bugün

ileride ki hallerinden saf anne babaları sorumludur.
çocuğa boyundan büyük telefon ver sonra bu çocuk niye böyle oldu de.
şanslı nesil mi şanssız mı henüz net olmayan nesildir.
henüz tam gelişmemiş kafatasından ötürü beyni çok feci bir radyasyon yiyen geleceği sıkıntılı nesildir.
telefonları kadar akıllı değillerdir.
bir 90 lı yıllarda pokemon izlemiş efsane nesil değildir.
yeni numara değil. bir tanesi dedesi yaşındaki bir akıllı telefonla evlenip öteki tarafla direk görüşme yapardı, hem de yüzyıllar önce...
2 yaşında talbetten çizgi film açanı görünce şaşırdım geyiği yapmayacağım. 11 yaşında o zamanın taşaklı telefonu k750 vardı bende. bütün okulda elden ele gezerdi. şimdi o kadar sükse yapmıyor lan.
Aptal bir nesildir. ve aptal olmaya mahkumdur.
2 yaşında kullanana göre geç kalmış nesildir. büyük olasılıkla ilk kelimeleri call of duty Modern Warfare 3 olmuş olabilir. bunu diyebilirse tabiki saygı duyulur.
Hic bir beklentimin olmadigi nesildir. Daha eline kitap almamis, daha kitap kokusunu tanimamis cocuklar, okula baslamadan tabletle tanismakta. Hala da yanlis oldugunun farkinda bile olmayip, ne kadar guzel kullaniyor diye övunuyoruz kendimizce.. Sonra bunca otistik ve konusmayi sevmeyen gencler nereden cikti diye yakinmakatayiz.
sırf tuşlu olduğu için uzaktan kumandalardan nefret edebilen nesildir.
hayatı küçük bir cihaza indirgemiş bir nesildir. ileride kanser oranlarının artışına neden olacaktır.
angutlaşacak nesildir.
vay be ben o yaştayken, çarpım tablosunu ezberlemeye çalışıyordum.
Ben o yaşta babamın otuz üç onuyla yılan oyunu oynamak için çırpınıyordum .
kafası karışık nesildir.

(bkz: efsaneyle embesilin anlamlarını karıştırmak)
5 yaşında olanlarının elinde tablet ve şeker patlatıyorlar, şaşılmaması gereken durumdur. bu nesil körebenin, saklambaç'ın, atarinin ne demek olduğunu asla anlamayacak.
Çoçukluğunu hiç yaşayamayacak olan nesil. Mahallede arkadaşları ile toz toprak içinde kalarak oyunlar oynadığını, ip atladığını hatırlayıp yüzünde tebessümle keşke diyemeyecek nesildir! Yazık, acıyorum.
akıl başta değil telefonda neslidir.
geç kalmış nesildir. 5 yaşa düştü.
sanal nesildir. 9 yasimizda bilgisayarin b'sini bilmezdik biz. ilk bilgisayarim lisede oldu. telefon desen a1018.
yarin bigun cocugum oldugunda simdikilere benzememesi icin elimden ne gelirse yapacagim. embesil bir nesil yetisiyor ne yazik ki.
65 yaşında emekli olacak nesildir.eğer maddi durumu iyi değilse ebeleri sikilecek nesildir.
Bu nesil Çocuklar yarın göt yıkama app. Çıkarır sende onu telefonuna kurarsın moruk.
büyük ihtimalle taso misket görmemiş veleddir.
gerizekalığını örtmek için koca koca inçli telefon kullanan tarikattır.
Allah telefonlarına virüs salsın.
üzüldüğüm nesildir.

sokaktan geçerken merdivenlerde oturan gençlere bakıyorum. sadece ellerindeki telefonla takılıyorlar. başka hiçbir eğlenceleri yok. allah bilir eve gidince de bilgisayar ya da televizyon başında oturuyorlardır. fiziksel aktivite zaten sıfır. adama 15 sene sonra sorsan çocukluğunda insanlar nasıldı, hayat nasıldı diye "bilmem. facebook'ta takılıyordum. çevremden haberim yoktu. yüzyüze pek görüşmezdik zaten." diyecek.
güncel Önemli Başlıklar