1. 1.
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-45328235

insanlara cinsel yönelimi yüzünden hakaret eden, biri çıkıp senin çocuğunda ilerde eşcinsel olabilir dedi diye ''benim doğmamış çocuğuma laf ettiler'' diye aslan kesilen bazı abilerin okuması gereken haber.

bu çocuk eşcinsel olduğu için akranları tarafından uğradığı ''akran zorbalığı'' yüzünden canına kıydı.

çocuklar eşcinsel olduğun için kendini öldürmelisin demişler ve bu çocuklar bunları ailelerinden öğreniyor maalesef.

belki sizin çocuğunuz eşcinsel olmaz ama homofobik yetiştirdiğiniz çocuğunuz zorbalıkla bir çocuğu ölüme sürükleyebilir.

''ben 4 yaşındaki ve annesinin karnındaki evladım için yaşıyorum'' demek yetmiyor. iyi bir baba olmak istiyorsanız içinizdeki nefreti, ayrımcılığı temizleyin ki çocuklarınız sizden görüp, arkadaşlarını zorbalıkla intihara kadar sürüklemesin, başka ana babaların yüreklerine evlat acısı düşürmesin.
    28 -39 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  2. 2.
    Eşcinsellik normal değildir, sapıklıktır.
    37 -46 ... iyneci bey
  3. 3.
    çok kolay intihar edilecek yaş. Çocukların çok eğlenerek zorbalık yapabileceği bir yaş. Sorun yine ailelerde. Neyse ki bizim toplumumuzda çocuklar bırakın arkadaşları kendi ailelerine bile söyleyemiyorlar. Demek ki bunun faydasını da görüyoruz.
    8 -3 ... uzak diyarlarda evli barkli
  4. 4.
    9 yaşındaki çocuk aşk, şehvet gibi duygular hissetmezken eşcinsel olacakmış?? Buna inananın aklına şaşarım.

Ayrıca şöyle söylemiş (sözde): 'Eşcinselliğimden gurur duyorum. Okul başladığında arkadaşlarıma da söyleyeceğim'. Böyle aileleri allah kahretsin, çocuğa neler öğreterek büyütmüş şerefsizler.

Lan o yaştaki çocuk ne bilecek cinselliği sapık orospu çocukları! Birde ibne etmişler melek gibi çocukcağazı. Allah belanızı versin, o çocuğun psikolojisini siz ebeveynleri bozdu.
    44 -19 ... kurmay albay
  5. 5.
    9 yaşında bir çocuk gelişimini ne kadar tamamlamamış olabilirdi ki
    Henüz çok küçük degil miydi kafasında cinsiyetler yönelimler tercihler oturmuş olsun
    Bence çocuklar daha dikkatli yetiştirilmeli. 9 yaşında bir çocuk nasil yaşamına son verebilir?
    17 -2 ... astrazen
  6. 6.
    Yuh amk. 9 yaşında ne eşcinseli lan? Iftiradıŕ.
    11 -1 ... plane of wings
  7. 7.
    Bir karikatür vardı şimdi bulamayacağım. Hatırladığım kadarıyla elinde bebek arabasıyla karşıdan gelen bir aile var. bebek için cinsiyeti sorulduğunda verdikleri cevap ise “bilmiyoruz henüz cinsiyetini bize söylemedi” gibi bir şey oluyordu.

Bu yaş grubu daha aşkı sevgiyi ayırt edemezken eşcinsel ilan ediyor kendini, ailesi de aferin benim oğluma diyor. Asıl ilginç ve üzücü olan kısmı ise daha ölümün gerçek anlamını bilmeyen ölüm kavramı tam gelişmemiş çocuğun intihar girişiminde bulunması... Dünyanın neresine giderseniz gidin çocuklar okullarda sadece cinsiyeti için değil en basit bir fiziksel özelliği için bile zorbalıkla karşı karşıya kalıyor.

7-8 yaşına kadar çocuklar karşı cinse kendini açmaz. Oyun arkadaşlarını dahi hemcinsinden seçerler. Bu durumda ayşe’nin oyun arkadaşı fatma’yı sevmesi kadar doğal bir şey olamaz. Ona aşırı ilgi göstermesi de bu tarz eğilimi olduğu anlamına gelmez. Evet eğitimde toplumsal cinsiyet eşitsizliğini ve yol açtığı zorbalıkları kınıyoruz ama bir yerde ailenin de bilinçlendirilmesi lazım.

Sadece çocuklar değil, herkes karşısındaki bir kişinin her şeyden önce bir insan olduğunun bilincine varmalı. çünkü yaptıklarımızdan sorumluyuz, başkalarının bize yaptıklarından değil. bir şeyi yapmak veya yapmamak kendi elimizdedir.
    10 -3 ... feslemegen
  8. 8.
    cinselligi gelismeden nasil escinsel olmus.
    8 -1 ... kafabulanadam
  9. 9.
    Feminen geylerin çoğu cocukken de feminen oluyor arkadaşları bunu farkedip üzerine gittiler çocuğun demek ki. Ayrıca bazı geyler gey olduğunu çocukluğundan beri bildiklerini söylüyor net bir şekilde olmasada anlıyorlar demek ki diğer çocuklardan farklı olduğunu.
    8 -5 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  10. 10.
    9 yaş, cinsel farkındalığın olmadığı bir yaştır. Bu çocuğun normal şartlarda ne kelime olarak ne de seçimleri doğrultusunda böyle bir şeyin varlığından haberdar olması pek mümkün değil.
    Ailesinde ve dışarıda gördükleri tamamen farklı şeyler olduğu için karşı cins ve hemcins birlikteliğini anlamakta güçlük çekmiştir.
    5 -1 ... ortamlarin suratsizi