1. 1.
    garip bir madde kafasıdır, anal yollardan alındığı söylentisi vardır.
    4 -10 ... matem
  2. 2.
    (bkz: yalan dolanla yaşayan birine insan demek) *
    5 -7 ... limpid
  3. 3.
    (bkz: ben öyle bir peygamber tanımıyorum)
    5 -5 ... sevimli kucuk yalanci
  4. 4.
    ama alemlerin peygamberiyse ve yaptıkları sünnet olarak günümüzde uygulanıyorsa düşünülmesi gereken olay. hani kölesi olarak falan da satın alabilirdi.
    -5 ... arappsukruu
  5. 5.
    bu tanımlama ile pislik atmaya çalışan kişi ya şiddet-tecavüz eğilimli normal olmayan bir ateisttir, ya psikolojisi bozuk biridir, ya bir manik depresiftir, ya satanisttir, ya mason uşağıdır, ya kemalisttir ya da marksist.

başka seçenek var mı? sanmam..

son iki seçenekten biri olup aynı zamanda o seçeneklerden önce yazılan tüm sıfatları taşıması da mümkündür, garip değil mi?
    11 -19 ... limpid
  6. 6.
    13+9 denmesi gerek çünkü o yıllarda arap toplumunda kadınların yaşı ilk adet gördükleri dönemden sonra sayılmaya başlanırdı. dolayısıyla 22 eder.
    17 -10 ... coban surusunu yoneten koyun
  7. 7.
    onunla evleneceği sırada hz aişe zaten başka biriyle sözlü gibi bişeydi. yani olağan bi durum. annesine babasına sormadan kabul ettiğine bakılırsa buna can atan da hz aişeydi. ayrıca eşlerinden en kıskancı da oydu. uzun bi süre nişanlı kalmışlar zaten.

sonuç olarak herşeyden önemlisi aişe buna dünden razıydı. demek ki ortam ve çevre bu kıza bunları hissettirmiş.
    2 -2 ... turk kizi
  8. 8.
    öyle bir peygamber olmadığı için garip bir durumdur.
    3 -8 ... limpid
  9. 9.
    o zamanlar kızların yaşı adetten sonra sayılırmış...

yani 13 yaşında adet gören biriyle evlenen 1 yaşında kızla evlendim diyormuş demek ki..

hz haticeyle evlndiğinde haticenin yaşı 40 olduğuna göre 15 yaşında adet görmü olsa demek ki hz haticenin yaşı 55 ti.muhammed kendisiyle evlenirken 20 yaşındaydı..demek ki 20 yaşında 55 yaşında bir kadınla evlenmiş.

25 sene evli kalıp öldüğünde demek ki 80 yaşında öldü..her yerde 65 yazıyor gerçi ama..

e peki hz hatice ne ara 6 çocuk dünyaya getirdi..evlendiğinde 40, adet yaşıyla hesaplarsan 55 olan bir kadın senede 1 çocuk doğurmuş olsa 60 yaşında daha 5 nci çocuğunu doğuruyordu..

(bkz: yobaza beyin bedava)
    16 -10 ... mazlumu getirin bana
  10. 10.
    Götten uydurmak deyiminin canlı örneği.
    2 -2 ... thestalker