1. 1.
  malum peygamberdir, herkes tanır bu peygamberi.
  9 yaşında küçücük bir kız çocuğuyla evlenmiştir ve sonrada kurduğu düzende(din) ahlaktan, haramlardan, zinadan falan bahsetmiştir.
  bu kurduğu düzende yetişkin iki insanın cinsel bir ilişkiye girmesi haram olarak nitelendirilmiş, taşlanması emredilmiştir fakat 9 yaşındaki bir kız çocuğuyla ilişkiye girmek günah olarak sayılmamıştır. en azından kendisini kayırmıştır bu işten.
  hem öyle bir tanrı yaratmıştır ki bu peygamber, evlendiği o küçük kız çocuğu için bu tanrı ayetler göndermiştir.

  şimdi o peygambere inananlar sokaklarda ahlak bekçiliği yapıyorlar. ironi dedikleri bu herhalde.
  13 -20 ... godblessallofthem
 2. 2.
  9 yaşında kızla evlenen peygamberin ahlak tanımı
  9 yaşında kızla evlenen peygamberin ahlak tanımı
  4 -3 ... kanayan kanatlarla geldim
 3. 3.
  dini, kuran dışı bilimum kaynaklara* indirgeyenlerin söylemlerini/zırvalarını dikkate alan zavallıların yorumlarıdır..

  editto: eksilemek gerçekleri hiçbir zaman değiştirmez.. sadece zavallılığı artırır..
  6 -4 ... lylsnblnmcnn
 4. 4.
  http://galeri.uludagsozlu...m/g/ateistlere-duyurulur/
  -1 ... kesinbilgiyayalim
 5. 5.
  son anda "breaking news" şeklinde inen bir emirle "o kız sana helaldir mohammed" denildiği için almıştır. yoksa sapık mı ki alsın 9 yaşında ki kızı. siz peygamber olamadınız diye iftira atıyonuz.
  4 -8 ... basbakan olacak adam
 6. 6.
  Büyük patlama ve sonrası her şey tesadüf eseri meydana gelmiştir diyen ve buna inanan insanların kendini avutmak için sarıldıgi tezler .
  1 -2 ... mkezer56
 7. 7.
  ev-len- mek. kelimeyi zahmet edip eklerine ayırırsanız amacın ne olduğu zaten ortaya çıkıyor. hala cahiiye dönemde değiliz elbete ve ek kök ayrımını biliyor. ve ekleyerek söylüyorum sanırım o dönemde kız çocuklarının diri diri mezarlara gömüldüğünü de biliyorsunuz.
  1. bi kız çocuğunun hayatını kurtarmak için hanesine almıştır.
  2. evlenmek kelimesiyle cinselliğin bağdaştırılmadan düşünülmesi gerektiğine vurgu yapmıştır.
  3. evlenmek kelimesi kök itibarı ile ve aldığı eklerle ev sahibi olmak ve bir yuvada yaşamak anlamına bürünmüştür.
  4. evlenmek kelimesiyle cinselliği birbirine karıştıran insanların kahvehane de oturup okey oynayan, dışardan düğün alayı geçince aralarında bir 'oooooo' çekip muhabbet kapılarını uhreviyata açan kişiler olduğunu düşünüyorum.
  5. işin cinsi tarafından bakıp sorun oluşturmak yerine, sosyal ekonomik ve demografik tarafından bakıp ahlaki çıkarımlar yapmanızı tavsiye ediyorum.
  3 -3 ... hyna
 8. 8.
  önceki 11 dul, çocuklu eşini bilmeyen insan müsbetteleri için yanlış davranıştır.

  hz ayşe kendi rızasıyla olan ve son nefesine kadar büyük bir şerefle şereflendiğini kabul etmiştir.

  ümmetin hadislerinin bu güne ulaşmasında, kadın fıkhı bilgilerinin kadınlara ulaşmasında hz ayşe gibi genç zeki bir insana ihtiyaç vardı.

  nitekim bunun olmasını efendimiz istememiş allahın buyruğuna uyulmuştur.

  sabahtan yatana kadar kadınlardan beynini alamayan kişiliksizlerin efendimizin ahlakı sorgulaması gerçekten cesur (aptal cesurluğu) bir davranıştır.
  3 ... teflontava13
 9. 9.
  kaynak islam dünyasının en güvenilir hadis kitabı olarak kabul ettiği sahih-i buhari dir. yazarı yine islam dünyasının en büyük muhaddisi olarak kabul gören muhammed el buhari dir. sahih-i buhari adlı eserde hz aişe hakkında bizzat kendisinin (hz aişe nin) anlattıkları geçer.

  peygamber benimle altı (yaşında) bir kızken nişanlandı. medine'ye gittik ve beni-el-haris bin hazrec'in evinde kaldık. sonra hastalandım ve saçlarım döküldü. daha sonra saçlarım büyüdü ve annem, ummu rûmân, salıncakta kız arkadaşlarımla oynarken yanıma geldi. beni çağırdı, yanına gittim, bana ne yapacağını bilmiyordum. elimden yakaladı ve beni kapıda bekletti. soluğum kesilmişti, nefesim yerine geldiğinde biraz su aldı ve yüzümle başımı bu su ile ovdu. daha sonra beni eve aldı. evde ensârdan birtakım kadınlar hazır bulunuyordu. bunlar bana: "hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin!" dediler. annem beni bu kadınlara teslîm etti. bunlar da benim kılığımı, kıyâfetimi düzlediler ve resûlullah'a teslîm ettiler. ensâr kadınları beni resûlullaha takdîm ettiklerinde ben dokuz yaşında bir kızdım.

  resülullah aleyhissalâtu vesselâm'ın yanında bebeklerle oynardım. arkadaşlarım (da oynamak için) yanıma gelirlerdi. resülullah aleyhissalâtu vesselâm (eve gelince, utanarak) saklanırlardı. ama aleyhissalâtu vesselâm onları tekrar bana gönderirdi. beraber oynamaya devam ederdik.

  edit: vikipedi den alıntıdır.
  ... hacikomunist
 10. 10.
  klasik ateist vırıvırılarından bir tanesidir. islam dini olarak söylemiyorum 4 büyük dinde anlatılan milyonlarca güzel ahlak kuralı ve örneği varken gidip böyle saçma sapan gazete haberleri tadında olayı götünden başından anlatıp 'hahahaha noldu lan sizin Allahınızı yalanladım işte' tadında yavşak yavşak gezinir.
  -1 ... trigerkayisi