bugün

istanbulun anasını bellemiştir. Feneryolundan söğütlüçeşmeye poşetle kayarak indik bildiğin.
Allah yardimcilari olsundur.
Yarın da gelecek olan tatilin habercisidir.
Haydi hayırlısı.

Büdüt: tatilimiz hayırlı olsun.
Havaalanı çalışanlarını perişan eden yagistir. Kar iyi güzel de havacılık için tam bir felaket. Allah cümle personele yardım etsin.
Güzel yağıyor da her yer buz dışarı çıkana geçmiş olsun.
Yarinki finalim icin iptalin habercisi kar olabilir.

Allahim, nolur amin.
kar berekettir.
yagsin iyi hosta...
cok uzun surmesin annemi ozledim. kadincagiz umre'de kaldi ucaklar iptal.
cuma gününden beri dur durak bilmeden devam etmekte olan yağıştır. yağışı geçti aslında artık resmen yılların intikamını alıyor doğa istanbuldan. siz misiniz her sene "çok az yağdı yeaeaea" diye mızmızlanan alın lan topluca hepsini bakalım diyor resmen..
iyi hoş güzel de arabayı nasıl çıkartıcaz .
sabah sabah 2 km otobana çıkma mesafesini 2 saatte, 10 km lik otoban yolunu 10 dakikada aldırmıştır.
Işe gidemediğimiz kar yağışı.
1987 efsanesinden sonra istanbulun 2. efsane yağışıdır. kimse bu kadarını beklemiyordu bence, tadını çıkarın eve girmeyin derim. bu yağışı çok özlücez.
işler için çok kötü olan kar yağışıdır.

cumartesi dahil üç gündür dükkanda iş yok. insanlar dışarı çıkamıyor haliyle. yoğun kar yağışı var. direk okula endeksli bir işiniz olunca yapacak hiçbir şey olmuyor maalesef. sabah geç açıp akşam erken kapatmak zorunda kalıyorum. hakkımızda hayırlısı. kış mevsimidir. yaşanacak elbet.
lan olm bu ne? 20 metre ötesi görünmüyor düşüp kalsak bir yerde 10 dk içinde green beret gibi karlar altında kalacağız.
doğanın istanbul a verdiği en güzel hediyedir. çok çok uzun zamandır böyle güzel, sakin, zarif biçimde yere düşen bir yağış hatırlamıyorum. pencereden dışarı bakınca insanı o kadar dinlendiriyor ki. zengin, yoksulu, iyi ya da kötü huylu diye yağmamazlık etmiyor. herkesin evini, avlusunu, damını güzelleştiriyor. üstelik diğer zamanlarda olduğu gibi nitelikli insanları da ödüllendirmiyor sadece. hatta işsizlere daha iyi davranıyor pencere kenarında, onları daha fazla mutlu ediyor. kar yağdığı zaman bu dünyanın adaleti olduğuna inanıyorum. bir de kafamda tasarladığım kardan adamı yaparsam 10 numara 5 yıldız olurum.

imla.
sabahtan beri yagiyor amk sanki bir yildan icinde tutmus beklemis mubarek..
okulumu tatil etmiştir. yıllardır hiçbir hava koşullarında asla tatil yapmayan bir üniversitem vardı bu kez yaptıysa cidden durum vahim. şu an sokağa inemiyoruz kışı sevenin amk.
görsel
En sevdiğim an. Kar küreme. Kar yağışını izlemekten daha güzel.
yaklaşık 1 ay önce barajların doluluk oranı %38 lere düşmüştü. geçen cuma 50 lerin üstündeydi. Susuz kalmayalım iyidir.
Trabzonda yağmayan kardır.