bugün

Bir itü'lü olarak ancak manevi olarak * katılacağım yürüyüş.bölücü örgütün içimize kadar sızdığının en güzel örneği bu olayların artık son bulması dileğiyle yapılmalı bu yürüyüş. "bu şerefsiz * sürüsünün ülkemde yeri yok" demek için yapılmalı bu yürüyüş. rektörlüğün uyumaması için yapılmalı bu yürüyüş. hükümetin ve hatta devletin kendine gelmesi için yapılmalı bu yürüyüş. "artık dur" demek için yapılmalı bu yürüyüş. şimdi şu gençliğe hitabe yi bir daha okuyalım.
arkadaşımın da katılıp beni bütün gün başına bişey gelir mi diye merakta bıraktığı yürüyüştür.
itü'nün duyarlı öğrencilerinin haklı protestosudur.
bir yerlerde bir şekilde belirtildiği gibi kesinlike sağcı,solcu,ülkücü,devrimci,anarşist,faşist,humanist,kominist,şucu,bucu,otçu,bokçu ..vs lerin birbirini yemediği tamamının 'kahrolsun pkk' sloganıyla birleştiği gündür ..

(bkz: helal olsun itü)

bütün üniversitelerde olmalıdır ki , bazı it ler bu memleketi sahipsiz sanmasınlar ..
ne olursa olsun türkiye genelinde pkk'nın üstüne yürüyormuş hissi uyandıran, "tüm türkiye toplanıp pkk'nın üstünde(!) yürüyelim" dedirten yürüyüştür.
birşeylerin başlangıcı olması umulan yürüyüş. şerefsizlerin bu kadar rahat hareket etmesinden duydukları rahatsızlığı bir şekilde ifade eden itü'lüleri kutluyorum.
geçen yıl nevruz bayramında kocaman afişlerle rektörlükçe "biji nevruz" yazdırılan üniversitenin öğrencilerinin yürüyüşüdür. tebrik ediyor, günaydın diyoruz.
bu tip olayların "falanca grup hak etmişti.Oh dövülmüş de iyi olmuş,ellerine sağlık!" görüşüyle çözülemeyeciğini ispatlayan yürüyüş.Bu yürüyüşe katılanlar tebrik edilmeli.Temennimizse herkesin hakkını bu ve benzeri demokratik yollarla arması.insana yakışmayacak küfür,dayak,şiddetle değil.
içimizdeki ayrılıkçıların "evet ben de hainim" der gibi destek veremediği, alkışlanası hadisedir.
"üniversiteler doğruların tartışılarak aranacağı kurumlardır. Tartışma olmayan yerler üniversite değildir."
Cahit Arf

Unutulmaması gereken şey ise şudurki tartışmaların kanlı bıçaklı değil demokratik tartışmalar olması gerektiğidir.
zannedersem ortada tartışılması gerekn bir şey yoktur.
Bu Ülkenin bütünlüğü tartışılamaz.
dün Pkk sempatizanları tarafından dayak yiyen öğrenci arkadaşları için itü'lü gençler bir yürüyüş düzenlediler.
Yürüyüş onlara yakışır şekilde gelişti ve bitti.
Bu güzel tepkiyi sağ-sol çatışması şeklinde göstermek isteyen medyaya yazıklar olsun diyorum..
duyduğuma göre ülkücülerin gelip herşeyi mahvettiği, pkk ya hayır demek için yürüyen insanları bile dövdüğü gösteridir. umarım medya yalan söylüyordur, insanlarımız ne kadar cahil olsalar bile umarım bu kadar aptal değillerdir.
bush'un ustune yurunse belki daha etkili bi calisma olur denilesi yuruyus.
güncel Önemli Başlıklar