bugün

haber ajanslarına yeni yeni düşen olaydır. ne ilktir, nede sondur.

--spoiler--
Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde iki öğrenci grubu arasında çıkan, taş ve sopaların kullanıldığı kavgada 30' un üzerinde öğrenci yaralandı.
Ankara Üniversitesinin Cebeci Kampüsünde bulunan eğitim Bilimleri Fakültesi'nin önünde Atatürk posteri ve Türk bayrağı altında stant açıp bildiri dağıtan işçi Partisi sempatizanı bir grup öğrenciye okul içinden ve dışarıdan geldiği öğrenilen farklı sol gruplardan öğrenci ve kişiler önce sözlü saldırıda bulundu. Daha sonra taş ve sopalarla söz konusu standın olduğu yere gelen kişiler ile stanttaki öğrenciler arasında arbede yaşandı.
Molotof kokteylinin de atıldığı arbede sırasında birbirlerine taş atan öğrencilerden 30'u yaralandı.
Olayların büyümesi ve atılan taşlarla fakülte binalarının da zarar görmesi üzerine, kampüse davet edilen çevik kuvvet polisi öğrencilere müdahale etti.
Öğrenci grupları arasında set oluşturan ve grupları sırayla okul dışına çıkartan polis, Cebeci Kampüsünde geniş güvenlik önlemleri aldı.
Okula gelen sağlık ekipleri taş ve sopa darbelerinden yaralanan öğrencilere okul bahçesinde müdahale etti. Yaralanan öğrenci sayısının 30'un üzerinde olduğu bildirildi.
Olayların ardından Eğitim Bilimleri Fakültesi önünde açtıkları stantta tekrar toplanan öğrencilerin, Türkiye Gençlik Birliği adına yaptıkları basın açıklamasında, Atatürk posteri ve Türk bayrağını indirmeye çalışanlara karşı mücadelelerinin devam edeceği ifade edildi.
Açıklamanın ardından basın mensupları okul güvenliği tarafından dışarı çıkartılırken, bir süre sonra kampüsteki fakültelerde öğrenime ara verilerek öğrenciler de kampüs dışına çıkartıldı.
--spoiler--
http://www.milliyet.com.t...07/05/09/son/sontur42.asp

oylama editi : yahu silinecek ama silineceğini bile bile yazıyorum, yahu şu haberi eksi oylayan bünye, acaba haber yanlış diye mi eksi oyladı, yoksa başka unsurlar mı? ulan haber bu, bir spoiler ve site isminden oluşan entry.
olaylara karışanlar, en fazla iki yıl uzaklaştırma alır, af çıkar, gelirler, olay çıkar.
yani çıkar için * af + olay = üniversite diploması
daha önceleri öcalana çiçek veren perinçekin yeni-atatürkçü grubu ile kürtçüler arasında çıkan kavgadır. kampüs anasını görmüştür amiyane tabirle. kürtçülerin sopaları tezgahtan yeni çıkmış görülüyordu tertemiz; önceden hazırlıktı idi. son zamanlarda kampüste örgütlenen ve ses çıkarılmayan sözde demokrat gruptur. halkların kardeşliği diye bağırıp kafa yaran; kan da boğulmaktan bahseden bir grubun saldırısıdır. bi defolup gidin artık kampüsten yettiniz.
edit: anılan kürtçü grup geçen sene de afla dönmüş yaşlı bir öğrenciyi polis diye dövmüştü.
(bkz: aaa o kürtçülerden burda da var) *
hatta bugün çevik polis dalacaktı kaçıştılar.
sol görüşlü iki grubun birbirine taşlarla, sopalarla girdiği kavga. öyle ki; adamlar taş bulmak için kaldırımları kırıp birbirlerine attılar. başından yaralanan bir erkek öğrencinin kan kaybı fazla görünüyordu; bilmiyorum durumu nedir. hayır taşı atanlar yurtsever cephe'den; başından yaralanan yine yurtsever cephe'den.. neyse; çevik kuvvet tarafından atılan biber gazı, kapıları kapatılmasına rağmen okulun içine bile nüfuz etti; olayla alakası olmayanlar bile ağlaya ağlaya dolaştı ortada. eğitim'in önünde toplanan işçi partisi sempatizanları baya bir kalabalıktı. kendilerine küçük, yaramaz çocuklar gibi uzaktan bağırıp taş atan yurtsever cephelileri önlerine alıp baya bir kovaladılar. tabi daha doğru düzgün ne savunduğunu bile bilmeyen yurtsever cepheliler organize olamayıp kaçıştılar sbf binasına. iki adet donanımlı kamyonet, 6-7 adet ekip minibüsü ve bir panzerle kampüse gelen çevik kuvvet olaylar yatışmaya başladıktan sonra girebildi okula. bir süre sonra tüm girişler kapandı; az da olsa düzen sağlandı.

bu noktada konuşulması gereken birtakım şeyler var. köklü geçmişe sahip bir okulda, geleneksel inek bayramı'na birkaç gün kala, türk bayrağı'nı ve atatürk posterlerini indirmek isteyen bir grup olay çıkarıyor. ekmeğini yediği, okulunda okuduğu, bilimum imkanlarından faydalandığı devletine küfrediyor. " halkların kardeşliği " diye ortalıkta gezinip; aynı masada yemek yediği adamı taş yağmuruna tutuyor. kendi güvenliği için gelen polisle çatışıyor. ilginçtir; tüm bu olaylar türkiye dışındaki ülkelere bile cumhurbaşkanları, başbakanlar, sayısız diplomat ve bürokrat yetiştirmiş bir okulda oluyor. herkesin tanımı farklı; kimisi kutuplaşmalar arttı diyor, kimisi dış güçler kontrol için ortalığı birbirine kattı diyor. ne derseniz deyin; işler iyiye gitmiyor. adam resmen türk bayrağı'nı indirmeye çalışıyor yahu! daha kötüsü; görüşü ne olursa olsun bayrağına saygısızlığa tepkisini koyanlar " faşist " damgası yiyor. adamlara göre ülkücüler zaten faşistti. son yazılarında add üyelerine faşist demişler. yahu; işçi partisi'ne bile " faşizme karşı omuz omuza " diye karşı çıktılar bugünkü olayda. hay faşizm kadar taş düşsün başınıza! yalvarıyorum; allah'ın verdiği şu aklı kullanın biraz.. sonsuza kadar afiş asıp kavga etmekle uğraşacaksanız; boşa kürek çekmeyin. çünkü artık bu ülkenin kimseye gösterecek tahammülü kalmadı!
halkların kardeşliği deyip kürt milliyetçiliğini faşizm hatta ari irk boyutuna taşıyan kafa taslarında beyin bulunmayan koca kafalı insancıkların çıkarttıgı kavgadır. yazıktır bunlara burs verenlere. yazıktır bu insan oğlu hayvanları universiteye gönderebilmek için canını dişine takan ailelere. *

edit: imla
geçen sene inek bayramının yapılmamasını "ecevit hasta" bahanesine bağlayan yönetimin, aslında neden ertelendiğini gerçekten açıklaması gerektiğine sebep olan kampüs kavgasıdır. sebep bu kavgayı çıkaran gruplardan biri ile ilgili alınan istihbarat olmasın sakın.
bu işçi partisi munsubu diye tabir edilen grubu tanıyorum. aslında bu bazı kesimlerin yakıştırması. o kampüste o saldıran adamlar Türk Bayraklarını indiriyor ve Atatürk posterlerini yere atıyorlardı. Ve bu vatansızlar bazı hocalar tarafından da destek görüyor. Zaten kavga sırasında bi asistan bu bölücülerin tarafından karsı tatarafa tas atıp ben hayinim demiş. Kaldı ki kavgadan sonra tarafsız ögrenciler Atatürkçü arkadaslara tesekkür etmişler. Okul onlardan cok cekiyormuş ama bişey yapamamış. Bu serefsizler (saldıranlar) kendi bildirilerini almayanlara da saldırıyomuş. Zaten 2 saat daha saldırmasalar bizimkiler tası tarağı toplayıp gidecekmiş ama kasınmışlar. Arkadaslar da kasımış. ELLERiNE SAĞLIK.
Gelelim işçi partisi yanlısı işine. öyle bir durum olmadığına dair ben kellemi koyarım ortaya. Siz sevgikli arkadasların bilgisine...
güncel Önemli Başlıklar