1. 1.
  9 mart cuma günü, özel halk otobüsü şöförlerinin, istekleri karşılanmadığı takdirde istanbul’da yapmayı planladıkları kontak kapatma eylemidir.

  https://sptnkne.ws/gUUw

  --spoiler--
  Türkiye Toplu Taşıma işverenleri Sendikası ve Özel Halk ve Belediye Otobüsü işverenler Sendikası üyesi bir grup özel halk otobüsü işletmecisi, iBB'den aldıkları paranın maliyetlerini karşılamadığını belirterek cuma günü kontak kapatacaklarını açıkladı ve istanbullulardan özür diledi.
  istanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (iBB) aylık 28.000 lira taşıma bedeli aldıklarını ancak maliyetlerinin 55.000 lira olduğunu belirten işletmeciler cuma günü kontak kapatacaklarını açıkladı.

  'HiÇBiR iŞLETMECi ARKADAŞIM ŞOFÖR MAAŞINI ÖDEYEMiYOR'

  Özel halk otobüsü sahibi işletmecisi bir grup, dün 23.30’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü çıkışında toplandı. işletmeciler "Sayın Cumhurbaşkanımız son umudumuz sizsiniz, batıyoruz" yazan bir pankart açtı.

  istanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldıkları taşıma bedelinin maliyetlerinin karşılamadığını belirten grup üyeleri adına Türkiye Toplu Taşıma işverenleri Sendikası başkanı Kemal Çetin açıklama yaptı. Çetin, "Bütün yaptığımız görüşmeler sonunda ’zararlarımızın karşılanamayacağını sadece 2000 liralık öğrenci desteği verebileceklerini’ söylediler. Belediyenin kuruluşu olan Otobüs A.Ş.’nin 45 lira maliyet çıkarmasına rağmen 30.000 lira alıyoruz. 15.000 lira zarar ediyoruz. Hiç bir işletmeci arkadaşım şoför maaşını ödeyemiyor. Biz günde 1 milyon insana hizmet veriyoruz. 2 500 tane çalışanımız var" dedi.

  'iSTANBUL HALKINDAN ÖZÜR DiLiYORUZ'

  Çetin taleplerinin karşılanmaması halinde Cuma günü kontak kapatacaklarını belirterek, "Bütün işletmeci arkadaşlar belediyeye dilekçe verdik. Biz cuma günü araçlarımızı durduracağız. istanbul halkından özür diliyoruz. Biz her zaman diyaloga açığız. Biz yetkililerle görüşmeye, onlarla tekrar diyalog kurmaya hazırız. Aynı işi yapan istanbul Büyükşehir’e bağlı iiET otobüsleri günlük, 3000 kilometre yapmasına rağmen maliyetlerinin 86.000 lira olduğunu biliyoruz. Biz günlük 8000 ila 10.000 kilometre yapmamıza rağmen aylık 55.000 lira maliyetimiz var. Biz bu maliyetleri karşılayamıyoruz" ifadelerini kullandı.

  Halk Otobüsü işletmecileri de zarar ettiklerini belirterek yetkililere seslendi. Grup yapılan açıklamanın ardından buradan ayrıldı.
  --spoiler--
  14 -2 ... kedilerinbabasi57
 2. 2.
  bu şoför tayfasının da iyice gtü kalktı.... taksiciler uber dover bunlar açgözlülükten kontak kapatır. şöyle kallavi bir yaptırım gelse de boyle şeylerin tekerrürü olmasa bir daha.
  6 -5 ... flat head
 3. 3.
  istekleri ibb tarafindan karsilanmaz ve insallah ozel halk otobusleri seferden kalkar ve yollarda teror estiremezler.
  Darisi minibusculerin basina insallah. Amin.
  Desteklemedigimiz eylem.
  3 -1 ... atechso
 4. 4.
  Belediye otobüsü ve metrobüs dışında karayolu toplu taşıma aracı istemiyorum.
  Taksi minibüst özel halk cart curt ne varsa temizlesinler de bi rahatlayalım amk bu ne lan herkes ağlıyor.
  1 -1 ... hakan yavas
 5. 5.
  bu orrospu çocuklarını yakıp otobüslerini zorla Mora sarıya erguvana boyayıp iett bünyesinde çalıştırmak lazım.

  aylık maliyet 55 binmiş. hassssiktir be rıfat abi.

  o şoför olarak çalıştırdığınız ibnelere her şey müstahak.

  aralarındaki 3-5 tane insan olanı tenzih ederim.
  4 ... raduyev
 6. 6.
  millete odunla saldıran ayılar şimdi ağlıyormuş ya ? çok ilginç.
  4 ... sananeomk