1. 1.
  sözlük yazarlarına samimi bir soru. sevgilisiyle akşam bir yere çıkmak için söz vermiş ve cebinde 9 lirası olan bir erkek kızı nereye götürebilir?
  9 -10 ... tarz
 2. 2.
  kerhane tatlısı alıp bir parkta oturulabilir.
  44 -4 ... lemonlaw
 3. 3.
  çay bahçesi.
  8 ... teneke22
 4. 4.
  ankarada bir çok yere götürülebilir. lakin sorulmak istenen ne yenilir ne içilirse, çay ve simit eşliğinde oldukça romantik anlar yaşanabilir.
  5 -1 ... paranoid kedi
 5. 6.
  çekirdek al bir çay bahçesine götür.

  neden buraya geldik diye sorarsa,
  kafelerde çok ses var burası daha sakin falan diye bahane uydur.
  12 ... karisik cerezdeki sari leblebi
 6. 6.
  bebek starbucksun yanındaki mcdonaldstan 3.75e ikişer kahve alınır ve ardından yandaki starbucksa geçilerek boğaz manzaralı kahve içilir.
  14 -1 ... yuruyenkelebek
 7. 7.
  halk plajı. hem parayı çaldırma derdin de yok. rahatça yüzebilirsin.
  3 -1 ... chuckpalahniuk
 8. 8.
  dolmuşa gidiş dönüş deyince para bitse, dolmuşta sevgiliye sarkacak bi' pezevengi dövüp karakola götürüleceksin. oradan da dönüş say. sonra sevgili tribal enfeksiyon hastasıysa bir kafeye götürüp kıskanmanın kelime anlamını açıklayacak kadar oturup hesap ödeyeceksin. oradan da kızın evine dönüş, kızın evinden kendi evine gidiş.

  zor iştir azizim. maaşı almadan kızla buluşma.
  3 -2 ... soulngelica
 9. 9.
  " para yok evden bişeyler yap getir dersin kıza, sonra o 9 liranın 3.5 lirasına 2.5 litre kola alırsın. bi parka gider oturursun kızın getirdiklerini hüpletirken bir yandan da kolanı yudumlarsın, akşam park havası iyi gelir. tabii samimiyetinize bağlı. kızı da teşvik edersin yemek yapmaya."
  7 ... cilveli ahmet hoca
 10. 10.
  1 lira daha bulursan 10 tl ye dominostan 1 orta boy pizza alıp 3 er dilim paylaşarak sevgilinle yiyebilirsin. karnında kısmen doyar. hatta sevgilinin pizza dilimini soslayıp ellerinle yedirirsen romantikte olmuş olursun. (denendi, olumlu sonuç alındı.)
  6 -1 ... romabirgundekurulmadi