bugün

beni derinlere götüren başlık. beyaz üzerinde kames yazan vurdun mu daş gibi yer yer 11 kat olduğu da idda edilen top
havaya atılmak sureti ile yamuk olup olmadığı anlaşılan, ondan sonra da satın alınan über top.
Çocukluğumuzun kaliteli toplarındandır. Plastik toptan çok daha pahalı olduğu için, her zaman alınmazdı. Ama onunla da oynadığımız zaman kaliteyi hissederdik. Tabi o zaman futbol topu falan bilmediğimiz için, lüks gelirdi Kames toplar.
suratınızda patladığında futbol topundan beter haşlayan efsanevi gülle.
(bkz: patlak plastik topu kafaya takmak)

eyleminin en güzel gerçekleştiği top modeli.
sert çekildiğinde haşlatan top.

(bkz: gençliğimi istiyorum)

(bkz: ağlatmayın ulan)
araba lastiği gibi toptur, küçük ince taşlar topun üzerine saplanmış ve biz bu topla maç yapmaya devam ediyorduk ve top patlamıyordu.
mikasa futbol topundan önce yıllarımız mahallede bu topla oynayarak geçmiştir.

mahallede mikasa topu olan tek çocuk bendim, ne havalı zamanlardı be..
orjinal futbol topuna en iyi alternatif. bu top kolay kolay patlamaz.
bu topla futbol oynarken şeş kaza patlaması sonucunda patlayan yeri nemli bir el sabunu ile ovuşturarak hava kaçıran mikro deliği izole edip kapatmanız mümkün üstelik bu deliğe tükürmeyeni dövüyorlar.( zira tükürük jelimsi yapısıyla ekstra sağlamlık katıyor.)*
hele birde inmiş ise, 9 atom bombası şiddeti gücündedir. eğer sert çekilmiş bir şut arkadaşın kafa bölgesine veya ense kısmına isabet etmişse travma geçirtebilir.
Can yakan toptur.

Sırf bu top yüzünden mahalle maçlarında ben kaleci olmam olm bana ne nidaları duyulurdu.
güncel Önemli Başlıklar