1. 1.
  pkk ve yandaşları için bulunmaz nimet olan olaylar silsilesi. aslında anlatılanların hemen hemen hiçbirinin gerçek olmadığı ve tsk'nın kesinlikle böyle salakça bi iş yapmayacağını insanların anlamamasına anlam veremeyen, şemdinlide yaşayan ve olayları birebir yaşamış olan vatanseverler tarafından üzüntüyle takip edilen hadiselerdir
  3 -6 ... komandost
 2. 2.
  sanıklarına (Astsubay Başçavuş Ali Kaya ile Özcan ildeniz'e)39 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasının verildiği olaylar.http://www.haber10.com/haber/33631/
  ... laedri
 3. 3.
  Olay kimileri tarafından PKK'nın eylemi olarak görülürken kimileri tarafından da bölge halkını kışkırtmak için derin devlet tarafından yapıldığı iddia edildi, Mit ve Jandarma istihbarat Teşkilatı raporlarına göre:

  Bu olay PKK yandaşlarının bomba yapımı sırasında bombanın ellerinde patlamasıdır. Olay yerinde bulunan görevliler ise derin devletin değil askeriyenin personelidir. Susurluk ile arasındaki fark ise Susurlukta yakalanan silahların ruhsatsız silahlar, Şemdinli'de yakalanan silahların ise TSK'ya ait olmasıdır.

  Ayrıca miT başkanı Mehmet Çörten PKK'nın Fransa'daki gibi sokak eylemlerine girişeceğini bu olayların bunların provası olduğunu belirtmiştir
  2 -1 ... lilith
 4. 4.
  yasar buyukanit'in genelkurmay baskanligini engellemek amaciyla cok buyuk bir gizli servis ve bu servisin korumasi altinda abd'de yasayan bir tarikat seyhi ve muritleri tarafindan tertiplendigi iddia edilmistir. iddia dogruysa bu tertip amacina ulasmamistir.
  3 -3 ... isla morada
 5. 4.
  ne taraftan bakarsanız bakın, açıklanamayacak çelişkilerle dolu olaylar yumağıdır.
  3 ... sıpa
 6. 5.
  "özellikle açılan davanın iddianamesinde büyükanıt paşa'nın adının geçmesinden sonra araştırmalar iyice gevşetildi ve üzeri örtüldü. bu olay aydınlatılmak istenmiyor. susurluk'ta olduğu gibi bunun da üzeri örtülecek. daha ilk günden büyükanıt'ın olayın asker failine ilişkin 'iyi çocuktur' diye açıklama yapması bu olaya bakış açısını ortaya koymuştu. her yerden müdahale edildi. askerler ve bürokrasi içindeki yetkililer müdahale etti. ana muhalefet de dahil olmak üzere siyasi parti liderlerinin tümü olayı bıraktı.
  öyle bir noktaya geldi ki araştırma komisyonu kurulmasından pişmanlık duymaya başladı meclistekiler.
  olay çok açık olmasına karşın hukuk dışılığın üzeri örtülerek terörle mücadele edildiği sanılıyor. şemdinli'ye bomba atarak mücadele olmaz."

  (bkz: esat canan)
  -1 ... vernon sullivan
 7. 6.
  pkk'nın yaptığı kesinleşen eylem.
  ... darkness nights