1. 1.
    türk futbol tarihine damgasını vurmuş maçtır. galatasaray, ilk maçta isviçre temsilcisine 3-0 yenilmiştir ve rövanş maçında tur için; en az 4-0 kazanması gerekmektedir. dönemin teknik direktörü mustafa denizli maçı 5-0 kazanacaklarını iddaa edince basın ciddiye almamış, hayal demiştir. olmaz denileni, yapılamaz denileni, galatasaray yapmış; neuchatel'i ali sami yen'in çimlerine gömmüştür. o dönem ismi sampiyon kulupler kupasi olan kupada çeyrek finale çıkmıştır.
    bu unutulmaz maçı izlemek isteyenler için

https://video.uludagsozluk.com/v/9-kasım-1988-galatasaray-neuchatel-maçı-3585/

16 ... fowler
  2. 2.
    türk futbolu bu maçtan sonra büyük bir tırmanışa geçmiştir ve her zaman ki gibi yine başıda galatasaray çekmiştir... galatasaray ve galatasaraylılar için unutulmaz bir maç olmuştur...
    7 -1 ... escobar
  3. 3.
    uğur tütüneker'in 2, tanju çolak'ın 3 golüyle galatasaray'ın 5-0 kazandığı mücadele.
    5 ... metin oktay
  4. 4.
    türk futbolunun hem masa başında hem de saha üstünde kazandığı maç olmuştur.
    2 -4 ... arabaciarabayatasget
  5. 5.
    maçtan sonra mustafa denizli basın tribününün önüne gelip kendisine inanmayan, turu geçemeyeceğini söyleyen ve kendisiyle alay eden basın mensuplarına ilhan cavcav'ın ankaragücü taraftarına yaptığı hareketin aynısını yapmıştır. akıllara zarar bi ayar vermiştir.
    4 ... dobrowski
  6. 6.
    (bkz: 20 eylül 2007 fc sion galatasaray maçı)*
    -2 ... legend of the stranger
  7. 7.
    (bkz: tarihin tekerrür etmesi)
    ... maymunlarcehennemi
  8. 8.
    (bkz: 4 ekim 2007 galatasaray fc sion maci)
    -1 ... maymunlarcehennemi
  9. 9.
    bir denyonun yan hakeme bozuk para atması yuzunden macın tekrarı gundeme gelen isviçre lobisinin futbolda ne kadar guclu oldugunu ve hakkımızı ne kadar guc geri aldıgımızı da hatırlatan mac
    4 -1 ... hiro nakamura
  10. 10.
    ben henüz orta okula yeni başlamış bir velet iken skorun 3-0'a gelmesinin ardından okulda dersleri iptal ettiren, okul hoparlöründen naklen yayınlanan, bir okul dolusu öğrenciye atılan gollerden sonra sevinç çığlıkları attıran maç. o zamanlar avrupa'da maç olduğunda ayrım olmaksızın tüm türkiye o takımı desteklerdi. fener'in meşhur bordeaux maçında nasıl da heyecanlanmıştım, hey gidi günler. nerde şimdi o naiflik.
    6 ... kamasutra denedim begenmedim