bugün

yüreğimizi dağlayan haber. patlamaya neden olan bozuk obüs mühimmatı en az 15 askerin şehit olduğu söyleniyor, bir o kadarda yaralı varmış. inşallah şehit söylentileri doğru değildir.
Sayın cumhurbaşkanımızın diğer dedesi de top atışında kazayla şehit olmuştu. Olur öyle.
yemek boğazımda kaldı, işinizi düzgün yapın lan!!

25 asker yaralı, 7 kayıp olduğu söyleniyor (kayıp-aranıyor).
henüz çok net bilgilerin gelmediği patlama. chp araştırma önergesi verir, akp mhp nasılsa reddeder. afyon cephanelik patlaması gibi unutturulur bu da.
Umarım tek bir şehit bile vermeyiz.

Böyle olmasın.
Çok canımız yandı hepimize geçmiş olsun umarım millet olarak bir daha böyle acılar yaşamayız.
Neden bedelli yapılması gerektiğini kanıtlar nitelikte haber. Saldırı yok, baskın yok. Ne var? Kaza.

Bedelli candır. Lafta değil he, gerçekten 'can'dır.
şemdinli türkiye'nin ırak'a giren koçbaşıdır.
stratejik öneme sahip toprak parçasıdır.
3 tarafı düşmanla çevrili bir yarımada gibidir adeta.
18 aylık vatani hizmetimin 15 kutlu ayını o dağlarda geçirdim ben.
çok iyi bilirim ki şemdinli çok önemlidir.
dolayısıyla şemdinli'deki tsk unsurları da en profesyonellerdir.
90'lı yıllarda bizim zamanımızda normal erler vardı orada.
şimdi artık normal er de yok. uzman ya da sözleşmeli hep.
dolayısıyla arızalı mühimmat veya ihmal olacağına ihtimal vermiyorum.

malesef son yıllarda türk ordusunun, türk silahlı kuvvetlerinin genleri ile oynandı, bundan sonra da buraya ne yazsam gg olur. daha fazla uzatmayayım.

umarım şehidimiz yoktur.
birileri bizi ölümle terbiye etmek istiyor , ama unuttukları bir şey var : ölmek türkün düğünüdür. Şehit olmak için , gelecek nesillere bayrağı bırakmak için doğan bu ırka ölümle terbiye veremezler...
şehit haberi gelmemesini istediğimiz üzücü hadise.

gazetelerde, internet sayfalarında, haber bültenlerinde artık tepkimizin en az olduğu haberlerden birisi oldu. en azından bu konuda birbirimizin ideolojisine bakmadan birlik olabilsek? ufak bir kıvılcım oluşturabilsek, ilerde yanması gereken ışıklara vesile olabiliriz.

edit: cumhurbaşkanın açıklamasına göre 7 şehidimiz 25 yaralımız var. şehitlerimize allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyorum gibi açıklamalar gelir çoğu yetkiliden, şehitlerimizin baba ocaklarına üzücü haberi verirken içiniz sızlamaz mı? annesinin, babasının, eşinin, çocuğun o haberi aldıklarında ki yüz ifadesini düşünün. devlet için canından canı, kanından kanı gitmiş bu insanların. ihmal varsa, bu insanların âhı üzerinde olsun.

edit2: Şu son dakika haber bile, kanallarda sadece 10 dk alt yazı olarak geçti ya artık ben bir şey demiyorum. diyemiyorum.
Diyanete verilen ödenek silahli kuvvetlere verilsin silahlar karakollar yenilensin giyecek yiyecek standarti yükseltilsin.
yayın yasağı gelmiş.

https://www.mynet.com/hak...askerler-var-110104525074
ülkede daha önce afyon'da meydana gelen sorumsuzluğun bir benzeri olan üzücü olaydır.

tabii ki kudretli türkiye cumhuriyeti hükümeti hemen yayın yasağı getirmiş. yayın yasağı gelince, olay olmamış oluyor zaten değil mi? kafayı kuma gömerek, gerçeklerden kaçmak.
Yayın yasağı neden gelir şehit bizim şehidimiz.malesef şehitlerimiz var çok üzgünüm.
Allahım sen ailelerine sabır ver. Nasıl ihmal ya? Nasıl cana sahip çıkmak bu? Inanması çok güç ama inşallah şehit yoktur.
inşaallah şehit haberleri doğru değildir! yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum!
Fetöcü ajan askerlerin işi olabilir adamlar mossad gibi çok büyük kuyruk acıları var.tüm güçlerini memlekete zarar için harcıyorlar vatansız kahpeler.
Ateş düştüğü yeri yakıyor Allah'ım sen bu şehitlerimizin gariban ailelerine sabretme gücü ver sen milletimizi koru Allah...
"Bu durumun soruşturmanın sağlıklı yürütülmesine engel olmaması, toplumun olumsuz etkilenmemesi, olayın vehameti, kamu düzeni ve güvenliği göz önünde bulundurulduğunda 5187 sayılı yasanın 3/2 maddesi uyarınca soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her tür haber, röportaj, eleştiri, görüntü vb yayınların yapılmasına yayın yasağı getirilmesi talebi, yasaya ve usule uygun olduğundan Şemdinli Cumhuriyet Başsavcılığının talebinin kabulüne karar vermek gerekmiştir" denilerek yayın yasağı konulan olay.
evet, gerekçe de yazdığı gibi; olay vehamet derecesinde olmalı.
"Siz unutun bunu günler haftalar belki aylar sonra bir Akşam haberlerinde 45 Saniyelik bir Haber'de görüp hatırlarsınız. sonra yemeğin tuzu olmadığını fark edersiniz tuz dökersiniz. Siz kafanıza tekrar kaldırdığınızda haber bitmiş olur ve yine unutmuş olursunuz" yayın yasağı bu demektir.

Şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyorum.
Yaralananlara acil şifalar diliyorum.
Ailelerine sabır diliyorum.
Ya şimdi sırası mı az dur saygı duruşumuz bitsin sonra bakarız.

Sahi donarak ölen askerler üzerinden duyar kasan bi parti vardı noldu o iş.
7 askerimiz şehit olmuş.

https://www.dha.com.tr/po...hidimiz-var/haber-1609090
güncel Önemli Başlıklar