1. 1.
  "9 gün bayram tatilinin ülkeye maliyetinin 18 milyar dolar olması" bu şekilde olacaktı, malum nedenlerden olmadı .1 mayıs işçi bayramını tatil ilan edilsin diyenlere iki milyar dolar zararımız olur demişlerdi , 2x9=18 yada 9x2=18 gördüğünüz gibi sonuç aynı peki işçiye zehir ettiğiniz 1 mayıs için iki milyar doları gözden çıkaramayan devlet neden 18 milyar doları gözden çıkarıyor.
  (bkz: akp zihniyeti)
  edit
  1 mayıs işçi bayramı tatil olursa 2 milyar dolar zararımız olur diyen sadece akp zihniyeti idi yanlış olmasın .4 ay geçti aradan 4 ay sonra ne olduda 9 gün bayram tatili yaptınız.
  (bkz: baba parası yiyenler rahatsız) *
  33 -20 ... vegetarian butcher
 2. 2.
  9 günün 7 si zaten tatil olduğu için, gerçek miktarın 2x2 = 4 milyar dolar olması gereken önerme, ha bayram seyran dinlemem ben çalışırım diyorsan orası başka...
  edit: kötüleyin canlar kötüleyin... siz kötülesenizde, kötülemesenizde, bu ülkede akp de iktidar olsa, chp de iktidar olsa o 7 gün tatil olacak... boşuna çırpınmaya gerek yok...
  (bkz: tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakın)
  12 -9 ... delismen
 3. 3.
  mesai saatlerinin saçmalığı yüzünden kaybettiğimiz iş gücünün milyonda biri olan maliyettir. bu ülke için normaldir. mezar kazmaya adam bulamazsın mezar beleş olunca atlamak için millet birbirini ezer.
  1 -2 ... xargn
 4. 4.
  10 gün yapalım 20'e tamamlayalım olayıdır; olası da yakındır!
  2 -1 ... vivendi
 5. 5.
  pazartesi arefe günü olduğu için öğleden sonrası tatildir. yani hesap 1.5x2=3 milyar dolar olacaktır. ayrıca öğleden sonra insanların performanslarının da azaldığı düşünülürse * kayıp daha da azalmaktadır.
  1 -2 ... sagi
 6. 6.
  tanım : basit matematik hesabı.

  "biz aptal mıyız" diyenler kızmasın. onlara da fıkra anlatayım.

  amerika`dan döner dönmez, elindeki kocaman bavulla Meclis kürsüsüne çıkan Bakan; "Bu bavulun içinde tam 14.3 milyar dolar var." demiş.
  Arkasından da sormuş:
  - Bu parayı nüfusumuza bölersek, kişi başına kaç dolar düşer?
  Milletvekillerinin biri derhal ayağa kalkarak cevap vermiş:
  - 26 milyon dolar!..
  - Ama 14.3 milyarı, 70 milyona böldüğümüzde 26 milyon çıkmaz ki?..
  - Ben, 70 milyona bölmedim ki...
  - Kaça böldün?
  - 550`ye!..

  bu fıkra da güzel bir enstantane oldu.
  6 -2 ... sonkuzu
 7. 7.
  18 milyar dolarlik acik, tatil bitiminin ardindan 3 gun icinde kapatiliyor, yogun bir calisma sonucunda. onu biraktimda, hayal dunyasinda yasayanlar var. insanlar, para kazanmakta zorlandiklari icin cumartesi-pazar-bayram-seyran dinlemeden calisiyorlar. 9 gunun 9 u tatil yapan insan bu ulkede zor bulunur, dini bayram olsa da.
  ... syme
 8. 8.
  9 gun tatil, sanki her çalışana tatil. bu 9 gun tatilden azami yararlanan kesim, öğrenci kesimi. bu durumda ne boyle sacma hesaplar dogru cıkar, ne de baska birşey.
  ... xasimus
 9. 9.
  "adam başı 500 desen, çarp abi 70 milonla, iyi iyi... iyi para" mantığıyla işleyen, cem yılmaz tasviri bir türk gencinin olası çıkarımı.
  ... semigod
 10. 10.
  birilerinin resmi tatil ile idari tatil arasındaki farkı anlama özürlü olmasından dolayı iddia edilebilen saçmalık. bilindiği üzere hükümet 9 günlük tatili kamu kuruluşlarına vermiştir, sanayi kuruluşlarına değil. özel sektör de pek tabi ki tatil yapmayacaktır, ama millet çatır çatır izin almaya çalışacaktır.

  1 mayıs "işçi" bayramı ile 9 gün olarak tayin edilen "memur" tatilini aynı kefeye koyabilen süper zihniyete ise ancak şapka çıkarılır şapka, şapkanın altından ne çıkacağını ise bu süper beyinlerin hayal gücüne bırakmak en iyisi olacaktır.
  1 -3 ... westphalia