1. 1.
  zamanında nerdeydiniz sorusunu akla getiren davadır, ki eğer doğruysa.. şahsen sayın bülent ecevit döneminde aylarca kar tatili yaptığımı bile hatırlarım. neredeyse 10 kasımlar 19 mayıslarla birleşecekti o derece tatil yapıyorduk..
  8 -4 ... bushi
 2. 2.
  avrupa'da da bayramlarda uzun uzun tatiller yapılıyor, bu türkiye'ye has bir şey değil iddia edildiği gibi. 9 günlük tatil birçok insan için dinlendirici ve yararlı olacaktır bence. sonuç itibariyle; gereksiz bir davranıştır.
  7 -3 ... oneqeno
 3. 3.
  kökleri buraya uzanan davranış;

  (bkz: ilkokulda sinifin ispiyoncusu olmak)
  45 -4 ... bodrumtorbası
 4. 4.
  hükümete nefes aldırmamaya yemin etmiş kişilerden beklenen eylemdir.

  akp iktidara geldiğinden beri ilk defa uzun bayram tatili görecek memurun kursağına bir yumru olur en fazla. oysa ne güzel günlerdi rahmetli ecevit hükümeti zamanında senenin yarısı tatilde geçerdi de kimsenin gık dediğini duymazdık.

  ha bir de izmir barosundanmış dava. izmir... stajyeri bile durumdan vazifeli...
  5 -2 ... seninle bir dakika mı?
 5. 5.
  kurban bayramı esnasında da gündeme gelmesi kaçınılmaz olan durum. 2 ay sonra yaşayacağımz kurban bayramı tatili de 9 gündür zira.
  1 ... ashaf
 6. 6.
  korkudan kudurmuşların yapacağı iştir. ecevit iktidarında günlüğüme konu olan tatilleri andırır nedense..

  sevgili günlük
  bunu diyceğim aklıma gelmezdi ama, okulu özledim nan. kar tatili bitmek bilmiyo, halbuki hava da güzel.. azıcık kar varsa nolmuş? herkes evde. yeter yaa..
  3 -2 ... bushi
 7. 7.
  türkiye'nin, 9 günlük bayram tatilini 3 güne düşürdüğü zaman, kalan 6 günde yapacağı ihracatla birden süper güç olacağını düşünen avukatın, akıntıya kürek çekme eğiliminden başka birşey değildir. yıl 2008 olmuş ama dekoderler anca yanmaya başlıyor, tabi. ilerde dini bayramın gereksiz olduğu hususunda bir dava açılırsa da şaşmam hani. belki de bu bir adımdır ? *
  4 -6 ... ashaf
 8. 8.
  allah ın neyi sevip neyi sevmediğini anca işine gelince hatırlayan, ama işine gelmeyince allah ın emrettiği şeylere hakaretler yağdıran birtakım tahammülsüz, 'benden başkasını kaldıramam' anlayışlı, zihniyetleriyle ve yaptıkları işlerle ne kadar çağdışı, dar görüşlü ve geri kalmış olduklarını ispatlayan kişilerin işidir.
  4 -3 ... bushi
 9. 9.
  yerinde bir işveren tepkisidir.
  3 -2 ... aylak susamuru
 10. 10.
  ülkemizde olan bir problemi gidip aihm'ye şikayet etmek kadar abesle iştigal.
  2 -2 ... bodrumtorbası