bugün

halkalı da bulunan yedi ölünün sorumlusu istanbul valisi ve belediye başkanıdır,nitekim gece boyu yağıs sürmesine ve o bölgenin tehlikeli olucağını valiliğin halka bildirmesi gerekirdi.
işlerine gitmek için evden çıkan 7 kişi tekinin çocuk olduğu söyleniyor halkalı dolaylarında servisin içinde mahsur kallıp hayatlarını kaybetmiştir.

dün konuşan istanbul belediye başkanı selden chp sorumlu demişti,allah seni bildiği gibi yapsın ne diyim başka,istanbul valisi de ancak 1 mayıs larda emekçi halkı joplatmasını biliyor,sana da bişey demiyorum.

gün gelir devran döner,ölenlerin ailelerine sabır diliyorum.
cnnturk internet sitesinin verdiği habere göre ikitelli'de yağma olaylarının başlamasına sebep olmuştur.
(bkz: alt yapı ağlarken belediyenin çiçek dikmesi)
yağma olaylarının duyulduğu doğal felaket
(bkz: acı ama gerçek)
tekirdağ ve istanbul'da ölü sayısının 30'a çıktığı sel felaketidir.
hem yaşanılan can kayıpları hem de yağma olaylarının yaşandığını duymak gerçekten üzücü. bu millet olarak birbirimizden nasıl bu kadar çok uzaklaştığımızın göstergesi mi yoksa insanlarımızın diğerlerinin felaketinden faydalanabilecek kadar çaresiz olduğunun göstergesi mi tartılışılır. ama bir gerçek var ki sadece caddeleri, parkları güzelleştirmekle olmuyormuş belediyecilik demek ki. ölenlere rahmet, zarar görenlerede geçmiş olsun diyor entry mi sonlandırıyorum.
yetkililere göre 11 eylül 2009 sel istanbul felaketide kapıdaymış
yola çıktığıma bin pişman eden yağmur. 10 dakikalık yolu tam 2 buçuk saatte gelmeme neden olmuş, geceden başlayan yoğun yağmurun yarattığı ağır tahribattan haberim olmadığından yanımızdan geçen polis arabaları, ambulans, kurtarma botlarını, helekopterleri gördükçe dehşete kapılmama ve basın ekspres yolunda yaşanan felaketi canlı canlı yakından görmeme sebep olmuştur. şimdi televizyondan felaket detaylarını endişe ile izliyorum. büyük kayıplar olmuş an itibariyle izlediğim haberde 20 vatandaş hayatını kaybetmiş.
2 hafta sonra bu olay, bütün verdiğimiz şehitler, acı olaylar gibi unutulacak üç-beş duyarlı kişi ve canı yananlar tarafından hatırlanacak. here zamanki gibi olay sorumluları koltuklarında oturup çeplerini doldurmaya devam edecek. ne güzel istanbul be!
kimsede suç aranmaması gerekli. felaket bu.
yağma başlamış:

http://www.internethaber....news_detail.php?id=206721

bu sel ya dış güçlerin işi ya da gominizlerin. yoksa yüce türk milletinin lügatında yağma kelimesi yoktur.

- efendim istifa etmeyi düşünüyor musunuz?
- ne istifa edecem, meh meh meehh. vatandaşımız tedbirli olsaydı yağmur gelüyüü dedik. hem burası bizim yetki alanımız değil, aski'nin ve dsi'nin yetki alanında. hatta cakarta büyükşehir belediyesi ilgileniyor burayla. sonuçta bu olayı provoke etmek isteyenlere şans vermeyelim, tüm müslüman aleminin mübarek ramazan bayramını en içten ve sıcak dileklerimnen gutlarım.
normal şartlar altında (n.ş.a.) bir yerleşim alanında önce alt yapı hazırlanır fakat türkiye'de bu
pek mümkün olmuyor önce binalar dikiliyor halkın gözü parklarla yapay havuzlarla boyanıyor
oylar toplanıyor ee milletin sıçtığı önüne düşmesin diye de uyduruktan bir kanalizasyon sistemi kuruluyor sonuç istanbulda sel sonuç sinopta sel sonuç mersinde sel...
bazılarının fekalet esnasında yağma yaptığı felaket.
bazılarının derenin intikamı ağır olur dediği felaket.
bazılarının oruç tutmayanlar arttığı için oldu dediği felaket.
bazılarının onlarca yıldır bu şehri yönetmelerine rağmen (rte ve kadir topbaş yönetimleri) ve bu kadar zamandır altyapı için bir şey yapmamış olmamalarına rağmen pişkin pişkin kameralara karşı konuşabildikleri felaket.
bazılarının yok efendim benim bosna hersek'e gittiğimi söylüyolar vıdı vıdı dediği felaket.
bazılarının 85 seneden beri yağmayan yağmur yağdı diyerek kıvırttığı felaket.

(bkz: herkes hak ettiği gibi yönetilir)
(bkz: topbaş s creek)
megakent diye nitelendirdigimiz bir sehrin yasadıgı acı felakettir , hayatını kaybeden insanların yakınlarına bassaglıgı diliyorum.
sokaklarda kızların cıbıl cıbıl dolaştığını gördükten sonra olacağını öngördüğüm felakettir. valla.

6-7 eylül civarı ben uykudayken ak sakallı, mis kokulu, peygamber olduğunu iddia eden kişi bana ulaştı ve sokaklardaki kızların çok fazla açıldığını, bu açılımın erkeklerin çüklerini kaldırdığını ve bu durumun çok vahim sonuçlar doğuracağını en kısa sürede baldır bacak gezen kızların örtünmeleri gerektiğini bana iletti. tabi ben de vatandaşlık görevi olarak bunu yerine getirmeye çalıştım. her gördüğüm baldırı çıplak kıza ''bakın hamfendi böyle baldırı bacak geziyorsunuz amma böyle gezerken bizim hayatımızı da tehlikeye atıyorsunuz, sizin buna ne hakkınız var alın bu türbanı takın dedim.'' ve diz çöküp hatalarını anladılar ve (buyurdu) türbanlarını taktılar. ama sonuçta ben de bir allah'în * aciz, allah'ın elinde top olmuş bir kulum. yapabileceğim kadar baldırı çıplak kızı uyardım ama görünen o ki pek başarılı olamadım. ama yine de bu felaketin daha da büyük boyutlara ulaşmamasında bi katkım olduğunu düşünüyorum. hepinize sevgiler. amman ha baldırı cıbıl kız gördüğünüzde uyarın. zira deprem meprem işleri de var bu aralar. hep ben hep ben olmaz. değ mi la?
yazarların ilgisini bosna maçı kadar çekmemiş felakettir.

· 9 eylül 2009 bosna hersek türkiye maçı (333)
· 9 eylül 2009 istanbul sel felaketi (21)
varoşlara kötü darbe indiren felakettir. geçmiş olsundur.
Yağmuru biz mi yağdırdık" diyen akp'li yöneticiler 1994'de yağan yağmurları "Tayyip Bekereti!" diye selamlamıştınız ama şimdi her felaket sonrası boku atacak birini bulan yetersiz söylemlerinizden artık vatandaşa gına geldi, can kayıpları bile umurunuzda olmuyorsa yazıklar olsun bırakın o koltukları hiç olmazssa onurunuzla.istanbul kepazelik başkenti.
oyle bir felaket ki buyuksehir belediye baskani sayin topbas felaketin suclusunu kisa surede bulmustur: tedbirsizlik.

dere yatagindaki evlere imar veren, altyapi ve islah calismalarini yapamayan, bu projelerde imzasi bulunan tum belediye calisanlari ve baskanlarinin gozumde kasten ya da kazara adam oldurmeye tesebbus etmis insanlardan hic bir farki yoktur. benim gozum onemli degildir belki, herkesin vicdani vardir ama. yagmacilarin da bu felaketin yasanmasina goz yumanlarin da vicdani vardir mutlaka...

son 20-25-30 yilin belediye baskanlari bu yapilan hatalarin, 2 oy icin tapu vermelerinin hesabini vermeli. vermezlerse 15 yil sonra tekrarlandiginda cikar zavalli bir vatandas, bu olmustu zaten belediye hic bir sey yapmadi der.

kim karsilayacak bu insanlarin kayiplarini? kim dindirecek anneme gitme demistim diyen cocugun acisini?
ilk ve son olmayacaktır felakettir. zikilmedik bir tek kulağımızın arkası kalmışkrn hala kalkmış tedbirsilik diyen bazı embesiller var yazıktır, ayıptır.
30 renkte 14 milyon lale sele karşı koyamadı, bravo topbaş büyük iş başardınızz...
şununla büyük bir tezat oluşturan kelime: istanbul 2010 avrupa kültür başkenti.
kimyasal maddeler, kanalizasyon, hayvan ölüleri ve selde vefat edenlerin cesetleri salgın hastalıklara sebep olacaktır.
büyük bir olasılıkla şehir suyu kirlenecek, istanbul susuz kalacaktır.
yetkililer tedbir almazsa ikinci felaket kaçınılmazdır.
(bkz: the river dragon has come)