bugün

yabancı ajansların geçtikleri son dakika bilgisi.

tayyip erdoğan'ın başladığını chp, mhp ve iyi parti genel başkanlarına bildirdiği harekat aynı zamanda.
edito.

"Bloomberg haber ajansı, Türk yetkililere dayandırdığı haberde TSK'nın Suriye'ye giriş yaptığını öne sürdü. Haberde Türk ordusunun Suriye'nin kuzeydoğusuna giriş yapıldığı belirtildi."

https://www.sozcu.com.tr/...u-suriyeye-girdi-5379090/
genelkurmay dan açıklama gelmeden gaza gelmemek lazım.
iyi bok yediniz dedirten durum.
(img:#1915470)
“Türk ordusu, Kürtleri sınırdan uzaklaştırmak için Suriye’nin kuzeydoğusundan giriş yapmaya başladı” değil, “Türk ordusu, terör unsurlarını, ülkemize kast edecek hainleri sınırdan uzaklaştırmak için Suriye’nin kuzeydoğusundan giriş yapmaya başladı” denilmeliydi.

allah türk ordusunun ayağına taş değdirmesin inşallah.

açık ve net evet.
türk jetlerinin belirlenen hedefleri vurmasıyla başlamış harekat.

görsel

https://www.sozcu.com.tr/...-harekat-basladi-5379736/
kardeşlerim dualarımız sizinle.

umarım kılınıza zarar gelmez.
sıfır kayıpla atlatır döneriz inşallah. havadan çalışmak daha mantıklı tabi radarlar izin verirse, kim dost kim düşman belli değil.
yine gariban çocuklarının öleceği, vekil, siyasetçi, zengin çocuklarının bodrum, istanbul gecelerinde fink atacağı gerçeğini değiştirmeyen operasyondur. maalesef yine tek göz gecekondulara türk bayrağı asılacak, mahallesindeki sokağa ya da parka adı verilecek, babası delik ayakkabısı ile evladının cenazesini karşılayacak, annesi feryat figan eşliğinde acıdan kederden kendi dizlerini dövecek, omzu kalabalık bir komutan gelip babaya sarılacak, vatan sağolsun diyecek, ya sonrası, kalabalık çekildikten sonrası, ev halkının bir başına kaldığı anlar?
ateş düştüğü yeri yakıyor evet, ben zenginlerin evine de ateş düşsün demiyorum, kimsenin evine ateş düşmesin, hiç kimsenin evladı kendinden önce ölmesin istiyorum, bu acıyı yaşamasın diyorum. her götümüz sıkıştığında her ekonomik ya da siyasi darboğazda suriye, terör ,işid gibi konular neden öne sürülüyor ya da her seçim öncesi, her şey oluş ateş pahası, ekonomi yerlerde, insanların açlık sorunu varken bir de operasyona kalkmak tam anlamı ile ülkeyi felakete sürüklemektir. tayyip reyiz yine bir mermi kaç para haberiniz var mı diyerek zamları dayayacak, zamlara laf edeni de terörist ilan edecek, milletin bekaası mı önemli zamlar mı diyecek. ve biz de yiyeceğiz. afiyet olsun.
Allah askerimize zeval vermesin. inşallah türkiye'nin menfaatleri doğrultusunda neticelenir.
Hadi hayırlısı olsun.şimdi Suriye'de ne işimiz var diyenler kuduruyordur ama ülke güvenliği daha önemli,abd binlerce tır silahı teröristlere evcilik oynasınlar diye göndermedi eni sonu o silahlar bize dönecekti.şimdi yerinde imha ediliyor.
Allah sağ salim dönmenizi nasip etsin.
Barış pınarı harekatı. Milliyete haberi şimdi düştü.
Tüm dünya medyası bize lanet okumaya başladı bile haber sitelerinde. Ha s2mizde mi elbette değil ama böylesine uluslararası camiayı etkileyen bir operasyonda yapayalnız kalmak kötü hissettiriyor.

En azından şimdilik ülkecek birlik olmuş vaziyetteyiz, biz bize yeteriz umarım.
son yıllarda ki ülkemiz adına önemli bir harekatın başlangıcıdır. allah sağ salim dönmemizi nasip eder inşallah. şunu söyleyebilirim. zaten kişisel bireyler olarak hayat akışımızda gerek fiili gerek düşüncesel olarak yalnız bırakılıyoruz. en azından ülkemiz adına ortak mütabakata varacağımız şeyler olsun.
Askerimize ordumuza allah güç kuvvet versin her daim yardım etsin diye dua ettiğimiz operasyondur.
allah yolların açık etsin dualarıyla uğurladığımız askerimizin harbe girişi.

allah muzaffer kılsın. doğru yoldan şaşırtmasın. biz burada klavye başında rahat rahat yazarken, onlar orada canları pahasına ülkemize girmeye çalışan terörist pislikleri yok ediyorlar. çok zor bir görev. allah yardımcıları olsun. bize düşen onların yanında olmak ve dua etmektir.
allah yar ve yardımcınız olsun aslanlar.
Gazanız mübarek olsun.
Şu kopan fırtına Türk Ordusu'dur Ya Rabbi
Senin uğrunda ölen ordu budur Ya Rabbi
Taki yükselsin ezanlarla müeyyet namın
Galip et, çünkü bu son ordusudur islam'ın!
Kahvelerde bile suriye harekatını konuşan yok, televizyonlarda müzik, spor kanalları açık aq..
iktidar feci sıçtı.
türk silahlı kuvvetleri'nin ve bunlara bağlı yerel birliklerin 25 km içeri girdiği bilgisi geçen harekat. kısa zamanda yüksek hız olarak değerlendirilebilir.

"sularında Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde okullar tatil edildi. Yine aynı saatlerde TSK’nın Talebyat ile Resulayn’da 25 kilometre kadar içeri girdiği ve terör örgütünün mühimmatının imha edildiği belirtildi."

https://www.sozcu.com.tr/...atinda-son-durum-5379961/
az önce sela okundu. allahallah falan diye düşünürken kutlu harekatımız için olduğunu anladım. allah her daim yollarını açık etsin, gözlerini-kulaklarını dört eylesin, gittikleri gibi zaferle gelmelerini nasip eylesin. amin.

beni tek korkutan şu. teröristler hazırlık yaptılar. yani hazırlık yapacak vakitleri oldu. özellikle sivil giyindiler. askerimiz çok dikkat etmeli.
mehmetçiğin karadan sınırı aştığı harekat. elbette karadan daha dikkatli olunmalı.

https://www.sozcu.com.tr/...ekati-da-basladi-5380333/
allah güç kuvvet ve zihin açıklığı versin türk askerimize. operasyonlarını başarılı bir şekilde tamamlayıp sağ salim geri dönmeyi nasip etsin. bizim güvenli bir şekilde yaşamamız için canlarını ortaya koyuyorlar. allah razı olsun hepsinden.