bugün

Brunson muhabbeti için giden kitleden olumlu sözler alamayınca fışkırmaya devam ediyor. Bir de şu an yarın ki ekonomi ile ilgili açıklamalara odaklandı ondan heyecanlı. Arttıkça artıyor bizim ki. Önümüzde ki hafta faiz artırımı olacak biraz düşer yine en fazla 5.25 seviyelerini görür eğer piyasa olumlu tepkiler verirse o seviyede kalır. Ama maalesef bir kaç hafta sonra yine hızla artış devam eder.
Maalesef umduğum senaryo bu. Yeni yılın ilk çeyreğinde 6.80 bandında hareket eder. Siyasal sonuçları olabilir.onleminizi alın.
01.01.2018
Dolar kuru
3.79
09.08.2018
Dolar kuru
5.54
Yılbasında Beri Tl mizin Dolara karsı deger
Kaybı %47 civarın
da 8 ayda oldu bak bunlar
Ulkeyi bu duruma getiren leri
Hala bunlara destek olanların bin cezasini versin...

Edit=Benlik hava hos
subat ayinda babadan kalan evimi sattim 3.89 dan dolar almistim
Suanda %40 kârim var
6 ayda bir is kursam bu kadar surede bu kadar arı s.ksen elde edemezdim...
normalde sevinmem lazim
kâr ettigim icin
lakin ben siz akpliler gibi bencil 1 cuval ve 1 paket komure
kölelik yapacak
Adam degilim
Yinede sizin adiniza
ve en cok da
Asgari ucretli calisan muhalif kardeslerime üzülüyorum
Allah sonumuzu hayir etsin...
5.58

(bkz: krizle gelen krizle gider)
Gelişimini desteklediğim kur. 8 9'larda görmeyi umuyorum.
Hiperenflasyon geliyor. Sıkı tutunun. Şimdi şöyle bir dönem başlayacak, insanlar maaşlarını alınca dolara çevirecek, sonra dolardaki talep artışı üzerinden satarak enflasyon farkını bu şekilde atlatmaya çalışacaklar. TL'de batmaya devam edecek. Döngüye girdik, salt kendi burjuvazisinin çıkarını kolluyor iktidar.

Ayrıca Tl’nin değer kaybı arttıkça kredi notlarımız düşecek, o notlar düştükçe değer kaybı artacak. Rte ve saz arkadaşları yönetimde olduğu sürece buna müdahale etmeleri şahsi çıkarlarına aykırı olduğu için müdahale edilmeyecek.

Freni patlamış arabada uçuruma yuvarlanıyoruz yani.
tcmb'nin 24 temmuz 2018 ppk toplantısı'nda faiz artırmaması kaynaklı sonuçtur. şimdi mecburen politika faizi en az % 20'ye çıkarılmak zorunda. ondan sonra da popülist politikalardan vazgeçip yapısal reformların acilen hayata geçirilmesi şart oğlu şart !
https://www.uludagsozluk.com/e/39961356/
millete gokten karar duser, bize gokten cock ring. yetis ya berat reis.
Beyler sakin olun, göklerden gelen bir karar vardır.
aq keşke zamanında dolar alsaydım.
Sonucun iyi olmayacağı seçim öncesi gelen faiz artışlarından belliydi zaten, seçim öncesi yatırımı olarak faiz artışına gitmek seçim sonrası kim kazanırsa kazansın doların 5.50 üzerini göreceğini haber veriyordu. geçmiş olsun şimdiden. 2011 ekonomik krizini mumla arayacağız gibi geliyor bana. 2 ay önce bu durumu öngörüp yatırımımı yaptım.
https://www.uludagsozluk.com/e/39594983/

Sevgili akp seçmeni size kolay gelsin. (bkz: svihs).
Acaba daha ne kadar devam edecek? Artık bir dur demek lazım.. Sonu hiç iyi olmayacak.
Acilen 10 tl'ye sabitlenmeli. Böylece 1 yıl kafamız rahat olur en azından.
görsel

Doları izliyorum.
Dolar çok yakında 1 tl olacak arkadaşlar , nasıl mı , çok uyanık siyasetçilerimiz var allah başımızdan eksik etmesin(!) şöyle ki doların 10 tl olması sağlanıp paramızdan da bir 0 atmak neticesinde 1 ₺=1$ şeklinde yapacaklar. Bunu da vatandaşa başarı olarak gösterip , hüloğğğğğ şeklinde böğürmeleri sağlanacak.

Allah başımızdan eksik etmesin efem(!)
Türkiye titanik gibi götünü havaya kaldırmış durumda ...
Doların 5 in altına inmesi ile ilber ortaylı ilgileniyor artık. 17 agustos tahminim 5,60.
https://twitter.com/i/status/1027524896333561857
Bu kur değil bildiğin tecavüz.
Bazi arkadaslar demis
5.18e düser mi?
Bak kardesim ;
Faizler %17 den
%25 lere cıkarsa altina bile gelebilecek kurdur...
Ama piyasalarla inatlasmaya devam ederse Saygi deger uzunumuz
Hayalindeki
ooo 5.18 degil (Alım firsatı)
6.18 oluveririr
2-3 hafta sonra...
Türk parasının yatırım yapılabilir olmaktan çıkmasını sağlayan korkunun dağları beklemesidir aslında.

Bugün hiç korkmayın hepsi geçecek denilen doların dalgalanma aralığını daraltmaya çalışıyoruz demek.

5.44 görmüş bir doları dizginlemek artık pek mümkün değil çünkü kurda yaşanan yukarı yönlü hareketin ithal ürünlerde etkisini görmeye başladık.

Bir örnek vermek gerekirse dün veterinere gittim. 2 ayda bir yaptırdığım parazit aşısı 35 liraydı 70 lira olmuş. Gimcat marka 100 gr vitamin 50 idi 75 olmuş.

Bu iki ürünü ben 2 ayda 1 alıyorum. 100% aşı 50% vitamin zamlandiysa 2 ayda. Ben 2 ay sonra yapacağım harcama için paramı Türk Lirasına güvenip tutmam.

Halk böyle yaparsa dolar talebi artar ama arzı azalır çünki abd faizleri 4 defa arttırdı.
Hâlâ müdahale bekleyen aveller var. Müdahalelik hali mi kaldı lan doların, 2'ye felan mı düşürecek müdahaleyle, nasıl bir şey bekliyorsunuz amk? Beklediğiniz şu herhalde:

(bkz: bi 10 milyar dolar sonra bi 10 milyar dolar daha)

yıl sonuna 7'ye kadar yolu var.
yakında makarna yerine beton, asfalt ve zift karışımı yemeye başladıklarında hiç birisi ben oy vermemiştim diyecekler.
310 dolarım var bugün 100 dolar bozduracağım. 4.70 den almıştım akıyor bugünde maşallah (=
konuşmaktan yoruldum lan artık. daha neler göreceğiz kim bilir? yazık ülkeme.