bugün

Benimdir.ygs basliklarini gordukce dumura uğrayan da benimdir.üniversite final ders tez muhabbetlerini duyunca burnumun direğini sızlatan,iyi iş bulanlari görünce adalet duygusunu tartan da benim.kısacası 89lu olmak ne yaşamak ne ölmektir.kısık ateşte ağır ağır kavrulmaktir olsa olsa.
içinde bulunduğum 80's serisinin en son modelidir.
Goruyorum ve arttiriyorum 86.
ne ara 26 olduk deyip seriyi devam ettireyim.

çok çabuk büyüdük sanki?
Bi 90 doğumlu değillerdir.
Kiz düşürmeye calisiyomus da, ego tatmin ediyomus. Agza bak..
Sahsimdir. Cok da matah bir şey değildir. Ne genç ne de yaşlisinizdir.
çok da yaşlı olmayan sözlük yazarıdır, lütfen abartmayınız.

2000 doğumlu kişileri düşünürsek gayet de iyisiniz.

(bkz: 27 yaşında olmak)

(bkz: 27 yaş)
Baston almak için emekli kuyruğuna az sonra girecek yazarlardır.

Guvenliiik! Çıgarın bizi burdan,
Daha 17 şarkısını dinlicez.
şu sıralar 'ulan ne ara 25 olduk bee' diye hayiflanan yazar kardeslerdir.
yaşlanmaya başlayan kişilerdir.

vay be yaş oldu 25, bundan sonra bizi alacak adam bile bulamayız he kaldık evde iyi mi?
"30'a 5 kala" sorunsali ile yuzlesmekte olan benimdir.
ne ara 25 yasina geldigini anlamayan yazarlardir.. daha gecen gun taso oynuyorduk amk..
Ablaları olurum.
Aralarinda bulundugum ve bugunlere sahip yazarlardir.
80'li yılların muhabbeti geçtiğinde heyt be aynen ne günlerdi kimse 80'lerin tadını bilemez diye dahil olabilecek yazarlarımızdır. bir de çocukluğunu hem 80'li yıllarda hem de 90'lı yıllarda yaşamış yazarlardır. o yüzden her muhabbette evet.. eveeet.. ben de biliyorum evet yaşadım evet! demelerinden kurtulamazsınız.

edit: ayrıca karşınıza çok az çıkar 89 doğumlular. mesela ben çok zor buluyorum 89'lu nesildaşlarımı bilemiyorum neden.
amca ve hala gibi sıfatlara alışmaya başlayan sözlük yazarlarıdır.
bugün itibariyle yaşı sorulduğunda 24 yaşındayım diyecek olan nesildir.

16 yaşındayken şu yaşa geldiğimde ne olurum, nerde olurum, ne yapıyor olurum gibi düşündüğümü hatırlarken aklımda şu an çakan şimşekleri özetlemek gerekirse;

evlenmiş olurum diye hayal ediyordum, olmadı.
daha yetişkin gibi olurum diye düşünüyordum, olmadı ama giden vaktin değerini şimdi daha iyi anlıyorum.
belki başka bir şehre taşınmış olurum diye düşünüyordum, olmadı halen aynı yokuşu çıkıyorum.
belki elim yüzüm oturur yakışıklı bir tip olurum diye umuyordum, ulan o da olmadı.

şimdi 30 yaşında ne olurum diye bir daha düşünüyorum sözlük:

şimdi daha net kestirdiğime göre yine bekar kalırım , artık bi zorunluluk gibi hissetmiyorum yani, modernleşiyoz ellam. nasıl oluyorsa artık.
kesin galatasaray formasını alırım lan o kadar ertelemem. sanki dubleks ev alıyoruz neyse.
ankara'da yaşayacağımı hiç sanmıyorum, çok mühim bir engel karşıma çıkmazsa.
hiç borcum olmaz belki.
etrafımdakiler de emekli düzenini kurar, ben onlardan onlar da benden sıyrılır.
artık tek başına kaldığımı anlarım.
24 yaşında olan yazarlardır. sanırım en güzel yaşlarımızı yaşıyoruz.
1 nisan 2012 tarihi ile 23 yaşına basan yazarlardır. (bkz: ben) *
küsuratlı ve 90'ı teğet geçmiş yazarlardır.
handsome albay
aralık ayında doğanları, aralık ayının son günlerinde doğan her birey gibi ikilemde kalan yazarlardır.
22 miyim, 23 müyüm, 89'lu muyum 90'lı mıyım... ah ulan!
Zamanın nasıl geçtiğini anlamayan yazardır. Daha dün 18 yaşındaydık, şimdi 23 olmuşuz farkında değiliz...
an itibariyle hazırlık okumamasına rağmen repeat olup 3. sınıfta olan da vardır.