bugün

Dedi kendisine katar şeyhinden Boeing 747-8 uçak hediye gelen adam.

He canım he.
yok kardeşim sen gelme, damat,binali sayıdan düş 81.999.997 kişi gül gibi geçinir bu memleket.
O zaman herkes filikalaraaaa önce kadınlar ve çocuklar diye bağırası geliyor insanın. Hey gidi titanic hey.
geminin taşıma yükü 80m kişi bizde birde artı 4m suriyeli var ee napıcaz onlar bizim din kardeşimiz garibanları denize atalım onlar gelsin sonra gemi bizim diyip gemiye 2. suriye, resmi dilini arapça yapmaya çalışsınlar...
nuh'un gemisi mi bu?

beni saymayın ben gelmiyorum.
Gemi batıyor diyene hain demek ne o zaman?

Yeterli filika tahliye sandalı yok diyene fetöcü demek ne o zaman?

Cankurtaran botu, can yeleği eksik diyene PKK'lı demek ne o zaman?

Aynı gemide olduğumuza göre, geminin kayalıklara doğru gittiğini görüp uyaran insanları ergenekoncu diye neden yaftaladık?

görsel
Pruvayı orospu çocukları almış, sancakta akrabaları var, iskele akrabaların tanıdıklarında, pupa şakşakçılarda, borda altına sıkışmışsın iskelet üstünde, aynı gemideyiz diyorsuz, senin ben yelken terazini 255° açını usturmaçanı sikeyim.

Dediğim görüş. Sal iskandilleri gidiyoruz amına koduklarım ver barutu yak gemiyi.
inşallah kaptanı aynı değildir.
Doğru tespit, aynı gemideyiz.

Nerdeyse birbirini bir kaşık suda boğacak kadar hırslı, ayrıştırılmış, nezaketten, empatiden, hoşgörüden uzaklaştırılmış, eğitimden yoksun bırakılmış, yalanın dolanın, riyanın, soygunculuğun, külhanbeyliğin alkışlandığı, mafyavari tehditlerin havada uçuştuğu, Hakkın, hukukun yerle yeksan olduğu, su almaya başlamış yorgun bir gemideyiz.

Okyanustayız, gemimiz su alıyor, başta kaptan ve herkes birbirinden nefret ediyor!
Acıklı bir film gibi!
ne işim var aynı gemide. geçiniz !
(bkz: titanik)
o da biliyor çok ağır bir ekonomik krizin kendisinin ve damadının beceriksizliği yüzünden geleceğini. şimdiden birlik beraberlik masallarıyla yol yapıyor. dış müdahale var diyecek yarın dolar 11 tl olduğunda. suçu hiç kendisinde ya da damadı olacak herifte aramayacak.

yemezler yavrum. o ekonomiyi düzeltmeden bu sözlerin beş paralık kıymeti yok. muhalefet partilerinin yerinde olsam yıl sonuna kadar iyi ya da kötü hiç sesimi çıkarmam. ne halleri varsa görsün. ses etseler bunlar dıj güçlerin adamı yaygarasını koparacaklar. bu tuzağa düşmesinler yeter.
Gemi karaya vurmuş. Kimileri sandıkları adaya saklamış ama gemide kalanların haberi yok.
10 grostonluk gemiye "gemicik" tespiti yapmıştı.

Sözkonusu gemi o gemi ise ben binmem.

Sonuçta bizim de iyi-kötü bir itibarımız var.
Filikaları zenginlere peşinen satılmış olan bir gemiye binmiş yolcu beyanı.
akabeliler ve dincilerle

değil aynı gemiye binmek

aynı helaya bile zçmam.
Aklıma abdnin savaş uçağı bulunduran akdenize konuşlandırdığı gemileri de çağrıştırdı rusyanın boğazdan geçirdiği gemi de var bunlar bizim olmadığımız gemiler gerçi ama dünya vatndaşları aynı gemide bu açıdan yine de istanbulda vapurda çayı tercih ederim.
ben değilim, ben her zaman ve her daim tek başımayım. sizden banane, benden sizene.
tayyip anca kendi gemilerini kastediyor olabilir. onun şimdi götü tutuştu, seçimi kaybederse nahoş şeyler olacak.
ben ve çevremdeki kişiler henüz güverteyi bile göremedik anasını satayım.

hep mi makine dairesinde oluruz arkadaş.
Evet kaptan ve tayfalari keyif çatiyor, halk kurekleri çekiyor.
Dün gencin biri yaktı kendini. Ne biçim gemi bu? Sana sevdanın yolları, bize kurşunlar.
masada yemek yiyen sadece siz...

Masayı toplarken hadi hep beraber toplayalım.

Ne güzel iş be...
Anlaşılan gene göte bi şeyler girecek
Size tavsiyem paralarınızı Dolar yapıp evde saklayın ne olur ne olmaz..
Yedik içtik allah artırsın, sofrayı fakirler kaldırsın. Yersen.