bugün

https://www.diken.com.tr/...2-sirkette-gorev-yapiyor/

CHP’li Yavuzyılmaz: AKP’li bürokrat aynı anda 82 şirkette görev yapıyor

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, AKP’li Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkan Yardımcısı Nevzat Avunç’un aynı anda 82 şirkette görev yaptığını ortaya çıkardı.
görsel

görsel
gene az almış . 2023 tane maaş da alabilirdi .
Biz de maaş alabilecek miyiz ayın sonunda (enflasyondan Dolayı erimesini ), eti sütü düşünelim ne güzel istanbul be.
allah yedirtmesin..
ben, bana 82 maaş teklif edilse, açıkçası almaya çekinirim..

neden çekinirim:

1. belki her birinden huzur hakkı olarak küçük paralar alıyordur, işte, yönetim kurulu veya komisyon toplantısı oluyorsa, oturum başına gönül alıcı bir para verilir ama 82 yerden alıyorum dediğin zaman, belki toplamı bir ceo'nun tek kalemde aldığı maaş da olsa, adamın başına böyle dolanır..

mesela bunu şık bir hale getiremediler, o kamusal nezaketi göremiyorum.. bunu böyle yapmazsın, dersin ki, "tmsf'ye geçen şirketler, atanan kayyumların oturum başına ücretleri kabilinde bir miktarı aydan aya bir hesaba aktarır, hesapta biriken paralar tek bir muhasebe hesabından muhatabına ödenir". yani bunu bile akıl edemiyorsan, zorla milleti "100 yerden maaş alıyorlar" diye bağırttırıp, delirme noktasına getiriyorsan, o koltuğu ne diye işgal ediyorsun? bu arada bu düzenlemeyi teklif etmesi gereken bir tahakkuk sorumlusu vardır, lafım ona..

2. 82 şirketin bir adama verilmesini, hadi karşılıklı atışma gibi olmasın, 10'dan fazla şirketin bir adama verilmesini ben müsavi görmem.. bir insan 82 şirketle, 55 şirketle, 30 şirketle ilgilenemez.. her birinden oturum başına 4 tane evrak gelse, imza atmaktan kolun felç olur. dolayısıyla, milletin ağzına sakız olacağım işi de istemem.. bunun da ötesinde, beceremeyeceğim iş yüküne de talip olmam.. neticede ben, 80 şirketin adını ezbere say desen, sayamam.. beceremediğim iş için kamudan para alacak olsam da, eskilerin bir lafı vardır, "devlet malı, balık kılçığıdır, illa ki adamın boğazına takılır" lafı uyarınca, bir geri dururum..
yuh ulan bu nedir böyle .82 ailenin rızkını kendi başına yiyor adam.
avunç, avuntu demek. avuntu da: Oyalanmasını Sağlamak, Acısını Hafifletmek, Acısını Unutturmak, Teselli Etmek.

adam da bunları 82 maaşla yapabiliyor demek ki.
Onu 82'de durduran ne acaba?
Bu ulkede yolsuzlugu keserseniz dunyanin ilk 5 ekonomisine girer.

Faiz haram, nas falan diyen rte bey'in muslumanligi ve inanci acaba bu yolsuzluklara ne diyor? Vicdani rahat mi merak etmiyor degilim...

Memleket gitgide ortadogu cukuruna gomuluyor...

su huzur hakki bilmem kac yerden maas alma.. bunlari duydukca insanligimdan ve bu ulkede yasamaktan nefret ediyorum.
Parayı cemaat için party için aktarma mı yapılıyor diye düşündürür.
işte iktidar kendi zengin sınıfını böyle yaratıyor.
yok artık anasının amı.
görsel
görsel
83 kerkük'tü galiba...
olay türkiye'de cereyan ettiği için tayyip erdoğan da bir şey yapamıyor. kıbrıs'ta kendi yetki alanında olsa müdahale ederdi.
görsel
(bahsettiği thy'nin hali de kartal imam hatip mezunları derneğine dönmek oldu)
matematik yanılmaz.
kişiler kurumlardan uzak olayı (durumu) anlamanız için aristo mantığı ile yaklaşalım.

bir kişi 82 şirket-kurumda görev yapıyor çalışıyor olsa...
aslında bir çeşit freelance durumu da konuyu dağıtmamak için değinmeyeceğim.
şirkete gitme, şirket binasına girerken turnikeden geçerken kart basma vs olmadan evinden veya bulunduğu yerden görev yaptığı-çalışan olarak görüldüğü şirkete online-uzaktan bağlantı kurarak cep telefonu-bilgisaray-tablet ile şirkette hizmet etmiş-çalışıyor olsa; her görev yaptığı şirkete günde 10 dakikasını ayırsa...
bir kişi hiç yemek yemese, tuvalete işemeye sıçmaya gitmese, bir bardak su almak için kalkmasa 82 maaş aldığı yerlere toplam 13.5 saat online bağlı olmalı ve ekran başında olmalı.

online bağlantı derken...
online bağlanma süreleri de hesap edilirse, bir şirket-kurumdan diğer şirkete geçerken arada ki mesafe süre, şirketler-kurumlar arasında geçişlerde her şirketin-kurumun iş konuları ayrı olacağından online bağlantı sırasında kullanacağı dosyalar verilerin açılması vs süreleri de düşünülürse...

ara edibüdü: evinde ya da bulunduğu yerde devamlı fiber internet bağlantısı, 16 çekirdekli en son nesil işlemcili bir bilgisaray, en az 24 inç büyüklüğünde 10 ekran vb donanımın yanında, be less busy açısından örn: slack vb programları kullanılsa bile görev yaptığı birimin alt birimlerinden gelecek verileri dokümanları işlemesi ve de online bağlantıda kullanıma hazır hale getirmesinde geçecek süre vs ve düşünülürse...

82 maaşın karşılığı olarak hizmet ettiği görev yaptığı şirket-kurumlara günde online bağlantı ile çalışması için her bir şirkete günde en fazla 3 dakika zamanını ayırması lazım.
öyle ya, bir insanın uyku yemek tuvalet banyo traş-bakım giyim vb ihtiyaçları düşünülürse maaş aldığı 82 şirketin her birine günde en fazla 3 dakika zaman ayırması gerek.

nereden mi biliyorum?
2 yıl evde çalışmış olmanın verdiği tecrübe.

neyse, haberlerde çıkan şu kadar şirket kurumda görevli görünüyor, oralardan maaş alıyor haberlerine bakıyorum da...
ne iş yaparsanız yapın, ister kapıcı ister icra kurulu-yönetim kurulunda olun; bir insanın en fazla çalışıyor maaş alıyor olduğu şirket-kurum 2 tanedir. eğer 3 tanesinden maaş alıyorsa bu haksız kazançtır.

edibüdü: düz mantık, aristo mantığı. cahile dert anlatmanın en iyi yoludur.
o kadar yere nasıl yetişiyormuş acaba?
akp devrinin tadını çıkartan varlıktır .
ancak ilahi adalet var . iki cihanda tez vakitte
perişan olması mutlaktır .
Kaç milyon ediyor lan aylık...
82 maaş ..... dile kolay .
asgari ücret bile olsa korkunç .
bir de " şahsım " gibilerinin
varlığını düşünelim .
görsel
niye mi?
her gün bir maaşı çekip harcasan,
82-30 = 52 maaş aylık artıyor.

peki günlük kaç maaş çekilirse, ayda 82 maaş çekilmiş oluyor?
ben hesaplayamadım. klavyem yoruldu.
işte " kutlu soygun hareketi " buna denir .
besmeleyle hırsızlık yapanlar , her kisveye
bürünenler .... hele bir iktidardan düşsünler
bakalım .
"85 maaş alan bürokrattan benim neyim eksik" diye hayıflanıyordur.
Huzur hakkı ile cenneti garantilemek isteyen kişinin durumu geliyor bana .
" değerli seçmenler , akp sayesinde bir
kaç kuruş kazanmaktayım . hayat zor .
akp giderse ben de tek maaşla geçinmek
zorunda kalacağım . bu yüzden ikinci
turda mührü akpye vurun "
diye içinden dua ediyor olabilir .
güncel Önemli Başlıklar