1. 1.
  (bkz: impossible is nothing)
  (bkz: mission impossible)

  Şeklinde yorumlanabilecek vaat..
  2 ... midnight
 2. 2.
  gerçekleştiği takdirde artık canım ülkemde üniversite okunmanın bir anlamı kalmayacaktır, çünkü her şehrin kültürü yeniliğe açık değildir. öğrenci gittiği yere uyum sağlamaz, değiştirmeye başlar.

  zaten ayaklarının üzerinde durmak için aileden bir müddet uzaklaşmak gerekir. herşey lise hayatı gibi değildir.
  5 ... tuberkuloz basili
 3. 3.
  işsiz gezen üniversiteli ülkemde sayıyı 10la çarpmamız gerekecektir.
  kimileri cebini doldurur, kimileri oy alır bu açılan üniversiteler sayesinde... umutla çalışmış kazanmış okuyanı ,üniversite bitirip ülkeme kazanacak genci takmadan...
  3 -1 ... kesekagidi
 4. 4.
  istanbul teknik üniversitesinin adını, şırnak beytülşebap teknik üniversitesi olarak değiştireceği yeniliktir. madem 81 ilde 81 üniversite, her ilde bir üniversite. o zaman odtü de bağdat a taşınsın.
  3 -3 ... coolgoose
 5. 5.
  gelişim zannedilen, üniversitelerin işlevsizleştirilmesine, aleladeleştirilmesine sebep olacak vaattir. saçmalıktır, salaklıktır. üniversite mezunu ama işsiz bla bla, konuşur dururlar sonra. yahu bir baksana adam niye işsiz? birisi yıldız teknik mezunu çatır çatır çalışıyor, diğeri hatay'da, benim okuduğum lise kadar kaliteli değil üniversite. yok üniversite mezunu şöyle işsiz, böyle işsiz. üniversite mezunu diye yetiştirdiğin adamın kalitesine bak bir de.

  81 ilde kurulacak 81 üniversitede yüksek eğitim standardını yakalamak mümkün değildir. belli merkezlerde kurulacak ve başarıyı yakalayacak üniversitelere ihtiyaç vardır, her şehirde üniversiteye değil.
  9 -1 ... der meister
 6. 6.
  içi boş olduktan sonra neye fayda şeklinde yorumlanabilir.
  1 ... batmanli batman
 7. 7.
  seçim zamanlarındaki ilçeleri il yapma vaatlerinin yerini almış vaat.
  (bkz: saçma seçim vaadleri)
  (bkz: düşünmeden konuşmak)
  ... siberia
 8. 7.
  81 ilde 81 iş ve işçi bulma kurumu anlamı taşıyan cümle.
  ... rammono
 9. 8.
  işsiz üniversiteli sayısını arttıracak olan saçma sapan eylemdir.
  1 ... maynax91
 10. 9.
  ülkemin 'işsiz liseli'den 'işsiz üniversiteli' seviyesine yükselmesi olayıdır. ayrıca eğitim kurumlarına yatırım yapmak ne zamandan beri gereksiz oldu anlamıyorum. herşeyin başı eğitimdi hani..
  ... pluto the planet