1. 1.
  o kadar büyük bir sıcaklık oluşmuştu ki, kayalar yer yer "camlaşmıştı"...krater olmaması yüzünden meteor olması ihtimali olmaz.

  tunguska patlaması basit,hani derler ya gerçekçi,ya da "ayağı yere basan" bilimsel açıklamalarıyla açıklanamayan bir fenomendir.

  marmara bölgesi büyüklüğünde bir alana bir anda 1000 dereceden fazla bir sıcaklığı uygulayacak ve milyonlarca ağacı bir anda yakıp kayaları camlaştıracak bir enerji kaynağı bu dünya üzerinde bulunmamaktadır.

  bu, meteor gibi bir kütlenin diil daha çok "ışın" gibi bir şeyin o bölgeyi bir anda kavurması şeklinde açıklanabiliyor. bölgede radyoaktivite tespit etmediler, yani atom bombası türünden birşey diildi.krater yoktu, meteor diildi, ancak herhangi bir x kaynağından gelen ve bu dünyada üretilemeyecek kadar büyük bir enerji o bölgeye isabet etmişti !!

  bu enerjinin menşei ve kaynağı halen daha basit bir şekilde açıklanamıyor. bahsi geçen "x" kaynağı ya büyük bir uzay gemisinden gönderilen büyük bir ışınhuzmesi, ya milyonlarca ışıkyılı öteden gelen bir yıldızdan evrene dağılmış çok büyük bir enerjinin oraya isabet etmesi, şeklinde açıklanabiliyor, ancak.

  bu fenomen, bu dünyada açıklanamayan ender konulardandır.
  5 -1 ... paganviodio
 2. 2.
  ilginçmiş.
  -1 ... your grace