1. 1.
  Asgari ücret ile ilgili bir tv programına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in iddasıdır.

  'Bu asgari ücretle bir ailenin nasıl geçinebileceğini merak edenler çok. Siz ne düşünüyorsunuz?' sorusuna ise aynen şöyle cevap vermiştir ;

  "Geçinemez diye bir şey yok, tabi geçinirsiniz. Niye geçinemeyeceksiniz? Eğer ona mahkumsanız 800 lirada büyük paradır. Geçinirsiniz. Netice itibariyle peynirin kilosunun fiyatı belli, ekmeğin fiyatı belli, yediğiniz zeytinin fiyatı bellidir. Bunu istismar etmemek gerekir. Bizim meselemiz asgari ücrette bu değil. Asgari ücret taban fiyattır. Biz diyoruz ki işverene 'bundan aşağı ücret teklif edemezseniz'. Eğer bunu kaldırırsanız korkarım ki 400 lira ücret teklif eden olabilir."

  kaynak : milliyet
  1 ... kakarotto
 2. 2.
  zenginlik istersen kanaat yeter düstr ile söylenmiş söz. sen hep daha iyiye, daha güzele bakarsan ve hasetedersen gün gelir sana ayda 10 bin tl de yetmez. ama şükredersen ve dua edersen ve inşaallah istediğin hayata kavuşursun. unutmayalım ki allah fakir olup sabredenleri cennetine alacak. inşaallah.
  2 -4 ... kusurlu
 3. 3.
  bir öğrenci, asgari ücretle çalışan insanlar için büyük para yüksek mevkili çalışanların ailesinin çoluğunun çocuğunun günlük harcama miktarı olması içler acısıdır. insanlar o parayla ev geçindiriyorlar. allah yardımcıları olsun.
  ... buboyleolurmus
 4. 4.
  14 bin 500 lira ne kadar bir para o hâlde diye sorasını getirir insanın. Bir milletvekili asgari ücretin 18 katını kazanıyorsa, nasıl bunu söyleyebilir. Sanırım sıvayamamış.
  2 -1 ... ekmekle doyan adam
 5. 5.
  o yediğin büyükler, boğazında, bir yerlerinde kalsın şeklinde cevap verilmesi gereken, gözleriyle etrafa bakan beyanıdır.
  ... he gulum he he de gitsin
 6. 6.
  800 lira ile hiç ay geçirmemiş kişi beyanıdır. ne kadar samimi olabileceğini siz tahmin edin artık.
  1 ... lord lokhraed
 7. 7.
  "her millet icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortaktır." diye bir sözü var atatürk'ün. çevremdeki bazı insanlara samuray kılıcıyla dalasım geliyor bazen. adam yirmi ay evvel "yine iktidardayız" diye raksediyorken, sabah utanmadan gelmiş seçtiği hükümetin bakanının 800 tl lik sözlerine nasıl sinirlendiğini anlatıyor. dank etti değil mi? allah'ın gerisi.
  3 -1 ... galadrielin aynasi
 8. 8.
  bizler için büyük para tabi ki o kadar parayı biriktirince mutlu oluyoruz anasını satıyım halimizi sen düşün.
  1 ... atamtutambenseni
 9. 9.
  büyük türk mütefekkiri, ekonomist, çalışma bakanı namık kemal zeybek aforizması. ne acıdır ki, oyunu genelde bu asgari ücretlilerden almaktadır.
  ... yagmurbesleyen
 10. 10.
  söyleyenin 6 haneli türk lirası döneminde kaldığını gösteren söz.

  -800 lira büyük para. ama eski lirayla. yersen.
  -1 ... the woman