bugün

aşağıdaki başlıkta gördüm de inanamadım ya la...

http://www.uludagsozluk.c...%B1na-u%C4%9Frayan-bayan/
Hayatımda en sevdiğim insan anlatırdı, ananem.(Hala yaşıyor haaa)

Ananem 70 yaşında kendi başına yaşayan tatlı ve süslü cingöz fakat bir o kadar iyi düşünceli ve çocuklarını seven bir kadın.
Beni hayatımda böyle seven bir insan görmediğimden belki çocukluğumdan beri gerek bu fiziksel özelliklere gerek bu dünya görüşüme sahip olmamı etkileyen kişi olduğu için hayatımda en sevdiğim insan, sırdaşım olmuştur.

Ananem ile sevgilisi hakkında konuşuyoruz, ki bu çook uzun bir entry konusu, birden ananem gülmeye başladı.
Bazen geçmişinden ya da günümüzden böyle bildiği şeyler aklına gelince bir de edepsizce ise böyle gülerdi. Gülerek ne oldu dedim.
-Geçen bizim ihtiyarlara yemek götürdüm.(Cümle bitmiyor gülmekten öksürüyor)-(ihtiyarlar dediği 75 ve 82 yaşında karı koca)
+Eee sonra?
-içeri gircektim kapıları açıktı basmadan bir yere girdim alt kata indim.
+Noldu adam sıçıyo muydu?
-Yok be gızanım(macırca), bi baktım bizim ihtiyarlar üst üste yan yana nasıl becerebilcekseler tutuşturmuşlar bir iş yapmaya çalışıyorlar.
+Napıyolar ya neyi tutuşturmuşlar ne işi?

dedim sonradan dank eti tabi, ananem çıkmış dışarıda beklemiş biraz, sonra girmiş içeri adam çıkmış dışarı.
Bu yaşlarına kadar aksatmadan yapmışlar, 75'lik nine de şunu söylemiş ananeme:
"O geberesinde bir şeycik yok hemen genç delikanlı gibi, ama ben artık yapamıyorum sırtımı ağrıtıyor bi fena oluyorum yaparken."
Ve akabinde gelen kalp krizi ile ahirete göçüş...
güncel Önemli Başlıklar