1. .
    zenginlik alametidir vesselam. o zamanlar da bırakın fakirleri orta direk bile yiyemezdi bunları.
    ... umberto da silva junior
  2. .
    o zamanlar un, şeker, tüp ve ekmek kuyruğuna bile giren orta direk halk için son noktadır, nirvanadır.
    1 ... ashaf
  3. .
    (bkz: muz ve cocukluk uzerindeki etkisi)
    ... kechi
  4. .
    tropikal bölge insanlarının rahatlıkla yapabildiği şey.(günlük zırvalama kapasitemin şu cümleyle dolduğunu hissediyorum) 80leri geçtim 90lar için bile üçünü birden yemek zordur. yani tadına bakmak için fedakarlık yapabilirsiniz o günlük harcamalarınızı bu meyvelere yöneltirsiniz; ama elma, portakal gibi olamaz asla bu meyveler.

muz diğer ikisine nazaran daha çok alınabilen meyvedir. anne "ben hede yemesem de olur yavrum sadece muzu seviyor bari meyve olarak onu yesin" düşüncesiyle alabilir.

kivi yemek "imkansızı iste" gibi bir durumdur.

ananas yiyenler için ise daha "yok artık lebron" gibi deyişlerin çıkmadığı o dönemler ne kullanılıyormuş merak içerisindeyim. zira ananası hala meyve olarak yemişliğim yok, anca pastaların içinde, meyvesuyu olarak vs. aslında merak ettiğim de yok bu meyveyi...
    2 ... trink
  5. .
    annemin muzu ikiye bölerek kardeşimle paylaştırması, kivi soyan bir adam gördüğümde elma zannetmem...*

duygulandım lan.

valla...
    ... umberto da silva junior