bugün

çok saçmadır.
ilk başta kendi ülkesindeki sorunlara , kaç cana mal olmuş ve hala olan sorunlara öncelik vermesi gerektiğinden olmaması en azından ertelenmesi gereken durumdur. ama tabii kime diyoruz? kime , kime ..?
birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde; gitmesin demek haddimize değil haşa tövbe neyse işte en azından erteleyebilirdi düşüncesini uyandırır zihinde.
ajda pekkan gibi, "çok etkilendim. her gün onları düşünüyorum" diyip duygu sömürüsü yapan entellektüel züppeler de destek vermektedir. zaten bu ülkenin 30 yıldır şehit düşen askerleri için, bu tabakadan doğru dürüst hiçbir destek gelmez.
bırak gitsin uçağı düşer belki diyeceğim durum.
(bkz: 18 nisan 2009)

başka işler peşindedir. şehit falan umurunda mı sanıyorsunuz elemanın.
ayranı yok içmeye tahtıravanla gider sıçmaya vecizesini akla getirir. sanki ülkesinde her şey güllük gülistanlıkmış gibi ne işi var somali'de. geri dönmeyecekse gitsin o ayrı.
türkiye'yi düşünmediği içindir.
(bkz: askerimizi şehit eden şerefsizler somalide galiba)
ikisi içinde oturduğumuz yerden yapabileceklerimiz sınırlıdır.
şehitlerimiz için dua edebiliriz.
afrika içinse afrika yazıp 5601'e mesaj atabiliriz.
terör konusunda sözünü söylemiş ve iki noktayı: koymuştur gerisi tsk, mit, polisin elindedir. susup gitse burda kafamızı sikmekte haklısınız derdim ama şimdi siktirin gidin ve 5 tl yardım yapın. kurtuluş savaşında hindistandan atatürk'ün yazdığı mektupla gelen müslümanları okuyun biraz. bugün yardımına koştuğunuz yarın yardımınıza koşabilir.
olması gerekendir.

demiyoruz ki şehitlerimiz değersiz, demiyoruz ki pkk bitmesin.

ama bu kadar vicdansız olunur mu? cebinden para çıkarıp vermeyecek tabiki ama, en azından bu muhtaç insanların yanında durduğunu gösterecek. onlara olabildiğince destek olacak, ki vatandaşlarımız da oluyorlar sağolsunlar.

bu kadar piç yetiştirilen bir nesil daha görmedim abi.
nedir bu acımasızlık, her ölen insan. şehidimiz başımızın tacı, içimiz kan ağlıyor ülkecek. ama somali ye gitmesin şehitleri öldüreni halletsin diyecek kadar orospu çocuğu değilim! yazık değil mi lan oradaki çocuklara, zavallı aç susuz insanlara.

açlık nedir bilmezsiniz, laptopun altında ısınıp büyüyen götünüzle açlara gitmesin dersiniz.

sanki şehitlikten haberiniz varmış gibi üstelik. dağ nedir, o zavallı askerlerimiz orada neler çekiyo hangi şartlarda yaşıyo onu bilseniz yine neyse onu da bilmiyorsunuz. klimanın altında taşşaklarınızı serinletirken böyle yazıyorsunuz ya. yazıklar olsun. geberin de kurtulalım.

eksileyin şimdi lan. kansızlar!

görev tamamlandı.
tayyip oraya gidince somalililerin doyacağını sanan cahil ve küfürbaz akp lileri görmemize vesile olan olay. hem müslümanım diyeceksin hem de milletin annesine küfür edeceksin, piç olduklarını iddia edip hakaret edeceksin.
neymiş akp yi eleştirmişiz. sen bence bir ateistten daha çok cehennemi hak ediyorsun. ateistler hiç olmazsa allaha inanıyorum diyerek insanları kandırmıyor. ikiyüzlülük yapmıyor.
lan salak, biz gitmesin demiyoruz, ama ülkede şehit verilmiş. bekle bir hafta geçsin sonra gidersin nereye gidiyorsan. keşke de geri gelmesen.
hani bir laf vardır yüzünden hayır gördükte götünden mi hayır göreceğiz diye. aynı hesap. kendi halkına yardımımı dokunmuş, utanmadan oralara gidiyor.
devlet aileye benzer.

ailenden biri ölüyor ve sen başka bir yerdeysen hemen evine gidersin. ne olursa olsun, elinden bir şey gelmese de o ailenin başında olmak zorundasın. bu senin görevin.

somali için yardımlar elbette devam edecek. ülke zaten aç vs vs diye bik bik ötenlerin ağzına dipçikle vururum, bi daha konuşamaz. allahın salağı. insan her yerde insan. mal. ordaki de acı çekiyor. tabi yardım yapılacak.

bunun ayrımını yaptığınız gün insanlığa bir adım daha yaklaşacaksınız. size o zaman merhaba diyeceğim. şimdi s*ktirip gidin.
--spoiler--
temele karısının sürekli gezdiğini söylerler şikayet ederler.
temel de itiraz eder ve o kadar gezse kendi evine de uğrar heralde der.
o hesap işte.
--spoiler--
saçma olan durumdur.
sözlüğün süper zeka analistlerini gene iş başına düşürmüş ziyaret. zaten her şeyin en iyisini siz biliyorsunuz, vatanı en çok siz seviyorsunuz. keşke başbakan sözlükte bir başlık açsaydı da danışsaydı size. neyse artık başka sefere.

sen götünü yaya yaya internete girerken bırak birileri düzgün işler yapsın.

adam 3 haftalık tatile gitmiyor, günü birlik bir gezidir ve büyütülmemelidir.
düzgün iş falan yapılmamaktadır vatandaşın en temiz insani duyguları istismar edilerek toplanan yardımlar ve devletin kaynakları kullanılarak bir takım karanlık adamlara somali'deki savaş lordlarından imtiyazlar satın alınmaktadır. bu işin kokusu çıktığında bu sefer bu millet yanınıza bırakmaz.
gitmesi isabettir hatta hiç gelmesin.
göz boyamaktır. tv lerde

--spoiler--
başbakan erdoğan ın somali ziyareti sırasında küçük çocuklara olan ilgisi dikkat çekti. onlara şeker, çikolata verdi. ufak bir çocuğun bilmem ne yaptığını görünce gözyaşlarına engel olamadı. gelmişken bülent arınç için de ağladı.
--spoiler--

gibi haberler çıkacağından dolayı güzel halkım 3 gün süre ile şehitlerini unutacak ' ayy ne vefalı adam, maşallah maşallah.' diyecektir. malum ramazan ayı nedeniyle herkesin yardım damarı 3,5 atıyor zaten. * *
-yaz arkadaşım yüzde elli oy nasıl aldım

(bkz: serbest çağrışım)

-yaz arkadaşım otuz bin kadınla nasıl birlikte oldum (bkz: dikkat şahan çıkabilir)
somali'ye giden yardımların yarısı heba oluyor, el şebab adlı örgüt insanları ölüme mahkum ediyor. türkiye'den insanların yardımda bulunması, başbakan'ın duyarlı olması güzel ama bizzat yardımda bulunan birisi olarak söylemeden geçemeyeceğim, bu yardımlar kısa vadede bile oradaki açlığa mahkum edilmiş insanlara yardım etmeyecek. somali'ye yapılmış ziyaret gecikmiş bir ziyarettir, daha önce yapılmalıydı. burda 8 şehidimiz var, orada da her gün yüzlerce insan ölüyor. bizim acımız var, fakat bu durum, başkalarının acılarını paylaşmamıza engel olmamalı. bu tür insani durumların karşılaştırılması bile saçma, ortada insani amaçlı bir ziyaret var.
Memleket olarak nereye gitsek nereye el atsak karışıyordu. kesin bir şeyler oluyordu. En azından somalide zaten bir şeyler olmuş. artı memlekette de çok şeyler oluyordu belki iyi şeyler duyarız.`* *`.
bu değerdir. birileri açlıktan ölüyor. sen ülkece yardımlar toplayıp, ben buradayım sizin yanınızdayım demek adına o ülkeye gidiyorsun. bundan tabii, bundan zorunlu bir şey var mıdır? "senin ülkende şehit veriliyor otur ülkene bak. onları hallet sonra git" nasıl bencil, mantıksız, yobaz, sığ, kıt bir düşüncedir bu. benim ülkemde acılar yaşanıyor evet, ama bu demek değildir ki başka yerde ölen insanları, sırf başka bir ülkenin insanı diye ikinci plana atmak. ne kadar hastalıklı bir düşüncedir bu. 25 yaşında bir arkadaşımın(!) cümlesi var buna benzer. "sen afrikaya o kadar para gönderiyorsun sanki kendi ülkendeki açları doğurdun" demiş, beni resmen yaralamıştır. benim acım senin acın mı var ya? orada açlıktan ölen bir çocuk var. ha somalide ölmüş ha senin evinde. insanlığın ülkesi olur mu? aynı acıyı hissetmiyor musun? sırf o çocuk başka bir yerde açlıktan ölürken, senin yardımını beklerken, sen "dur ben kendimi tam doyurayım sonra sıra sana gelir" demekten farksızdır. daha çok şeyler yazasım var ama böyle düşünen insanlar, gençler olduğunu bilmek...