bugün

ilklerin devam ettiği maç. ilk uefa kupası, avrupa süper kupası, hem futbolda hem basketbolda avrupa kupası kazanmış tek türk kulübü olma, ilk kez şampiyonlar ligine katılma, en çok profesyonel şampiyonluğa sahip olma: say say bitmiyor.
galatasaray'ın deplasmanda 3-0 kazandığı maçtır.
Geçen sene içeride dışarıda altımıza yatırdığımız, genel olarak da sürekli altımıza yatırdığımız takımın aldığı sürpriz bir galibiyet. Aylarca kutlar ezikler.
Fenerin cimbomun altina yattığı maçtır kıh kıh kıh.
az daha zorlasa 10 tane bile atardı GS. fb için iyimser bir sonuç
fenerbahçe maça hiç asılmadı. hiç o derbi ruhu yoktu. bir galatasaraylı olarak büyük üzüntü yaşadım. keşke daha güzel bir mücadele olsaydı.
Fenerbahçe o kadar rezildi ki Galatasaray çok iyiymiş gibi gözüktü. Nihayetinde hak eden kazandı. Okan Buruk Jesus'un üçlüsüne üçlü geçirdi. Umarım akıllanır.
görsel
oynanmadan günler önce ağlanmaya başlayan, oynanırken ağlanmaya devam edilen ve ağlayan taraftarın desteklediği takımın "hak ettiği" bir galibiyeti ile sonuçlandığı halde hala ağlanan maçtır. bu gs taraftarı daha ne istiyor anlamak mümkün değil.. maçtaki sarı kartlara bakıyorsun tamamı doğru. kırmızı kartı "yüzde yüz haklı şekilde" hak ederek gören bir fenerbahçe oyuncusu var. hakemin maça tesir eden bir kararı yok üstüne gs çok net bir oyun ile 0-3 gibi son 20 senedir neredeyse hiç alamadığı bir skor ve bize karşı oynayamadığı üstün bir oyun ile maçı kazanmış ama gs taraftarı hala mağduriyet peşinde.

ne istiyorsunuz oğlum daha fazla ? ağlaya ağlaya çıktığınız maçı bariz üstünlük kurarak kazandı takımınız. lig başlarken kupayı direkt size verelim biz kendi aramızda 2. kim olacak şeklinde lig oynayalım istediğiniz bu mu ? nasıl bir zihniyetiniz var nasıl bir yüzsüzlüğünüz var anlamak veya anlatmak mümkün değil. lan şuraya galatasarayı ***sonuna kadar hak ederek kazandığı maçtan sonra tebrik edeyim*** diye geliyorum neredeyse benim gibi birisini bile küfür ettirtecek şeyler yazmışsınız dünden beri. galatasaray takımı hakkı ile oynadı hak ederek kazandı hala neyin mağduriyetini yaşıyorsunuz. ne üzülmeyi biliyorsunuz ne sevinmeyi sonra birileri gelip laf sokunca küfür ediyorsunuz. haklı galibiyetinizi kutlayacağınıza tüm sosyal medyada hala hakem hakem hakem söylemleri dönüyor. maç 0-3 bitmiş benim ..cık ağızlı arkadaşımın attığı mesaja bak "hakem şey yaptı genede yendik"..

dediğim gibi lig başlarken siz direkt şampiyon olun biz kendi aramızda 2. kim olacak diye oynayalım. 2. olan şampiyonlar ligi ön elemesine gitsin belki o zaman bu bitmeyen mağduriyetiniz biter. gerçi onda da "neden 20 puan farkla şampiyon ilan edilmedik neden 19 puan farkla şampiyon ilan edildik kahrolsun federasyon kahrolsun mhk" diye ağlarsınız. bu ne bitmez bir mağduriyettir bu ne bitmez bir yüzsüzlüktür arkadaş.
"iyiler her zaman kazanır" cümlesinin özeti gibi bir maçtı. Galatasaraylı oyuncular rakip tarafından defalarca biçilmesine rağmen hakem kart vermedi ya da vermeye cesaret edemedi. Sonuç olarak Galatasaray, hakemi de yenerek son yılların en net derbi galibiyetini elde ederken haftalardır medya tarafından şişirilen Fenerbahçe'ye de futbol dersi verdi.
çok temiz yendiler.
Sezon başından beri skor üretemediği, tüm maçlarını bala gte ve hakem desteğiyle kazandığı, başındakinin hoca olmadığı iddia edilen galatasaray ın; uzay futbolu oynadığı yazılan çizilen, averajı dillere destan olan, başında -sözde- hocaların hocası büyük üstat jesus un bulunduğu fenerbahçe yi kendi sahasında 45.000 seyircisinin önünde rezil kepaze edip, top göstermediği ve itin gtüne soktuğu maç olmuştur.
Galatasaray'ın fenerbahçeyi kendi evinde kendi taraftarının önünde 3-0 gibi farklı bir skorla yenerek rezil kepaze ettiği maçtır.
7-0 lık galibiyetin egale edilebileceği, tarihi farkın kaçtığı maç oldu. Hakem ekibinin tüm kötü niyetine, malum taraftarın bütün ahlaksızlıklarına rağmen eze eze 3-0 kazandık. Adamsınız..
galatasaray'ımızın çok temiz bir oyunla fenerbahçe'ye karşı üstünlük kurarak galip geldiği bir maç olmuştur.

olmayan yıldızları kadar attık, olan yıldızları kadar sayıldı.

teşekkürler galatasaray'ım.
izlemedigim istanbul derbisi. Her sene aynı terane, evet.
biraz zorlasaydık 6-7 olurdu. evd.
Biz Futbolu beyni ile oynayanlarla oynuyoruz fener ise dolap beygirleri ile ver topu koştursunlar aq.

Valencia len aq yarasa len aq King len aq puhaha.
Galatasaray'ın baştan sona üstün oynayarak 0-3 gibi net bir skorla galip geldiği karşılaşma.

kendimce maçtan öne çıkanlar;

hakem ya taraftardan çok etkilendi ya da iyiniyetli değildi zira neredeyse bütün takdir haklarını gs aleyhine kullandı.

jesus dede çağdışı sistemden vazgeçmediği sürece daha çok derbi kaybeder.

oliveira attığı golden bağımsız, sakat olmadığı zaman ilk onbire ilk yazılması gereken adam olduğunu bir kez daha kanıtladı.

ve irfan can kahveci.. taraftarı olduğum takıma gelmediğine seni her izlediğimde daha fazla şükrediyorum.
görsel
iyi koyduk.
maçı izlemedim ama buraya bir ümit özat kahkahası bırakmadan geçemedim.

görsel
5 atıp 3 saydığımız ve maçın büyük bölümünde top göstermediğimiz bir maç oldu.
Fenerbahçe bu yıl da hayal kırıklıkları yaşatmaya devam ediyor, en kötü yılında bile Kadıköyde böyle bir sonuç beklemezdi taraftarlar
Ali koç oyunculara verdiği kombileri geri istemiş diyorlar...