bugün

Vefat ilanı bile verilmiştir gazetelere ertesi günü. Bu ne sevgi ahh bu ne ızdırap şarkısını boşuna yazmamışlar.
şu sahneye verilecek en büyük tepkiyi babam tüplü televizyona kumanda firlatarak vermişti. Allah rahmet eylesin reis.
ALLAH rahmet eylesin.
Ne ağlamıştım be.
Ama allah hakkı için çok üstüme geliyorlar,herkes üstüme üstüme geliyor,bardak zaten dolu damlayana yazık olacak.
O zamanın hayranları şimdi diriliş ertuğrul'un çomarları. Yıllar geçiyor ülkede hiçbir şey değişmiyor anlaşılan.
Gıyabi cenaze namazı bile kılınan mafya babasının aramızdan ayrılışının 14.yılıdır.
Çok sevdiğim bi karakterdi, ancak şu ciddi ciddi gazeteye ilan verip, cenaze namazı kıldırma olayı beni dumura uğratmıştı. Herhal de bundan daha fazla gerizekalılaşama yız derken, ışıkların içinden o yüce şahsiyet çıka geldi ve tüm tabuları yıkıp, bütün angutluk çitalarını tavana taşıdı. Evet doğru bildiniz, kalkıp ciddi ciddi, kanuni s. Süleyman a, oğlu mustafayı boğdurt tu diye dava açan amip. O günden sonra gördük ki, hiçbi zaman kesin konuşmamak gerekiyomuş, birileri çıkıp imkansızı başarıyo(!)
istanbul aksaray da bir caminin önünden geçiyordum

(inançlı bir şintoist olduğumdan içeri girmem)

bir baktım cenaze namazı kılıyorlar ama geberen yok

ney lan bu iş dedim ?

aha bir baktım bu ibişe cenaze kılıyorlar.

vatandaşı olmasak eğlenceli memleket aslında.
dün gibi hatırladığım olay, nasıl yani falan demiştik. Gerçek değil gibiydi, dizinin en sevilen karakterinin ölmesi. Ama bu anlamda bakınca da oldukça cesur bir olaymış.
Onune gelene abi çeken çomarın tekiydi. Niçin bu kadar çok sevilen bir karakter oldu anlayamadım. Polat alemdar'ın bir karizması vardı, gercekten mafya olsa sırıtmazdı. Bu adam bildiğin otobüs şoförü tipli birisiydi.
Nostaljik başlık. Ulan şimdi düşününce saçma geliyor. Lakin baya bildiğin ağlayayazmıştım öldüğü an. Salakça evet. Ama o zamanlar başkaydı. Şimdi düşünüyorum da o zamanlara geri dönüş mümkün olsa keşke. Taso oynarken aldığım o zevk falan. Zaman o güzel duyguları nasıl da alıp götürdü. Büyüdüm, allaha şükür birşeyler başardım, iyi para kazandım. Lakin sahip olduğum tüm parayı geri verip, o günlere dönmek isterdim. Peynir ekmek yerim hiç sorun değil. O sabahın köründe kalkıp çizgi film izlemenin verdiği keyfi hiçbir amı sikerken almıyorum. Çocukluğumu geri istiyorum lan...
hala o mafya havasından kurtulamamış ayrıca.
Dizi tarihinde bu kadar çok sevilen başka karakter var mıdır. Ölümünün üzerinden 14 yıl geçti hala adı anılıyor
sanal bir karakterin vefatıdır.
ailemin vefatından 1 hafta önce olandir.
istanbul’un yetim kaldığı gündür. Ah ulan ah. Evet.
Aradan 15 sene geçmesine rağmen unutulmayan hadise. istanbul sensiz yetim kaldı reis. Evet.
Aradan 16 sene geçti. Acı hala taze. Evet.
yıllar önce yurt odasına kurduğumuz kaçak tv den canı izlediğimiz üzücü olaydır...
Polat'ın önünün açılması için gerekliydi

Misal yıllar sonra senaristlerin kankasi Cahit Kayaoğlunun önünü açmak için
Önce Gürkan Uygun (Memati) sonra Kenan çoban (Abdul) devre dışı bırakıldı..
Ey Cerrahpaşalı Halit sanmaki unuttuk, acımız ilk gün gibi taze.
Erken gitti be.
Şöyle bi 65-70 bölüm olsaydı bari.
Acımız büyük
Olm allah size akıl fikir versin tanım dahi yapamıyorum.

35 yıldır türk milliyetçisiyim bir kere bile izlemedim bu filmi. Ayrica Bu film üzerinden türk milliyetçilerine saldıranlar sizlerin bütün aile bireylerinize ziyaret ettiğimi bilmenizi isterim. Uyuşturucu, çek senet, kadın ticareti, doktor ögretmen mühendis sivil demeden bu ülkenin insanlarının hayatlarına kast etmek sizin işiniz. Ayrıca bu film üzerinden sözde bir kahramanın yasını tutanlar sizde azıcık omurgalı olun. kahraman arıyorsanız osman batur a bakın. Hemde en gerçeğlinden!

Açık ve net evet.
Saygı rahmet Özlemle anıyoruz. Tam 18 sene oldu. Evet.