bugün

En s2k günlerden biridir. Çıkışı acı bir olaydan olmuştur. Bu günü komünitler kullanmıştır, sonra kapitolitler kullanmıştır yani iki tiksindirici ögeye de hizmet etmiş bir gündür. Emeği de kadını da istismar eden bir günken günümüzde sadece kadını istirmar eden kapitolit gün olarak devam etmektedir. Bugün ile benim Asena askerlerimi, Zübeyde Hanım annemizi, Nene hatun annemizi bağdaştırıp kanıksatmaya çalışanlardan ayrıca tiksiniyorum.
"emekçi"yi beğenmeyen kadınlar, hemcinslerinin trajedisinden kendilerine bir özel gün yarattı, ilk zamanlar sadece kullanmayacakları yeni bir çakma çanta ve giymeyecekleri yeni bir ayakkabı alıp, evlerinin bir odasını leş gibi kokutuyorlardı... şimdilerde ise, dikkat ediyorum, hediye beklemeye başladılar..

bu salaklık hepimizin ortak başarısı..
Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. kadınların kadınlar günü kutlu olsun.
Tüm kadınlarn kadınlar günü kutlu olsun.
kadınların ötekileştirilmediği, eşitlendiği, şiddete maruz kalmadığı, cinayete kurban gitmediği haberleri almadığımız ve duymadığımız zaman kutlayabileceğimiz bir gün olabilir.
Günün hatırlatması

Unutma sen gökyüzüsün geri kalan her şey hava durumu

Pena Chödron.
atatürk ilkelerinin önemini ve değerini kavramış, malum partiye oy vermeyen tüm alın teri döken kadınlarımızın ve emekçi olma fırsatı bulamamış kadınlarımızın günü kutlu olsun.
Özellikle Savaşlarda, ailesini, çocuklarını kaybeden, kocaları tarafından katledilen, fiziksel ve psikolojik şiddete maruz bırakılan kadınların hakları korunamadığı sürece. Sadece bir gün, sözde Kadın haklarından bahsetmek, ne bileyim. Pek samimi gelmiyor bana. O yüzden, Her günü kadınlar günü yapsanız dahi değişen bir şeyler olmadıktan sonra. Boş laf ve lakırtıdan öteye gidemezzzz..

Yine de, adet yerini bulsun. kutlamadan geçmeyelim bari.

Tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun..
Tüm emekçi kadınların ve emekçi olmak isteyip de olmasına izin verilmeyen ya da iş dünyasında barındırılmayan kadınların günü kutlu olsun. Hepsi cesaretin sembolü kırmızı karanfili hak ediyor.
Dünyanın en medeni toplumlarından bile önce kadına seçme ve seçilebilme hakkını veren atamızın da dediği gibi.
"Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir."
Kadın ve erkeğin her alanda eşit olduğu, sosyal medya profillerine '' https://anitsayac.com/ '' sitesinin linkini koymak zorunda kalmadığı nice 8 Martlara.
Dünya emekçi kadınlar gününüz kutlu olsun.
Kutlu olsun.. Hep mutlu olalım..
bu anlamlı günde;
dünya kadınların, sokaklar kedilerindir diyorum.

kutlu olsun...
Kadın mutluysa güzelleşir, güzelleştikçe mutlu olur, mutlu olunca güzel sever, güzel sevince de mutlu eder...

Değerimizi bilen güzel insanlara açılsın yollarımız...

Kadınlar günümüz kutlu olsun.
Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı Cumhuriyet değerlerinden ödün vermeyen kadınlarımızın dünya (emekçi) kadınlar günü kutlu olsun.
Bugüne özel kendimi yazasım geldi.

Merhaba ben Merve. Kendimi bildim bileli çalışıyorum.
ilk defa 15 yaşında başladım çalışmaya. Yıl 99, lise 1'in yazı. bir yerde telefonlara bakıyorum öğlene kadar, 5 tl alıyorum.

Sonra, hafta sonu marketlerde tadım yaptırmaya başladım. Sigorta filan yok o zaman tabi. Standı çantasıyla taşıyorum, açıyorum. Ürünleri dizip dağıtıyorum. Akşam da topluyorum depoya geri taşıyorum. Gücüm kuvvetin yerinde, yolum uzun, gençliğim var. Shshbss

Fuarlarda çalıştım lise sondan üniversite sona kadar. Üniversitede sabah fuara, akşam başka işe giderdim. Arada da okula gidiyordum zaman kaldıkça shhshs.

Okul bitti. Benim bölümden mezun olanlara en kolay gelen öğretmenlikti. Bir dershanede staja başladım. Stajyerlere para verilmiyordu. Benim de paraya ihtiyacım vardı. Neyse dedim, bir başlayayım. Kayıt için velileri arıyorduk, yetenek testi yapacağız diye kayıt almaya çalışıyorduk. Hocalar 5 kişi arıyor, 2 kişi geliriz diyor. Ben 5 kişi arıyorum, komşusuna, akrabasına kadar davet edip 12 kişi getiriyorum. Dedim ki o zaman, Bence ben öğretmen olmayayım. * öğretmenlik kariyerim 20 gün sürdü.

Kurumsal hayata gelişim de bu 20 günün hemen akabinde oldu. Sadece 10 gün ara vererek 2007'den beri kesintisiz çalışıyorum.

Bu çalışma hayatının bir döneminde çocuk da dahil oldu hayatıma. (Tabi ki, kimse fazla mesai vermiyor bunun için * ) bir süredir ise, tek başına çalışıp çocuğuna tek başına bakan biri olarak biraz daha arttı iş yüküm. Buna da e kendin istemedin mi dedikleri için yardımsız devam ediyorum.

Demem o ki, emekse emek, azimse azim. Hiçbir şey altın tepsi ile gelmiyor önümüze. Kadın olunca daha mı zor? Kesinlikle daha zor.

Motivasyon geçici sevgili kız kardeşlerim. Bazen yükselir, bazen düşer. O yüzden motivasyona takılmadan disipline ve azime odaklanarak ilerleyin.

Herkese selam olsun.
Dünya emekçi kadınlar günümüz kutlu olsun.
Clara Zetkin'in önderliğinde başlatılan onur, özgürlük, özgünlük ve mücadele gününüz kutlu olsun sevgili ve kıymetli sözlük arkadaşlarım.

https://youtube.com/short...0Gi94?si=E-dEb9mKk9sl8-1U
bugun sadece barbie filminden bahsetmek istiyorum.
doktorlar kızlarımızın, muhendis kızlarımızın, avukat kızlarımızın, sporcu kızlarımızın, ogretmen kızlarımızın, kardelenlerimizin bir erkegin iki dudagının arasına hapsolmak icin bu dunyaya geldigine ısrarla inanmıyorum zira.

guzel kadınlarım, kendinize inananın.
zannettiginizden daha akıllı, daha guzel, daha iyisi, daha guclusunuz.

sizi seviyorum!

kadınlar gunumuz kutlu olsun!
kadın...
babasının evinde misafir, kocasının evinde ise tanrının emanetidir.
erkeğin kalitesini görmek mi istiyorsun? sorumluluğunu yüklendiği kadınına bak.

https://www.youtube.com/shorts/qSSpnLZB-L4
omuzlarında kocaman bir dünyanın yükünü nasıl taşıyabiliyorsun? Her güzelliğin sebebi avuçların niye böyle tatlı? Göğsünün kokusu nasıl oluyor da böyle sarhoş edici olabiliyor?

Saçların değdiği her yeri böyle yakar mı? Bakışların nasıl da böyle insanın ruhunu delip geçebiliyor? Gözyaşların niye yüreğimi dağlıyor?

Karşında çok zayıfım, nefes almayı unutacak kadar irademi kaybediyorum hem de! Gözlerinin kayıp altdudağını ısırdığın anda ruhum bedenimde değil!

Seni seviyorum, yudum yudum bedenimdesin artık! Ömrümün son gününe kadar yüreğimdesin, varlığın için teşekkür ederim!
1 çanta için 3 ay çalışan kadınlar kategoriye dahil mi?
"emekçi" kelimesi önemlidir. yani çalışan, emek veren kadınların günü.
Öncelikle yaşadığımız hayat boyunca bizim Hep yanımızda olan, haklarını ödeyemeyeceğimiz annelerimizin ve tüm kadınların günü kutlu olsun.
görsel
görsel
Temeli emekçi kadınların günü olması gerektiğine dayanan gündür. emekçi kadınlara kutlu olsun.

bir de kaynak verelim okumak isteyenler için:

https://tr.wikipedia.org/...%C4%B1nlar_G%C3%BCn%C3%BC
güncel Önemli Başlıklar