1. ?.
  (bkz: tişikkirlir sipirmin)
  6 ... herasmus
 2. ?.
  Saygiyi ve sevgiyi, deger verilmeyi hakeden her kadinin bugunu ve geri kalan günleri guzel olsun, kutlu olsun.
  1 ... son picikan
 3. 0.
  Tüm kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun iyi ki varsınız.
  2 ... uzun boylu sari
 4. 1.
  Tesekkur ediyorum ve tabiki diger emekci kadinlarimizin da kadinlar gununu kutluyorum.
  1 ... kelebeklerin akli benim
 5. 2.
  Teşekkürler ve bütün kadınlarımızın dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun.
  1 ... diptisli hatun
 6. 3.
  Şu gün bile üstü kapalı bir ikinci sınıf muameledir kadınlara.

  Anneler günü ve babalar günü birbirinin tamamlayıcısı niteliğindedir. Lakin kadınlar günü erkeklerin egemen olduğu bir dünyada onlara bir lütufmuş gibi icat edilmiştir.

  Neyse çok uzatmadan başta ömrümün kalanını ona bağışlamak için bir saniye düşünmeyeceğim annem olmak üzere tüm kadınların günü kutlu olsun.

  Sizinle bu gezegeni paylaşmak her şeye rağmen çok güzel.
  ... eskimolardankimkaldi
 7. 4.
  Karısını döven adamların, birini aşağılamak için "karı gibi" tabirini dilinden düşürmeyenlerin sosyal medya hesaplarında bile 8 Mart iletileri olacak ve utanmayacaklar. ben kusursuzum demiyorum ama, en azından çabuk farkına varıyorum bu konudaki hatalarımın. annelerimizin, eşlerimizin, kardeş ve ablalarımızın ve illa ki kızlarımızın biz erkeklerden çekinmeden yürüyebildiği bir ülke diliyorum. Çok mu şey istiyorum?
  ... cincinnatus
 8. 5.
  dünyadaki sistemin en büyük parçasıdır kadın. erkek filan hep hikaye. her güzel şeyin arkasındaki parmaktır kadın. teşekkürler her şey için. gününüz kutlu olsun.
  ... 3 tam 1 robot
 9. 6.
  Tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.
  ... cohmoxikah
 10. 7.
  "başörtüsünü, tesettürü ahlaklı olmanın bir simgesi sanan ancak islama göre ailelerine/sahiplerine mehir bedeli ödendiği zaman, s.ke s.ke kendileri için seçilmiş olan kocaya güya seve seve varan "satılık kadınlar" sizin ahlakınızın da(!), örtülerinizi açmanın da bir bedeli var!"

  mehir bedeli islamda kadının hakkını korumak için evlenirken eşinden talep ettiği altın , para veya muadili maddi bir taleptir. mehir sadece evlenen kadına verilir. ola ki boşanma gibi ya da benzer bir durum söz konusu olursa kadının maddi anlamda zor durumda kalmaması için hakkının korunması için koyulmuş bir bedeldir. kadının ailesine verilmez.

  belli bir maddi değer karşılığı evlendirilen kız için ödenen bu bedele başlık parası diyorlar. mehirle ikisi çok başka şeyler.

  ayrıca tüm türbanlı ya da kapalı kadınlar başlık parası ile evleniyor değiller. hatta bu çağda doğudaki aşiretler dışında başlık parası diye bir olay yok. ayrıca başlık parası mukabilinde evlendirilen kadınların dünya kadınlar gününden de haberi yok. erişebildiğimiz anlayabildiğimiz kadar aynı hayatları yaşamadığımızdan bu tür kadınlarımızın hepsinin seve seve evlendiklerini söylediklerini düşünemeyiz. çünkü o coğrafyada o kültürde yaşamıyoruz. doğal olarak onları da satıldıkları için ahlaksız olarak genelleyemeyiz. aksine buna mecbur oldukları için kendilerini ifade etme özgürlükleri olmadığı için asıl bu kadınların haklarını savunabilmemiz gerekir.

  "örtülerinizi açmanızında bir bedeli var" ithamı örtünmenizin bir bedeli var ithamından farksız. kadın ahlaksız olduktan sonra örtülü veya örtüsüz olması farketmez. örtü dinin gereğidir. zaten her örtülü olan ahlaklıdır diye bir kaide yok. ahlaksız olan bir kadına da sen ahlaksızın bari başını aç boşuna örtünme de diyemezsin. çünkü onu diyebiliyorsan ahlaksızların çoğunun başı açıktır gibi garip bi teoriyi desteklemiş olursun.

  erkekle kadın arasında ayrım yapılmıyorsa örtülü örtüsüz kadın arasında da ayrım yapılamaz.

  günün sonunda ne olursa olsun kadın da hatalıdır. kuldur çünkü.
  dahası erkekler daha mükemmel değilken ayrım yapmamak lazım.
  kadın insandır erkek ise insanoğludur.
  hepsinin kadınlar günü kutlu olsun.
  1 ... hasmet ibriktaroglu