bugün

8. Biranın son yudumunu çakıp şişeyi fırlattıktan sonra yapılması kişiye aşırı hava katacak eylem.
Bir araba dayak yemenize vesile olur.
Cadde de yaparsanız döverler.
Evinde bira şişesine oturup sözlüğe giren asosyal pasiflerin hayali.
Adana’nın yaklaşık 54 mahallesinde 15 saniye içinde ölürsünüz...
Sakarya' da sokakta 8 birayı içmeniz sonucu bağırmadan soluğunuzu kesebilirler. Bağırma fırsatınız hiç olmayabilir yani, bizim insanlar da maalesef böyle işte...
Aynı anda 10 kişinin size doğru koşmasıyla sonlanacaktır.
Bizim mahallede merminin hangi evden geldiğini anlamazsın

Herkes hasım sahibi cocuklar maytap bile patlatmıyor amk.
Dinlenip dinlenip döverler öyle bir olaydır. Evet.
Neyse ki 9ncu birayı içmemiş muhtemelen hepiniz beni slkin diye bağırırdi.
özellikle adana,

adnan menderes veya şakir paşa da

söylenmesini tavsiye ederim.
Gözünü hastanede açmakla sona erer.
Valla o kafayla güzel dayak yersin.
100 lira gidecek olan eylem.
Son sisenin kirilip, gote sokulmasi ile sonuclanacak durum.
8birayla nasıl ayakta duruyorsunuz, benim midem davul gibi oluyor sırt üstü böcek gibi kalakaliyorum
Delikanlılığın dışavurumunu gerçekleştirmektir.
8 biradan sonra önüne adriana gelse sikemezsin birde caddedekileri sikecek bak hele bak!
Bir şişe birayı açıp götüne sokacaksın.
Yok canım, bira ısmarlıyoruz.
Niye mi götüne sokuyoruz?
Adam ağzı ile içmiyor, ağzı ile içse ağzına sokardık.
sekiz biranın bünyede yaratacağı ser-u hoş halden dolayı el ayak koordinasyonu korunamayacağından, düzgün gard alınamayacağından, kavga atmosferindeki cisimlerin kullanılabilirliği değerlendirilemeyeceğinden ve en önemlisi vücut hantallaşacağından dolayı, temiz bir dayak yemekle sonuçlanacaktır.

mamafih yine de bir musibet bin nasihatten iyidir.
Bünyeyi birikmişliklere karşı rahatlatabilir.
Valla lavuk ne içmiş bilmiyorum ama olay geçen yaz yaşandı. Gece 2-3 civarları idi herhalde saat yanılmıyorsam. Benim de kafam güzel olduğu için net değilim. Terasta yatıyorum, dışarıdan bi lavuğun bağırış çağırış sesleri geliyor. Dedim ne oluyor amk, bize bi sıkıntı mı vermeye çalışıyorlar. Sese doğru yöneldim. Bak yemin ediyorum lavuk şöyle bağırıyor;

- erkek yok mu lan bu mahallede, am da sikerim göt de sikerim, inin ulan aşağı.

Lavuk bu şekilde bağıra bağıra dolaşıyordu. Derdi ne, ne içmiş, ne kadar içmiş bilmiyorum. Ne kafalar var amk.

Tabi sonra lavuğun ölüsünü siktik. (Ölüye sövmem ama bu adam hak ettiydi).
Hele ki son fırtı çekip şişeyi yere vurarak söylendiğinde dosta güven düşmana korku salan eylemdir. Buranın ağası biziz amk deyip havalı havalı yürüyeceksin. *
Şişeyi kırmak önemli, yoksa öyle bağırdıktan sonra biri elinden alıp götüne sokabilir.
(bkz: alayınızın amına korum lan)