bugün

Bir adet o.ç diyebiliriz.
Gözünü toprak doyursun. Zaten böylesinin gözünü toprak doyurur ancak. Ne desek nafile. Vicdansız..
Ev kendinize ait ve emekliyseniz de çıkmıyor ülkede ev sahibi olup 2000 lira emekli maasi almak galiba zenginlik sayılıyor. Çift maas alan ailelere catir catir cikiyor arabasi var eve 5 k para giriyor ama ev kendi ustune degil aninda cikti aldi parayi. Ev kendi ustune olunca noluyorsa artık... gercekten durumu kotu olanlara verilsin. Ama öyle olmuyor malesef. Adamin donum donum tarlasi var o bile aldı aq.
Ona çıkar ama hatta onun cocuğu KYK bursuna başvursun o da çıkar ona ama anası babası ölmüş muhtaç insanlara çıkmaz çünkü burası böyle bir ülke şaşırmam...
Kendi başındakilerinin saraylarda, altın varaklı salonlarda, şaşaalı şaşaalı hayatlarını, son model arabalarıyla sürdürürken;halktan yardım talep etmesini yadırgamaz, götü onlara uzatır ama buraya gelip 8 arabalıya laf soktuğunu sanır. .
Yavşaklık paçalarınızdan akıyor pis samimiyetsizler
Alt katta oturan, Bir tane arabası olup (kendisi hacı hoca takımında, harbiden; cemaat tarikat yurtlarında Kur'an dersi mi ne veriyor)) babasının evinde oturup, ramazan ilk haftasında Kızılay minibüsü binanın önüne gelip, beyaz erzak çuvalı ve üzerinde Kızılay arması olan yardım çuvalını alması akla gelince...
Bizim komşuya olan kızgınlığım biraz hafifledi, bu sekiz arabası olanı duyunca...
Ben ptt den maske talep ermedim, parayla aldım, ya ihtiyacı olan birine,hala işe giden birine benim yüzünden geç ulaşırsa veya ulaşmazsa diye. Malum partililer ne beklediniz ki 18 yıldır yediler doymadılar.
Toplum içinde Aç köpek olarak tanınan tipler. 2019-2020 model araba alamamış, belki de gerçekten ihtiyacı var.
Kahpelerle çevrili dört bir yanımız.
iyi yapmış

din din deyip zar zur ötüp
çalmanın büyük meziyet sayıldığı bir memlekette
her civanmerdin yapması gereken,
8 arabam olsa kesin yapardım
ama
şimdilik yapmadım,
heran yapabilirimde bir garantisi yok.
Daha fazla vergi ödeyeceği için yardıma daha fazla ihtiyacı vardır.

Paran mı var derdin var...
Avcıları duyunca devamını okumadım.buranin insanı kadar hükümet düşmanı muhalif yoktur herhalde..
Yardıma muhtaç olan değil elin zengini paraya yardıma muhtaç ...

Allah akıl fikir versin ...

görsel
görsel

Avcılar’da bir kişi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle başlatılan sosyal yardım hattını arayarak başvuruda bulundu. Yapılan inceleme sonrası başvuru sahibinin 8 adet otomobili olduğu ortaya çıktı.

https://www.google.com/am...bili-oldugu-ortaya-cikti/