1. 1.
    8.8.2018'in uğuruna inandığımdan ötürü 5,50 TL olacağını öngördüğüm dolar kuru. Bakalım iki gün önceden yapılan tahmin tutacak mı?
    ... humussuztoprak
  2. 2.
    abd ile görüşme sonrası en az 5 1 in altına düşecegi kurdur.
    -2 ... ruskekosu
  3. 3.
    Hah hah hah hah hah ... reyizin ülkeyi getirdiği yere bak ... hepimiz loto oynar gibi "bugün ne kadar daha batacağız?" onu tahmin etmeye çalışıyoruz.

Herif bi de 17 yıldır iktidarda ... o başa geldiğinde doğan çocuklar bir iki ay sonra ehliyet alacak -kadınla yatsa çocuğu olur ...

Yesinler onun başkomutanlığı, reyizliğini ...

Popomun reyizi ...
    4 -1 ... paganviodio
  4. 4.
    An itibariyle 5.30 sularında gezerek Gönülleri ferahlatan kurdur.
    3 ... alkolik oldum
  5. 5.
    geziciler...

yemediniz değil mi?
    ... lipsos
  6. 6.
    5,29930473 Türk Lirasıdır. evet.
    1 ... artificialhuman
  7. 7.
    ülkemizde asgari ücret 305 $ şuan. çin'in en düşük asgari ücret uyguladığı bölge 191 $ şeklindedir. dolar 8,4 olduğunda enflasyon ve faizi de baskılayabilirsek çin piyasasıyla yarışır hale geleceğiz. üretim ekonomisinde doların kaç tl olduğu, iş gücünün fiyatıyla ilgilidir. dolar dünyaca kabul edilen para birimi, çin yuanı değil. çin, dünya ekonomisi için kurulmuş olan dolar tuzağını nüfusu ve ucuz iş gücü ile alaşağı edebiliyorsa, biz de bunu yapabilmeliyiz. çin şuan dünyanın fazla veren iki ekonomisinden biri. diğeri almanya. almanya'nın merkez bankası devlete kısmen de olsa bağımlı değil. bizde de merkez bankasının bağımsızlığından bahsediliyordu, ancak bizim milletimiz çokomele göre değil, özgür yaşayış imkanlarına göre kararlar alan bir millettir. almanlardan farkımız bu. batık bir türkiye'yi değil, ele geçirilmiş bir türkiye'yi istiyorlar. %40'ı ateist olan almanya gibi olmamızı, inancımızdan vazgeçmemizi istiyorlar. almanya'da merkel'i iktidara taşıyan, %21 + %23 ortodoks + katolik birleşmesidir oy oranları bağlamında. bunu da atlamamak gerekli.

konu, fazla veren ekonomilerden açıldı. türkiye'de fazla veren bir ekonomiye 2-3 yıl içinde kavuşabilir. biz bunun temellerini atıyoruz. tübitak'ın verdiği 4500 tl'lere çıkan 5 yıl süreli doktora bursları bunun ifadesidir. geliştirdiğimiz bilim az buz değil, dünyayı çok gerilerden takibe başlamış bir ülke olarak iyi konumlardayız. eskiden türkiye'nin yarısı sabancı'nın yarısı koç'un derlerdi. şimdi bist değerlerine göre koç en değerli holding olmaya devam etse de 31 milyar tl ile, parasını yurt dışına çıkardığında türkiye'yi sarsabilecek konumda değildir. bunları hesaplamalıyız. ikinci şirket ise garanti koza. nasıl oluyor bir özel bankanın bu durumu diye sorarsak, çok önemli sonuçlara ulaşabiliriz ancak garanti koza'da bugün ülkeyi sarsabilecek konumda değil. özel sektöre ihanet etmeden bir devletleştirme mevcut. ortaokul yıllarımdan beri hayalini kurduğum yapı nihayet vücut buluyor. emeği geçenlerden allah razı olsun. dolarla borçlananlara da zerre üzülemiyorum.

şimdi atılması gereken adım, belki atılıyor bilmiyorum. ithalat kalemlerimizin en üst sıralarından başlayarak kendi imkanlarımızla üretime geçirmemiz olacak. hammadde ithalatları öncelikli sıralanıp değerlendirilebilir bu durumda. hadi hayırlısı.
    -1 ... atabaka