1. 1.
    girdilere bakıldığında görülebilecek durumdur.

duyarsız, umarsız ve tüm çirkinliklere alışan bi millet olduk çünkü.
    11 -8 ... he gulum he he de gitsin
  2. 2.
    Alıştık kardeş.

Şehitlere alıştık. Maçlara alışamadık.

Böyle de bir milletiz işte.
    7 -1 ... yahigewrovski
  3. 3.
    Uyarın için teşekkürler kardeşim. Bomba yeleğimi ve suriyeden getirttiğim keleşimi kuşandım afrine doğru yola çıktık. Savaş var şehit gelecek tabi amk. Hayır soru şu suriye' de ne işimiz var? Şimdi suriyeli din kardeşlerinizin çok sikinde olmuştur şehit var ya. Anlamaktan gözleri şişmiştir. Hayatımda maç izlemem izleyenin de aklını sikiyim. Fakat Merak ettim sen neyle meşgulsün şuan.
    5 -6 ... ulkucuwolf
  4. 4.
    ŞEHiT vermekten daha acı bir durum varsa, o da şehit vermeye alıştırılmış bir toplum olmaktır..
    muhsin yazıcıoğlu
    5 ... basbugun eri
  5. 5.
    fanatiklik aptallıktır.
    3 ... adrian monk
  6. 6.
    böyle aptalca duyar kasan tipleri anlamıyorum.

şimdi bu milletin ne yapmasını bekliyorsunuz yıllardıri gelen şehit haberleri sonrası bu artık sıradan bir durum oldu.

maç dediğin herkesi ilgilendirir tabi ki konuşulacak.

ayrıca birbirimizi kandırmayalım, kimin 3 günden fazla aklını meşgul ediiyor ki.

ben mesela şehit haberi izlemeye cesaret edemiyorum. ve bu şehitlerin vebalinin hesabının sorulacağı merci numaradan şehit duyarı kasıp sebeb olanlara alkış tutanlardır...

yani o asker neden suriye'ye gitmek zorunda kaldı.

bak neden gitti demiyorum şu afrin operasyonu gerekli ama, o noktaya kimin yüzünden gelmek zorunda kaldı...
    3 -5 ... hayis zayeb
  7. 7.
    Afrin
    şehit
    Rahmet.

Dilimle kirletmek istemem bu müstesna manalari.

Alem-i fena'dan alem-i beka'ya hicret eden yigitler...
    Bizleri affedin..!
    15 -1 ... sari civciv
  8. 8.
    evet andavalların yansıması bakın burada arkadaşlar.

ulan gerizekalı neyin primini yapıcam, buraya çok nadir zamanlarda gelir, biraz bakar çıkarım. madalya mı takacaklar, gazetelere manşet olucam diye yazıyorsan yanılıyorsun !

ben ne kadar umursamaz ve acılara alışan bir millet olduğumuzdan bahsediyorum.

ne kadar sıradanlaştığından, dizilere yok sörvayvırlara kafamızı gömmemizden bahsediyorum.

herkes hayatına devam ediyor. başkalarının acısı kimsenin umurunda değil. ateş düştüğü yakıyor elbette.... neydi millet? üzüntüde ve sevinçte ortak olmaktı. biz millet miyiz hala?
    2 -2 ... he gulum he he de gitsin