1. 1.
  azmin nelere kadir olduğunu bizlere göstermiş ve çoğu kişinin utanmasına sebep olmuş dedenin öss sınavına girmesidir...

  önümüze çıkan ilk zorlukta pes eden bizler biraz çevremize bakıp neler olduğunu görmeli ve hayata öyle tutunmalıyız..

  pes etmek yok!

  --spoiler--
  işitme Engelliler ilköğretim Okulu'nda sınava giren Rıza dede, psikoloji bölümü kazanmak istediğini belirterek gençlere ömürlerinin sonuna kadar okumalarını tavsiye etti.
  --spoiler--

  http://www.iha.com.tr/hab...aspx?nid=75517&cid=11
  15 ... damdaki deli
 2. 2.
  ilginç bir olaydır. psikoloji istemesi daha da ilginçtir. diyelim kazandı mezun olabilmeye ömrü yetecek mi acaba diye düşünmeme sebep olan olaydır. kazanırsa yazıklar olsun o kadar lise okuyup kazanamayan gençlere.
  1 ... damage
 3. 3.
  hiçbir şey için geç değildir ancak sonuçsuz kalacak bir şey için de çaba göstermek pek mantıklı sayılmaz, dedirtir.
  1 ... bluee
 4. 4.
  ölüm vaktinin yaşla zerre kadar ilgisi olmadığını bilmeyen zavallıların farkına varmamızı sağlayan, önünde ceket iliklenecek dededir.
  7 -1 ... qb1903
 5. 5.
  nalları kampüste dikmeyi planlayan dedenin, planını gerçekleştirmek için ilk aşamasıdır.
  3 -6 ... pointdorgue
 6. 6.
  yaş yetmiş iş bitmiş.. ne kadar kötü bir atasözüdür bu yahu..

  ne demek yani arkadas yok kampuste ölecek yok bilmem ne yok sacmalık falan lan yeminle bu adam avrupa'da yahut amerika'da olsa şu anda hayran grubları acılmıs millet tebrik üstüne tebrik ediyordu. ama güzel ülkem de bu işler ''ölsün la bu'' şeklinde..

  yazık gerçekten yazık dedemiz inanılması zor bir iş başarmış hem yaşı itibarı ile hem engelli olması hem de ilkokuldan başlayarak dışardan bitirmesi üstüne üstlük bu 3. oss ye girisi ve adam veterinerlik bölümünü kazanmış..

  açıkcası bu bir başarı hikayesidir ve üzerine belki kitap bile yazılması gerekmektedir..

  ha kampüste gebersin tabi o ayrı.. öyle ya üniversiteye gidip napacak?
  3 -2 ... damdaki deli
 7. 7.
  helal olsun denilesi bir kimsedir. egitimin ne yas´la ne bas´la ilintisi olmadiginin en güzel göstergesidir. hep söylerim, benim tanidigim afganistan´li bir genc cocuk vardir, almanya´ya bombalar yüzüden 2 yil önce mülteci olarak getirilmis, alman askerleri bulmuslar bi yikintilarin arasinda. bu adam -bilgisayari da yok- internet´ten iki yil da fransizca ögrenmis -internet kafe´den- ve simdi sorbonne´da falan okuyup adam olmak pesindeymis.

  bunlar olur, afgan cocuk fransizca ögrenip sorbonne´dan doktor da cikar, 78 yasinda adam psikolojiyi kazanip 82 yasinda psikolog da olur. internet´i chat yapip kiz araklamaktan ibaret sanan günümüz gencleri de bu tür seyleri kendilerinin de yapabileceklerini hic hesaba katmadan habire karsilastiklari sahislara "a/s/l" sorarlar.

  azim, herseyin basi, azimsizlik de herseyin sonudur.
  1 ... paganviodio
 8. 8.
  sabah televizyonda izlediğim haber sonrası dede taşşaklarını yesin öss tepkisini vermeme sebep olan olay. o dede o bölüme girer mezun olur, dahası, o fakülteye dekan bile olur. *
  2 ... kafiyesiz eleman
 9. 9.
  (bkz: insan ömrünün 1000 yıl olması)
  ... artik ne anladiysan
 10. 10.
  TAMAM AZiMLi OLMAK ÇOK iYi BiRŞEY, BiR ÇOK iNSANA ÖRNEK OLMAK FALAN, YAŞAM ENERJiSi HAYATA TUTUNMAK DA AMA EH BE DEDECiĞiM GELMiŞSiN 78 YAŞINA AL ABDESTiNi KIL NAMAZINI CGS YE * AZ KALDI BENCE SEN ONA ÇALIŞ, ÇIRPINMA PSiKOLOJi FALAN DiYE.
  3 ... bik bik