bugün

2013 yılı için açıklanan 774 tl asgari ücret ile dalga geçenlerin yaptığı harekettir.

türkiye'nin daha katetmesi gereken uzun bir yol vardır. ekonomisinde düzeltmesi gereken yılların getirdiği sıkıtılar vardır. bunlar hemen bir günde değişmez.

2013 yılı için açıklanan 774 tl ( temmuzda 804 tl ) iyi bir rakamdır.

gönül isterki çok daha fazla ancak türkiye'nin bu aşamada verdiği iyi rakamdır.

ayrıca ;

(bkz: yüksek asgari ücret zammı enflasyon getirebilir)
milletvekilleri kendine %100 yapabilirken ülke koşulları şahane ama asgari ücrete gelince elimizden bu geliyor ulan sayın zammı belirleyen kişiler siz 774 tl ile kaç saat yetiniyorsunuz? diye sorarlar adama.
adalet istemektir adalet!!! 744 lirayı bir akşam yemeğinde yiyen orospu çocukları bilemez bunun ne demek olduğunu. anası orospu oldu diye orospu çocuğu olmaz bazen insan. adaleti savunmayan herkes orospu çocuğudur vesselam..
istanbul'da nasıl yaşanır 774 tl ile dandik bir ev bulup 2 bekar birlikte kalmalıdır.elektrik su yiyecek elinde bişey kalmaz bu şahsın daha kötüsü bir kızla dışarı çıkıp dolaşamaz sürekli acaba param yeter mi der diken üstündedir. bu arada bakanlıklarda açıköğretim mezunları fink atar 0 dan kadro oluşturularak mevcut kadrolar yetmiyormuş gibi kadrolaşılır.(baknz:aydın sağlık CEO'su imamdır) birde aman efendim daha iyi paradır denir birde bu para iyi paradır diyenlerinde sefil olma ihtimali olduğunu düşünürsek olayın vahameti katlanır.
vicdanı sikilesice bir insan olmadığını kanıtlayan düşünce.
benzinin 5 lira olduğu, elektriğe, doğalgaza gelen zammın haddi hesabının olmadığı, milletvekilleri sefa içinde yaşarken halkın eve ekmek götürmek için uğraştığı ülke için beğenmemek normaldir.
Pis konuşucam bunu yazan yarrak kafa asgari ücret almıyordur eminim. işveren ben nin tekidir ondan bu yeter demek.
En basiti kira 500 yemek 200 (ki her gün patates makarna desen) 100 tl elektrik su eee çocuklar okula gidecek?, kıyafet? , çocuklara kocuk bot? , sosyal haklar?, yılda bir gün eylence? ..
bizden neden bethovınlar, hugolar, ayınşıtaynlar, teslalar çıkmıyor sorusunun cevabı bu işte. biz nohutla besleniyoruz, adamlar etli nohutla
makul insan davranışıdır. 4 kişilik bir aile 774 lira ile nasıl kira fatura ödesin de bir de karnını doyursun.
ogrenciye yapilan 20tl zamma mujde diye tvlerde veren zihniyete gore cok super bir rakamdir asgari ucret.hic 744 tl super ekonominin uber asgari ucreti.
20 yıl türkiye'nin bölümünde en iyi okullarında okumuş, eşanlı olmasa bile çeviri yapacak kadar ingilizce bilen birine önerilirse bırak beğenmemeyi söver.

kardeşim, ben asgarî ücretle çalışacak olsaydım ilkokuldan sonra girerdim oto sanayide bir yere çalışırdım. o durumda bile şimdiki kazancım bunun çok üzerinde olurdu. şerefsizlik lan bu! "20 yıl sikime okumuşsun" demek bu.
türkiye'nin sömürünün devam etmesiyle katetmesi gereken uzun bir yolu olduğunu iddia eden sermaye papağanının bir aylığına asgari ücretli olması bedduası edenlerin eylemi.
ulan bari 1000 tl verinde milletin karnı doysun insafsızlar.
birileri götüne buzlu badem soksun diye birileri süt banyosu yapsın diye işçiler bu kadar maaş alıyor nesini beğensinler ulan tüm işi adamlar yapıyor parayı patronlar kazanıyor. (bkz: adaletini sikiyim dünya)
suriye'ye, suriye'den kaçıp ülkemize gelenlere, ırak'a, ırak'tan kaçıp ülkemize gelenlere, myanmar'a, kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti'ne, teröristlere, milletvekillerine verecek para bulanların, 16 yaşından büyükler için ilk altı ay 774 lira, ikinci altıncı ay için 804 lira olarak belirledikleri asgari ücreti beğenmemektir.
belirlenen 774 liranın önceki hali 740 lira idi. yani yapılan zam 34 liradır.
devamında yazacaklarım sözlük kurallarına pek uymadığı için burada kesiyorum. hayal gücümüzü çok zorluyorlar vesselam.
asgari ücret alıp , yol ve yemek parası alamayan çok fazla asgari ücretli var.dolayısıyla bu arkadaşların aslında maaşı 500 tl civarıdır.
21.yy köleliğine isyan etmektir.
asgari ücret en az 4 boğaz hayat pahalılığı yapılan zamlar. hala iyi fiyat mı? bunu diyen ikiyüzlü alçaktır. başkada bir şey demeye gerek yok. baba parası yiyip burada ahkam kesmek kolay amk.
kepçe ile alıp kaşık ile verilene razı olmamaktır.
Suçları fakir olmaları. Sen git gecenin bi yarısında maaşına %100 lük zam yap. Ama, iş fakire gelince %8.61 lik zam yap. Bu nasıl bir vicdandır? Rahat mı uyuyacaksınız be sikikler? Ne olurdu maaşınıza %100 zam yapmasaydınızda, fakire verseydiniz hayat standardınız mı düşerdi itler?
dünyanın en büyük ekonomileri arasına giriyoruz diye gururlanırken mi yalan söylüyorlar, yoksa ülkenin durumu belli, yılların getirdiği sıkıntılar var derken mi?
öyle ya da böyle, her koşulda,bildikleri gibi yalan söylüyorlar! hadi bunu da anlıyoruz, adamlar işlerine gelince yalan söylüyorlarlar.
peki kraldan çok kralcı olanlara ne demeli? onları nasıl anlamalı? acaba muhakme yeteneklerini kullanmaktan yoksun, her söylenene inanmak zorunda "iyi niyet timsalleri" mi? yoksa çıkar peşinde . çocukları mı?
size ne oluyor arkadaşım? hükümetin ayıp yerlerini kapatıcaz diye kendinizi rezil rüsva ediyorsunuz?
774 tl asgari ücretle 2013te elektrik , su , doğalgaz , tekel, ve benzine yapılacak zamların toplamı verdikleri zammın 3 katını almasına ve paranın değerinin olmadığını anlatmaktadır.
(bkz: özel üniversitelere bok atan fakir piç)
Beğenmemek azdır, bu köleliğe razı olup hala böyle yobaz münafık cehennem odunu kapitalistleri destekleyenlere de Allah beyin versin.
asgari ücreti beğenmemek değil, adaletsizliğe dikkat çekmektir.