bugün

kimse kusura bakmasın, o soruyu çözemeseler bile sınavı kazanıp, iyi bölümlere girip paraya para demeyen cemaatçi dershanenin evlatları var.

ülkedeki tüm sınavlar on yıl boyunca bedava yapılmışta kimsenin haberi yokmuş.
sorular çalınınca, yök'ün açıklamasından "tatmin" olanlar vardı bu ülkede... geçiniz. tüm araştırma görevlileri, doçentler, prof'ların tamamını atayan adamlar çıkıp şu rezil cümleleri kurabiliyor.

her iki yılda bir yapboz misali eğitim sistemini değiştirenler, sınavlara hile katanlardan tatmin olabiliyor..

sene 2008 aradan geçen 10 koca yılda ülke daha da boka battı sayelerinde.

bu açıklamayı yapan yarımağan'ın son hali ;

https://www.ntv.com.tr/eg...di,BIo9qNYjUUOaRCdxv6qJyQ
10 mudur hocam ? Baya zor olan sorudur. Evet.
750 bin genç bu soruyu çözemeyecek hale getirildi.

buradan okunduğunda böyle anlaşılıyor. prof yarımağızı kutluyorum.
10
ne var aq bunda.
750 bin genç çözememiş ben mi çözücem mk!
oy kullanmadan 15 dakka önce şu soruyu insanlara sorup cevaba göre oy kullandırsak. Türkiye bambaşka bir ülke olabilir. Cevap 10.
bilal'e anlatır gibi anlatacağım. 8'den 3'ü çıkardığımız zaman, 5 kalıyor. 15'ten de 5'i çıkardığımız zaman, 10 kalıyor. hala daha burada "sonuç 4" diyen andavallar var.

(bkz: parantezin bir anlamı olması)

yukarıda anlattığım işlemin rakamsal hali: 8-3=5 15-5=10

edit: kimse kusura bakmasın, yeni nesil samimi söylüyorum moron gibi yetiştiriliyor. yazık..
bu çok eski bir olay. ( gazetenin tarihine bakabilirsiniz )

o zamanlarda matematik bilimi şimdiki kadar gelişmiş değildi kardeşim.
çok kaliteli 2 yılda bir ırzına geçilen bir eğitim sistemine sahip olduğumuzdan sonucu 4 bulanların olmasını normal karşılıyorum.
onbeş eksi aç parantez sekiz eksi üç kapa parentez eşittir diye yazılsaydı herkes tam not alırdı.
matematikte işlem önceliği diye bir olay vardır. parantez işareti toplama/çıkarma gibi işlemlerden önceliklidir ve bu yüzden önce parantezin içindeki işlem yapılır.

8-3=5

ardından geriye kalan tek işlem olarak çıkarma yapılır.

15-5=10

bitti.
malum partinin oyların yarısını aldığı ülkedir.
ulan gerizekalılar cevap ne 10 ne de 4 şimdi parantez bakın burada bir iş döndüğü belli direk ayık olacaksın buram buram şaşırtma kokuyor anadın. 15 in yanındaki - yi 8 e veriyoruz -8 . he şimdi -8 - - 3 ne ediyo - 11 bak şimdi allahın işine şimdi bu . 15 in yanındaki - çarpıya dönüşüyomu.. 15 i - 11 ile çarpıncada cevap - 300 her zaman burada olmam ha.
önce parantez içini çözüyoruz. bunu ben bile biliyorum. yazık.
zamanın ösym başkanı efsane hocamız ünal yarımağan'ın açıklmasıdır.

açıklamayı yapan yaşın yetiyorsa senin, yetmiyorsa babanın, annenin, amcanın, dayının, teyzenin, yaşın hiç yetmiyorsa büyükbabanın babannenin girdiği üniversite sınav sistemini 70 li yılların başında kuran efsane kadronun en önemli neferlerinden biri olan ünal hocadır.

bu efsane kadro annelerimizden babalarımızdan bile daha çok güvendiğimiz bir sistem yarattılar. nereleri hak etti isek oraları kazandık. gittik okuduk. daha henüz fetöcü çakallar ortalıkda fink atmıyordu.

kendisini ösym'nin başına getiren akp tayfası değil ahmet necdet sezer'in atadığı zamanın yök başkanıdır. ösym 'nin ne önemli bir yer olduğunu görüp burayı hedef alan aşağılık fetöcüler ve iş birlikcileri ösym'yi her bir yandan ele geçirmeye başladılar. ilk sınav sahtekarlığı ortaya atılınca ünal hoca bastı istifayı, 40 seneye yakın emek verdiği kurumu bıraktı. kuruma her ynden tam olarak çökme süreci başladı. yapılan her sınav sakata çıktı. yerine ali demir' i koydular. şimdi fetö'den yargılanıyor.
cevabın 10 olduğu soru.

750 bin genç değil adaydır o. akp döneminde sorulmuştur.
saçmalamayın ne 10'u ya. cevap 2'dir aksini iddia eden matematik özürlüsüdür...
Ulan şaka gibi ülkeyiz yemin ediyorum sen gel 12 sene eğitim ver sonra eğitim verdiğin çocukların yüzde 75'i bu soruyu çözemesin.Ağlanacak haldeyiz de farkında değiliz.
Alla alla gerçekten 10 mu ya?

Ciddi ciddi cevap verenler olmuş bide. Hay allahım ya.
sınavda 750 bin gerizekalı olduğunun göstergesidir.

biz bunlarla mı uzay üssü kurup, bilim teknoliji alanında ilerleme kaydedeceğiz. şu soruyu 3 yaşındaki kızım bilir be.
görsel
Ona soruyu çözememekten ziyade süre azlığı dolayısıyla alanı dışındaki hiçbir derse bakamamak desek daha doğru olur. insan matematik özürlü olsa tek bakışta çözer bu soruyu. Kendimden biliyorum. Bir kere de kendi ayarsızlıklarını, beceriksizliklerini çoluk çocuğun üstüne yüklemeseler dişimi kıracağım.
yüksek iq'lu yazarların mekanı olarak bilinen uludağ sözlük yazarların bile çözemediği soru!
abv matematik.

görsel
12 yıl öncedir. Şu an 2 milyon kişi çözemez.
ne kadar mal var. ters yönlü parantezler birbirini yutar kuralını daha ortaokul 7de öğrendik. bu sonucla 15-8-3=4 eder. 4 işlem ögrenememş gençlik. neyse ki genç değilim âlimallah.
güncel Önemli Başlıklar