bugün

Amerikalı ressam Mark Rothko'nun "No 1 (Royal Red and Blue)" adlı tablosu, yapılan açık artırmada 75 milyon dolara satılmış.

http://www.sabah.com.tr/k...n-eserine-75-milyon-dolar

bu da o süper ötesi tablo

görsel
paint'te daha iyisini çizeceğimi iddia ettiğim tablodur.
her babayiğidin satın alamayacağı tablodur.

--spoiler--
ben bu tablodan sanatsal bir anlam çıkaramadım, çıkarabilen varsa aydınlatabilir mi beni ? hani ne sanatsal yanı var, onu anlayamadım yani.
--spoiler--
(bkz: hassiktir diyorum sayın seyirciler)
Soyut ekspresyonizm akımının tüm özelliklerini içerisinde barındıran muazzam bir tablodur.
natürmort tarzda yapılan ilk 2 tablodan biridir, dönemin en büyük fransız sanatçısı pablo de gauris tarafından ölmeden önce üvey kızına bıraktığı, içindeki renklerle ölüm yaşam ve memnuniyeti simgelediği düşünülen... phahahahaahah bu ne lan
yeğenim yapsa dayak atarım boş işlerle uğraşma diye.

bu ne lan...

edit: bazı sanattan anlamayanları rahatsız etmiştir, gözleri kısınca hz isa siluetini görmeyenler laf etmesin zaten hiç.
ederi 45 milyon dolardır.
sanayide 10-15 arasına yaptırılması mümkün olan tablodur.
dikkatli bakınca guaj boyanın tabloda sırıttığı görülmekte, ayrıca boyanmamış yerler göze batmaktadır.

engin sanat bilgimle tablonun ekspertiz değerinin 2 çokonat bi biskrem kadar olmadığını söyleyebilirim.
can sıkıntısından aynısından yaptığım tablo.

bu tablonun orijinali;

görsel

bu ise benim yaptığım;
görsel

yalnız 75 milyon dolar bana fazla, ben 71 milyon dolardan satmayı düşünüyorum. alıcı olanlar özel mesaj ışığını aydınlatabilirler.

not: indirim istemeyiniz. tek fiyat 71 milyon dolar.
oha ibb duvarına ne güzel yakışır ya.
telefonda tam boyut yaptıktan sonra gün ışığı ile kendi yansımamı görüp şok geçirmiş olmam kanıtlıyor ederini.
2013 yılı haberi.
bu tabloyu boşverin. o yıllara ait bir de bu tabloya bakın. bu tablonun değeri tüm tabloların değerinden daha fazla.

https://linkpicture.com/q/Screenshot_1_6.jpg
resim defterine faber castel sulu boyayla yapılmış resim gibi ben çizsem daha güzel olur.