bugün

pileysteyşın kafe açabilirsiniz ya da tavuk dönerci.

iflah olmaz bir çılgınsanız ve macera arıyorsanız bir milyoncu da güzel bir tercih bence.

hepsi de gayet inovatif işler bence. beğenmeyen siktirsin gitsin.
75 bin lira sermaye aslında çok kötü bir sermaye değil yerinde olsam
damacana su bayisi açar keyfime bakardım. bu saate aklıma başka fikir gelmedi maalesef...
ama şuradaki iş fikirleri (http://www.ekisajandasi.com/is-fikirleri/) yardımcı olacaktır bir göz at
derim.
o paraya yapılacak en mantıklı iş 2.el araba alım satımı Yapmak. Dükkan açmak falan zor artık.
Pazar payının her geçen gün arttığını düşünürsek e-ticaret işine girerdim şahsen.
o para ile anca çiğ köfteci açarsın hocam.
şu durumda o paraya dokunma derim at faize dursun ...
Bakkal aç plastik top sat.
Gıda sektörü. (bkz: pastane)
tavuk dönerci.
Merkeze uzakta kucuk arsa alip emekliligi garantilemek.
Hocam öncelikle hayırlı geceler,

istanbul’da Ayla tantuni şubelerinden birinin sahibiyim. isim hakkı olarak 70 bin TL tabela parası alıyorlar. iç dizayn, havalandırma sistemi, ocak vs derken 120 ile 150 bin arasında işletme kurabilirsin.

Hareketli bir cadde üzerinde çok başarılı sonuçlar elde edebilirsin.

Bu sadece Ayla tantuni olmak zorunda değil. Kendi markanı da yaratabilirsin. 70 bin TL fen tasarruf etmiş olursunuz.

Veya işlek bir cadde üzerinde herhangi bir gıda sektörü üzerine iş kurabilirsiniz.

Ama benim tek tavsiyem hakim olduğunuz bir alanda girişimde bulunun. Karlılık payı çok yüksek diye hiç bilmediğiniz bir alanda iş kurmaya karar verirseniz çok zor günler geçirebilirsiniz.
Dolar alınıp beklenir.daha güzeli yok şu ortamda.
yeni trend olan lokmacı dükkanları denenebilir.
Arsa al köy kenara. Bu devirde iş kurulmaz.
Varlık kuyruklarında 1 yıl takılabilirsin.

Not: 75.000 tl iyi para.
Araba yıkamacı.
domates kurut- öğüt- paketle. köşeyi dönersin.
100e tamamlayıp daire alıp kiraya verebilirsin. Yattığın yerden para gelir.
Harbi lan mesela denizlide lokmacilardan yok bence suan biri buraya acsa koseyi doner. Sevdigimden degil ama insanlar bayiliyor bu instagram lokmacilarina.
tavuk dönerci ya da çiğköfte bayiliği ile başlanabilir.
75.000 tl sermaye ile yapabileceğiniz fevkalade karlı ve risksiz bir iş var.

seracılık...

75.000 tl sermaye ile 2 dönüm (2000 metrekare) sera kurabilirsiniz.
ben kendim için bu maliyeti 40 bin liraya kadar düşürdüm.

peki ne ekeceksiniz?
her şey ekebilirsiniz. domates, biber, patlıcan, salatalık...

salatalığı ele alalım. (ele alalım derken yanlış anlaşılmasın, konu olarak ele alacağız)
bugün salatalığın kilosunu 10 liraya alıyoruz.

2 dönüm seradan yılda 30 ton civarında ürün alabilirsiniz.

bu ürünü kilosu 5 liradan sattığınızı düşünelim.

5 x 30.000 kg = 150.000 tl ciro elde edersiniz.

bunun 50 bin lirasını masrafa çıkın.
100.000 tl net karınız var.

ha biz 75.000 tl'ye sadece seraları kurduk.

peki ya arazimiz yoksa ne olacak?

onun da kolayı var.
hazine arazisi kiralayabilirsiniz.

bunun için basit bir proje geliştirecek ve ticari bir işletme kuracaksınız. şirket kurmanıza gerek yok, şahıs firması kurmanız yeterli.

hazine arazisi kiralayıp, seraları kurdunuz.
projeniz ve işletme bilgilerinizle ziraat bankasına başvuracaksınız.

2 yıl geri ödemesiz ve sonra düşük faizli seracılık kredisi var.
isterseniz kredi kullanıp bir sene sonra 2 dönümlük seranızı 4 dönüme, 5 dönüme çıkarabilirsiniz.

gerisi size kalmış.

bugün insanoğlunun temel ihtiyacı gıdadır.
insan her şeyden mahrum kalabilir, ama gıdadan mahrum kalamaz. mecbur beslenmek zorundadır. bu yüzden gelecek her zaman tarım ve hayvancılıkta.

yeter ki tarım ve hayvancılığa bilinçli yatırım yapın ve sabredin...
Aklıma ciddi ciddi bir fikir gelmedi. iyi ki bu kadar param yok.
götüne sok.
böyle bir boktan ekonomik ortamda ne yapsan batma olasılığın çok yüksek. her yer küçülmeye gitti. çok büyükler dahil ve bunlara bağlı olan diğer yerler. geçen sene yaptığımız için 4'te 1'ini yapıyoruz. çişe gidecek vakit bulamazken şimdi canımız sıkılıyor telefonda oyun falan oynuyoruz.
senin gibi parası olup ne yapacağı konusunda kafası karışık kardeşlerimize hiç bir karşılık beklemeden yatırım danışmanlığı hizmeti vermekteyim. inşaat, ithalat, ihracat, sanayi, tarım ve kimya sektörlerinde bir çok yatırımı olan, ne yapacağını bilen bir iş adamı olarak küçükte olsa birikimini değerlendirmen, geleceğe güven ve umutla bakabilmen için sana sahibi birkaç hisse senedi satabilirim. hisse senedine alternatif olarak Galata kulesinden hisseli tapu da aklında bulunsun.
güncel Önemli Başlıklar