1. 1.
  (bkz: blob)

  720 cinsel organı olan organizma

  --spoiler--

  --spoiler--

  Paris'te bir hayvanat bahçesi cumartesi günü yeni bir misafir ağırlayacak: Adı Blob (damla), sarı yosuna benzeyen bir organizma. Ancak bu canlı biyologlar için bile oldukça gizemli.

  Euronews'in haberine göre Blob'un bir beyni yok fakat problem çözme ve bilgi paylaşma yeteneğine sahip. Ağzı, midesi ve gözleri de yok. Fakat algılayabiliyor ve yemek yiyebiliyor.

  eğer yarıya bölünürse kendisini iki dakika içinde tamamlayabiliyor. Blob'un bacakları da yok fakat bu durum saatte 4 cm mesafe kat etmesine engel değil. Bu gizemli organizmanın ayrıca 720 cinsel organı var.

  Myxomycetes familyasının bir üyesi olan Blob, cıvık mantarlar kategorisinde görülüyor. Ancak bu haliyle ne bir mantar ne de bir hayvan olarak sınıflandırılıyor. Biyologlar henüz karar vermedi.

  Paris Doğal Tarih Müzesi Müdürü Bruno David'e göre "doğanın gizemli canlılarından biri olan" Blob'un ne olduğu tam olarak bilinmiyor. Uzmanlar, Blob'un rutubetli orman arazisi altında, ışıktan uzakta yaşadığına dikkat çekiyor.

  "Blob bir hayvan gibi davranışlara sahip" diyen David, Blob'un öğrenme kapasitesine dikkat çekmek için labirent deneyi yaptıklarını ve yemeğe ulaşmak en kısa yolu keşfettiğini belirtiyor. David Blob'un diğer özelliklerini şöyle sıralıyor:

  "Önüne bir engel koyduğumuzda -mesela Blob tuzdan nefret ediyor- tuzdan bir engel. Arkasında yiyecek de olsa o engele doğru ilerlemiyor. Bu engeli aşacak alternatif yollar buluyor. Çok hızlı öğreniyor. Eğer iki Blob'a aynı deneyi uygularsak biri öğrendiğini diğerine aktarıyor".

  Vahşi hayatta benzer canlıların varlığı biliniyor ancak ilk kez bu tür bir organizma 19 Ekim'den itibaren Paris'te hayvanat bahçesinde ziyaret edilebilecek.

  --spoiler--

  --spoiler--

  https://tr.sputniknews.co...__twitter_impression=true
  7 -2 ... miyav bin ebu tekir
 2. 2.
  her gün tekiyle fanfinfon yapsa 2 yıl sonra ilkine sıra geliyor. vay be. lükse bak.
  7 -1 ... bigbangtheory deki ruh hastasi
 3. 3.
  seks makinesi dedikleri bu olsa gerek. bu neymiş lan böyle gece gece tövbe ya.
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  sabahları kalkmak eziyettir.
  10 -1 ... elmas bogazici
 5. 5.
  Ergen muhabbeti yaparken cinsel organlarının boy ortalamasını alarak övünür.
  2 ... hero of the day
 6. 6.
  çıkar masaya vur desek masayı paramparça eder amk.
  2 ... illegalxx60
 7. 7.
  (bkz: uludağ sözlük erkekleri)
  1 ... scratch
 8. 8.
  1440 tane de taşağımı var şimdi.
  ... manyetizma
 9. 9.
  720 cinsel organı olan organizma
  3 ... 1974197819741978
 10. 10.
  illa ki biri göte kaçar. Zor bir hayat.
  4 ... tespitdirektor