bugün

Valla var böyle bir adam. Hem de yakınen tanıyorum. Adam bir kaç sene önceye kadar çok büyük 2 tane cafe'nin sahibi imiş. 120 çalışanı varmış. işler ters gidince batmış ve şu an piuasadan tam 700 bin dolar alacağı var adam resmen kafayı yiyecek.

Böyle dertlerde var.
keşke bizim de dertlerimiz böyle olsa.
700 bin dolar alacağı olmayan beş parasız adamlar ne yapsın.
Lan hıyarlar adam kafayı yiyecek diyorum çünkü resmi bir borç değil bu ve borçlu kişiler 10 küsür kardeşilik aşiret. Adam ya tepelerine binip alacağız ya da unutacağım diyor. Böyle bir çıkmazda işte adam. Parayı almak için gideceği yerde ölmekte var öldürmekte. Öyle gözü karartıp gitmek var. Hangi babayiğidin harcı.
çok var öyle insan...ben daha batmadım, ama alacağım para nerden baksan 100 bin euro...üstüne çizgi çektik, almanya´da olduğumuz için bi çeşit stabilität var, o yüzden idare ediyoruz. ama benim de tanıdığım bisürü 100-150 bin euro alacağı olan çok adam var.

ama 700 bin euro alacak çok...o adam çok fazla açılmış...denize fazla açılmayacaksın...gene de kıyıyı gözeteceksin, yoksa dalgalar seni yutabilir. 100 bin euro compensate edilebilir, ama 700 bin dolar 640 bin euro falan yapar, o parayı alamazsan, direkt batarsın...o arkadaş kazığın büyüğünü yemiş...

iş dünyasında 50 ila 100 bin euro arası alacaklılık normaldir...640 bin euro- normal diildir.

hele türkiye gibi bi ülkede o tamamıyla saflıktır...kendisi için üzüldüm şu an. keşke aklı başına daha önce gelseymiş.
Allah adama varlık içinde yokluk çektirmesin. Bu hali Yaşamayan bilemez. Bi de dolandırıcı yerine koyarlar.
Sürekli vardır bu alacak, hep bir işin peşindedir anlaşmayı kopardı mı paralar gelecektir. Deyip deyip, yüzüne sövene kadar farklı farklı sebeplerle bir şeyler tırtıklamaya çalışan adamdır gözümde.
Çevremde hiç alacağı olmayıp borcunu ödememek için..

Param gelecek...

Piyasadan 200 bin dolar alacağım var..

Ankaradaki arazi satılsın..

Diyen o kadar boş beleş adam var ki...