bugün

Otobüslerde ve avmlerde tartışma çıkarmalarıyla bilinirler. Vay efendim ben önce bindim. Yok o yer benim. Yok asansöre önce ben binmeliyim falan.

Huysuz olmalarıyla da bilinirler ayrıca. Kedi köpek severler ama çöpçülere, hizmetçilere ve başörtülü kadınlara nefret beslerler. Esas nefret bunların içlerindedir.

Teyzee teyzee yaşın olmuş 70 80 ayakta zor duruyorsun. Git bir şükret önce allaha. Yürümeye mecalin yok saçına boya eline oje yapıyorsun. Elitist takılıyorsun ama ülkeye fayda getirmiyorsun. O sokaktaki çöpçüler bu ülkeye senden daha fazla yarar getiriyordur emin ol.
15 yıldır söyledikleri her şeyde haklı çıkmışlardır.
insana "ulan seni kim siker, ne bu hava?" diye düşündürürler.
bakımlı teyzedir.
sırf birini sikmek için bakımlı gezenler var (bkz: http://www.uludagsozluk.com/e/38789812/) yazık be. 70 yaşındaki teyzenin de bakımlı olması, oje sürmesi size batıyor ya. işiniz gücünüz yok kaç yaşına gelmiş kadının saçının boyası bile batmış hatta. yemin ederim gidin kendinize bi hayat edinin ya gerçekten, ger-çek-ten kime saracağınızı şaşırmışsınız.
bu teyzeler metroda kafamı karıştırıyor yer vericem ya kızarsa diye 263784837 dakika düşünüyorum.
biri denk geldi bugün. Elimdeki romanla bayağı ilgilendi ve tavsiye verdi. diyemedim ki ''teyzeciğim ben sandığın kadar genç değilim.''
Şu an muhtemelen chp kurultayındadır ve yine kuvvetle muhtemel “mustafa kemal in askerleriyiz” sloganı atarken takma dişi ağzından çıkıyordur.
birden çok utanç verici entrye şahit olduğum başlıktır. bakımlı olmayı yaşla bağdaştıranı mı dersin
tek işi sözlükte entry girip instagramda takılmak olan bir bireyin ülkeye yararlılık dersi vermesi mi dersin. kendine bakması sebebiyle tuhaf bir şekilde kemalist kelimesini bir hakaret olarak kullanmaya çalışanlar mı dersin. gerçekten genel seyrini gençlerin oluşturduğu bir ortamda bu kadar cahillik, okuyan gözlere bile fazla gelmiyor mu merak ediyorum.
5 10 seneye çoğu ömrünü tamamlayacaktır.

Merak etmeyin bu ülkede en iyi atatürkçülüğü de çankaya teyzeleri değil bu halkın evlatları yapar. Slogan ve hakaretten başka bildikleri bir şey de yoktur bu görüşü savunanların.

Ahh çankaya teyzesi ahh! 70 80 yaşına gelmişsin, yaşıtların dua okuyup namaz kılarken sen yürüyecek mecalin olmadığı halde saçına boya tırnağına oje yapıyorsun. Geçen otobüste bir tanesi denk geldi. Şoför fren yaptı neredeyse düşecekti. Sonra bütün bir yol yaygarasını dinledik. Evlerden ırak bu tipler!
hayattaki tek başarıları

ne mutlu türküm diyene!

demiş olmak olan hatrı sayılır bir kısmı emekli öğretmen olan teyzelerdir.

413 öho larda sıkça rastlayabilirsiniz.
Hayattaki tek başarısı uludağ sözlükte yazmak olan insanlar, gelip burda 70 yaşında teyze niye saçını boyuyor, niye oje sürüyor diye sorgulamasın. Size ne kardeşim belli bir yaşa geldi diye mezara mı girsin kadın.
seni beni gömecek çaçeron teyzelerdir.
Teyze hayata tutunmaya çalışıyor. Kendini salsın, evde televizyon izleyerek ölümü beklesin beklentileri saçma.
Bırakın kim ne istiyorsa, içinden nasıl olmak gerekiyorsa öyle olsun.

Ayrıca, huysuzsa da huysuz. Kırmayıp alttan alsan eksilmesin herhalde.

Tanım: kime ne zararı olan teyzededir.
Kaç yaşında olursa olsun kendine bakan kadına saygım sonsuz.

Çirkeflik ayrı bir konu kadını erkeği yok, sevmem.
görsel
görsel
hayret yahu, bu kemalist teyzeler neden her yerde aynı şekilde tanımlanıyor bunun incelenmesi gerekir.

izmir'e de gitsen aynı profil, antalya'ya da gitsen aynı profil.
şeriat sevdalısı bağnazlara dert olan teyzelerdir.

bir kere insan insana olan saygısından bu kadar genelleme yapmaz. Kaldı ki böylesine sığ düşünce sahibi insanlardan bunu beklemek zor. Burası iran değil Türkiye cumhuriyeti'dir.

- Teyzeleri beğenmeyenler yallah arabistan'a !
CHP kadın kolları gibi teyzedir.
Severiz.