bugün

çok çalışılarak elde edilen şeylerin sefasını sürmek için geç kalınmasının görsel hali.
(bkz: tehlikenin farkında mısınız)
(bkz: ramiz karaeski)
olgun insan arabasıdır ama bu yaştaki olgunluk için mercedes yanlış seçim olur..
(bkz: ağır abi)
20'li 30'lu yaşları sürünerek geçmiş,

40'lı yaşları çoluk çocuk kirada geçmiş,

50'li yaşlarında bi ev alıp veletleri üniveristede okutmuş,

60-70 yaşlarında geldik gidiyoz diyip mercedes almış yurdum insanıdır.
alamancı hacı ev sahibidir.
dedemin eylemidir. zamanında "0" km alıp almanyadan getirdiği mercedesi hala kullanmaktadır. çatır çatır hemde...
(bkz: 18 yaşında range rover marka arabaya sahip olmak)
benim mercedes in içinde gördüklerim genelde yaşlı oluyor zaten, tabii ki özel fix modellerde geçerli bu. yoksa adam mercedes in tırını alıp ne yapsın.*
yaşlı arabasıdır zaten. *
yetmişinden sonra azmak bu olsa gerek.
o yaş gurubundaki amcalara acayip yakışır.
yanlış anlaşılabilinecek bir kullanımdır ayrıntı okunmadığında. 70 yaşındakin insanın mercedese binmesi ve insanın 70 yaşındaki mercedese binmesidir.
mercedes'e binmek için çok beklenmiş ve boşa harcanmış yılların göstergesidir.

param yetsin en yaşlı arabası denen e sınıfı bir mercedes almayan ben'i eşekler kovalasın.

ps: 30 yaşındayım.
mercedes'e binmenin yaşı olmaz, bindiğin anda sana hissettirdiği yaş önemlidir.
e belki gencken de bu kisi mercedes kullaniyordu 70'inde de kullanmaya devam ediyor,nicin herkes calismis anca mercedes almis yurdum insanı moduna soktu bu kişiyi anlamadim *

(bkz: zenginin malı zugurdun cenesini yorarmis)
modeline göre değişen değerlendirmedir.

bir c200 o yaşta gayet doğal karşılanabilirken, bir slr mclaren at yarrağında kelebek gibi duracaktır.
Benjamin Button tuhaf hikayesi kadar tuhaf ve dramatik bir durum.
pır pır ı gitmiş tır tır ı kalmış amcam napıcak mercedes i torunları parka götürür hanımıyla pazara gider bu aktiviteler şahin'le doğan'la hacı murat'la da çok kıyak olur. gençlerin önünü açmak lazım, amca sen toruna ver mercedes i de kızlar da ona versin.