bugün

onuncu-yirminci yıl marşını söylemek ile namaz arasında alaka yoktur.
sanane evladım diyebilir.
laik olarak başlar ise ilk rekatta nutuktan ikinci rekatta medenii bilgilerden okuyacak kocakarıdır. umarız başlar.
'geldi yine tipini sevdigim' insanlarinin yeni derdi. bi bitmedin amk.
7sinde neyse 70inde de odur teyzesi.
ve o teyze konuştu.

(bkz: geldi yine tipini siktiğimin)
hani siyaset yasaktı ? ne alaka siyasetle diyeceksiniz ama @2 işin içine izmiri katmış. millet demeyecek mi; * kardeşim bende izmirliyim namazımıda kılarım 10. yıl marşıda söylerim bu muhtemellik nedir diye.. sonra ordan o çıkacak; siz izmirliler zaten hep aynısınız cart curt bu sefer bölgesel çatışma, bölgesel çatışma sonucu siyasal bir çatışma söz konusu..
hayatında tutarlılığı seçmiş olandır. klasik yurdum insanı gibi gençlik ve orta yaş çağlarında her boku yeyip 50 yaşından sonra dine yönelmemiştir. dinen duruşu inanca göre ayrıca değerlendirilebilir ama kararlı duruşu takdir edilir.
yeis hali vuku olmadıkça doğru yolu bulmuş teyzedir.
(bkz: cuma günü cenabet gezen islamik yazar)
70 yıl namaz kılıp kabul edileceğinden emin olma hatasına düşmüş kişi ile aynı yanılgıyı yaşayandir.
Laikliğin manasını anlayamamış bir toplum önyargısı olarak namaz kilmaması laik olmasına bağlanan ve belki de aslında laik olmayan önyargı kurbanı teyzedir. Bu yaşıma kadar kilmadim bundan sonra da kilsam ne çıkar diye düşünme ihtimali yüksek olan ümitsiz vaka olarak düşünülebileceği gibi ,inancina göre insanların muhtelif olmasi da göz önünde bulundurularak ateist olarak düşünülmesinin de ihtimal dahilinde olduğu muamma kişiliktir. Herşeye rağmen yaşı dolayısıyla eli öpülesidir.