bugün

bunlar aynı zamanda güzel olan bir şeyin üzerinden 40 yıl geçse de güzelliğini koruduğunu düşünen kişilerdir.tabi böyle bir başlık söyleminde bulunan kişi ismail yk,gülben ergen,hülya avşar dinliyorsa söylenecek bir şey yoktur.onun güzellik anlayışı her gün farklıdır.bunu diyen şunu da der;40 yıllık karım vardı boşadım,artık gözüme ucube gibi görünmeye başlamıştı.
söyleyen kişinin ciddi mi yoksa şaka mı yapıyor olduğunu anlamamızı güçleştiren saçma sapan bir söz. yani bizim mi kulağımız yanlış duyuyor bu kadar insan mı zevksiz yoksa bu önermenin sahibinin mi başka sorunları var bir düşünmek lazım.yapmayın etmeyin.

(bkz: abi bu pink floyd sayko delikmiş) *
(bkz: biri bize şaka yapıyor)
(bkz: gulben ergen dinliyorum hayati cozuyorum)
müzikten anlayan insanların genellikle gerikafalı olması durumudur.
azbuçuk müzikten,notadan ve ahnekten anlıyorsam ilhan irem'in herhangi bir şarkısını ismail yk, gülben ergen, demet akalın, hatta hande yener'e değişirim.
acıkcası 70'lerde dünya üzerinde yapılan muzikleri grupları ve onların actığı yolları görmeden bilmeden anlayamadan yapılmış bir yorumdur. halbuki beatlelar, pink floydlar vardı ne güzel..
kişinin muzik konusundaki 0.3 - 0.5 bilgisine dayanarak söylediği ve gülünç olmasına sebebiyet veren subjektif vede gerçeklik değeri sıfır olan bir sözdür.

(bkz: ya ben lan neyse bir sey demiyorum)
müzikte geçmiş zaman yoktur felsefesinden yoksunların düşüncesi olabilecek söz. şu an dinlenen müziklerin 30 yıl sonraki insanlar tarafından ahmakça bulunmasıyla eşdeğer söz.
gülben ergen , demet akalın , ismail yk dinleyerek modern olacağıma 70lerin müziklerini dinleyerek geri kafalı olurum , ki öyleyim .
(bkz: dede efendi dinleyenin geri kafalı olması)
geri kafalı olmamak için kaçlardan itibaren dinlemek lazım hangi yıllar arasını dinleyince modern olunuyo? insan bunlarıda söyler yahu böyle yarım yamalak tanım girilmezki ayıptır yahu. böyle bilge kişilerin bize öğretmesi lazım bunları. nasıl modern olunur? muasır medeniyetler seviyesine nasıl ulaşılır?
(bkz: geri kafalısın ama müzikten anlıyorsun adamım)*
Muhtemelen müzikleri değil sözleri dinleyen birinin yorumudur. Öyle bile olsa 70'ler duyguların yoğun,işin daha sektör olmadığı yıllardı. * Bu yüzden sözler kıyaslanamaz bile.insanlar para için değil sevdiği için müzik yapardı. Kaliteli müzik yüz yıl geçse bile * dinlenir.
gülben ergen müziklerindeki co$kunun, serdar ortaç $arkılarındaki derin felsefenin bengü $arkılarındaki bazı bazı hüzünlü anların anlamını çözemeyen insanların eylemidir.
pink floyd dinliyorsa orda durulur, saygı duruşuna geçilir.

(bkz: black sabbath)
(bkz: led zeplin)
(bkz: ac/dc)
(bkz: bok atmayınız lütfen)
teknoloji gelistikce muzigin, sesin gelistigini sanan mallarin yorumudur.
tanım lazım gerekmi$: zamanın gerisinde kalmı$ adamlardır. hayır bu genel olarak anla$ılıyordu zati de du' bakalım.

ulan milenyuma girdik bu adamlardan kurtulamadık anasını sataying. bak kar$ıla$ıyorum ben bunlarla bazı bazı diyorum yapmayın etmeyin ama dinlemiyorlar.

hayır nasıl bir mantıktır anlamadım yeminlen, lan üzerinden 40 sene geçmi$ nerdeyse adam hala gelip yok pink floyd yok camel yok ilhan irem falan dinliyor. buradan müsadenizle bi siktir git diyorum bu gibi ki$ilere.

daha modern müzikler dinlemelerini diliyorum bu arkada$ların, misal her ak$am yarım$ar saat gülben ergen dinletsek veyahut demet akalın da olabilir, negzel olur.

belki tekrardan hayata döndürebiliriz bunları, gün seferberlik günüdür arkada$lar, yolda$larım, aztekler.