bugün

aranızda bağ oluşmasına sebep olucak durum.

çocuğum gibi. bu sene okula başladı. gittik kalem defter kontör falan aldık. yeni sarj aldık. bir güzel kılıf bulduk önlük mavisi renginde. tuş takımı değişti temizlendi yep yeni oldu kerata. zamannında kraldı tabi. mahallede hava atmadığımız kız kalmamıştı. görse bunları yazdığımı kahrından kapanır bir daha da açılmaz yeminlen.
aranızda bir bağ oluşmuştur artık.
artık aileden bir birey olmuştur o olmadan kendini eksik hissedersin.
(bkz: alo desin yeter)
eliniz, kolunuz gibi artık o telefon da bir uzvunuz olmuştur bu 7 yıllık beraberlik süresince... ayrılamazsınız! kim ne derse desin, ayrılamazsınız... eller ayırsa bile, yollar ayırsa bile, diller ayırsa bile siz, ayrılamazsınız...
bozulana kadar bırakılmayacak olan telefondur. *
telefonu konuşma aracı olarak kullanmaktır. fotoğrafı fotoğraf makinesiyle çekmeyi, müziği mp3 çalardan dinlemeyi seçmektir.
akabinde harf ve rakam barındırmayan tuş takımı, ekran ve kasasında sayısız çizik içeren bir telefona sahip olunan durumdur. bünyesinde yaşanmışlık barındırır. sevilesi ve korunasıdır.
hangi marka ise yazılması iyi olacaktır sözlükçüler için. elektronik aletleri hiç umursamayan biri için gayet iyi olur bu her ne marka ise.
telefona para ayıramamaktan kaynaklanır. bozulunca yenisi alınmaz tamir edilmeye çalışılır o telefon.
şaşılacak bir eylem değildir. Benim telefonum da 7 yıldır aynıdır. Cimrilikle de açıklanabilecek bir durum olmasına rağmen ben bağımlılık psikolojisiyle açıklıyorum ; daha doğru olduğundan değil efenim daha sempatik olduğundan.
benim için (bkz: çalar saat) görevi görüyor.
müsrif olmamaktır. taktir edilesi.
aaa hala o telefonu mu kullanıyorsun, sorularına maruz kalmaktır.
mantıklı olandır. maksat cep telefonu sahibi olmaksa en iyisidir. ha cep telefonu kisvesi altında, abuk subuk teknolojik bir aygıt sahibi olmaksa o başka.
tüketim çağına inat bir duruştur. taktir edilesidir. feci halde telefonuna alışmak ve memnun olduğun için de kopamamak sebeplerden birisidir. helal olsun sana sony ericsson beni gömer bu telefon. *
Bunu basarmış birileri var bu sözlükte.
telefonu gösteriş aracı olarak kullanmamaktır. 5 senedir k750i kullanıyorum. hem fotoğraf çekiyorum hem de konuşuyorum. neredeyse hiç mesaj yazmadığım içinde ömrü uzun oldu. aynı telefonu alan bir kaç arkadaşım 4 ay içinde içine ettiler oysaki.
1 yıldır aynı telefonu kullanmanın vermiş olduğu sıkkınlığı henüz yaşamamış kişinin eylemidir.

demek ki 7 yıl kullanınca o arada bir yerde yeni almış gibi heyecan duyuluyor ve süre başa sarıyor.
zamanının en iyisidir. onunla çektiğiniz fotoğrafların kalitesine ağzınız açık kalır. ilk kameralıdır o. ne badireler atlatmıştır. arka cebinizde ekranı çatlar, merdiven boşluğuna düşer... servise gider gelir, gider gelir lakin gel gör ki her güzelin bir sonu vardır. ve benimkinin hayat hikayesi de bir bok çukurunda bitmiştir.
her gün şarj etmeyi gerektirir.
Kişiye tuhaf bir gurur hissettirebilir.
türünün son örneğine sahip olmaktır.
bozulmasına rağmen kullanılmaya devam edilen telefondur. şarj filan tuttuğu filan yok ama yinede alo demeye yetiyor.
en asil duygunun insanı eylemidir.

6 sene ile bu levele 1 sene kadar uzaktayım.
güncel Önemli Başlıklar