1. 1.
  Gabon’da bu sabah sıcak gelişmelerle uyandı… Yeni yılda halka sesleniş konuşmasını tedavi gördüğü Fas’ta yapan Devlet Başkanı Ali Bongo’dan rahatsız olduğunu dile getiren Gabon ordusu erken saatlerde devlet radyosunu bastı. Yerel saatle 04:30 sularında radyodan yayın yapan askerler Bongo’nun ülkeyi yönetmekte başarılı olmadığına dair açıklamalarda bulundu.
  Halka sesleniş konuşması sırasında sağ kolunu hareket ettiremeyen ve bazı kelimeleri kullanmakta zorluk yaşayan Bongo, sağlık durumunun iyi olduğunu açıklamış ve yakında geri döneceğini söylemişti. Askerlerin yönetime el koyma çabası sonrasında 59 yaşındaki Bongo bugün içerisinde bir açıklama yapacağını söyledi.
  https://www.sozcu.com.tr/...syonunu-bastilar-3015374/
  1 ... recomax
 2. 2.
  Aubameyang üzgün aubameyang ağlıyor.
  2 -1 ... ucan daire baskani
 3. 3.
  Arsenal'in formunu düşürecek türden bir olay.
  2 ... dedektif hoffman
 4. 4.
  Gabon halkı gereken cevabı 7 ocak'da vermiştir.
  3 ... vesaire ve saire
 5. 5.
  arkasında fransa vardır.. gabon fransa'nın sömürgesidir.. bütün fransız nükleer reaktörleri gabon'dan çıkan uranyumla çalışır..

  bongo 1964'te fransız lejyonerlerinin desteğiyle başa gelmiştir ve iktidarını fransa'ya dayamıştır.. eğer iktidardan düştüyse bu fransa onu gözden çıkardı demektir..

  komşu fildişi sahilinde de aynı şey oldu.. 2011'de ülkenin cumhurbaşkanı sarayını top ateşi altında terkedip kaçmak zorunda kaldı.. topları ateşleyenler gine fransız lejyonerleriydi.. bir sonraki cumhurbaşkanını fransa eliyle seçip tahta oturttu..

  fransa oralardan siktiredilmediği sürece ne gabon'da ne de fildişi sahilinde ot bitmez.. oralarda açlıktan çocukların karınları balon gibi şişerken fransa'da bir takım orospu çocukları kral hayatı yaşarlar..

  bu kan emici parazitleri bizim coğrafyamızdan siktireden ekip atatürk ve silah arkadaşlarıdır.. büyüklüklerinin önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum..
  2 ... arbutus unedo