1. 1.
    Sabah gözlerimi açtığımda, daha doğrusu annemin odama girip perdeyi aralamasıyla gördüğüm manzara! aman allahım istanbulu kar kaplamış. Hemde öyle böyle değil her yer bembeyaz. o günün akşamına da kız istemeye gideceğiz. Ne yapıcam şimdi ben? Annem dedi bu havada kız isteme olmaz 1 hafta daha erteleyelim zaten iş olacak. Hemen hanıma dedim böyle böyle babana söyle haftaya gelelim hava muhalefeti malum. Kağıthane ülkü ocakları başkanı kayınpederime bu talep iletildiğinde verdiği cevap ; Bugün gelmezlerse daha gelmesinler.

El mahkum valideye gittim dedim ki ben çiçeği çikolatayı halledicem sizde hazırlanın. Gak guk yaptı ama dedim ki anacım canınız önce allaha sonra bana emanet sıkıntı yok siz hazırlanın bi şekilde gidicez. Ben bir hışımla çıkıp önce çiçekçiye sonra çikolatacıya yalvara yalvara dükkan açtırdım.

Çiçekler ve çikolatalar tamam. Sırada yola çıkmak var. Haberlere baktığımda çoğu yolun açık olduğunu ancak yoğun kar yağışı nedeniyle sıkıntının da büyük olduğunu öğrendim. Hazırlandık ve yollar sıkıntılıdır diyerek esenyurttan kağıthaneye doğru erkenden yola çıktık. tem otoyolundan giderken etrafıma şöyle bir bakındım ve kendimi tamamen the walking dead dizisinin içinde gibi hissettim.

Öyle ki insanlar arabaları yol kenarına bırakmış, yol bomboş ve o tipi şeklinde yağan karda sadece bizim wv caddy gidiyor. Arkadaş yetişiriz yetişemeyiz derken 30 dakika sonra kız evine vardık. Tabi onlarında hiç beklemediği bir durumdu. Ulan kayınpeder sen bana bugün gel dersen bende böyle gelirim işte diyerek girdim içeri.

Tabi onlar bizi saat 16:30 da beklemedikleri için baskın yemiş gaziosmanpaşa torbacıları gibi apar topar eşofmanlarla odalara kaçıştılar. Yine kayınpeder hariç... Adam istifini hiç bozmuyor kız babası ya hıhammna !

Olurdu olmazdı şöyleydi böyleydi derken kızı verdiler tabi. o gerginlik sonra erdikten sonra kayınpeder bana dönüp bombayı patlattı ; Ben bugün gelmezseler daha gelmesinler dedim evet ama seninde geliceğini tahmin etmemiştim. gelmezsiniz sandım. işte o anda yüzüne gülümsedim valla öyle böyle geldik dedim ama içimden öyle bir küfür ettim ki, o küfür benim bilinçaltımda varmış ve daha önce hiç günyüzüne çıkmamış meğerse bende o anda öğrendim. işte bugün o maceranın 2.ci yıl dönümü. Kayınpeder biraz şovmen adamdır gazla çalışır ama sıkıntı yok çözdüm ben onun yazılımını...
    1 ... eesrts