bugün

Dalga konusu olmuş eylem. Az kaldı yakında beni de alıcaklar söylemlerini duyar gibiyiz.*
iş sabih kanadoğlu'nun evine kadar geldiyse, apaçık akp ve zihniyetinin karşıtlarına karşı bir girişim olduğunu bariz şekilde gösteren olay. ayrıca 7 rakamının ergenekon olayında bir kez daha önümüze gelmesi de dikkat çekici. bu 7 ne ola ki?
"ergenekon var, her bişeyi bunlar yapmış. zamanında osmanlıyı bile bunlar batırmış*" diyerek halkla geçilen dalgaların sonuncusudur.

Edit: imla
Yeni yılın ilk çarşamba gününde birtakım kişilerin ev ve işyerlerinde arama yapıldığı dalgadır.

ehahah. komedya dalgası adeta. surf tahtamı da alıp gidiyorum, beni de bekleyin !
bu dalgadan sonra tsk düşmanı taraf ve cumhuriyet düşmanı vakit gibi gazeteler manşetlerden yine yardıracağa benziyor.
zaten bunca operasyon boyunca kendileri, çalıp oynamadı mı.

bırakın çocuklar eğlensin.
(bkz: Dalgalandım da duruldum)
bazıları tarafından hala siyasi olduğu sanılan operasyondur.
an itibarı ile kemal gürüz de gözaltına alınmıştır.
zekeriya öz'ün dün söylediği ''ergenekonun merkezine ulaştık.'' sözlerinden sonra örgütün lideri olarak tanımlayackları kişinin gözaltına alınmış ihtimali olan operasyondur. tabii, kime göre lider, kimin operasyonu kimin kurması meçhul.
an itibariyle eski mgk genel sekreteri emekli orgeneral tuncer kılınç ın da gözaltına alındığı dalga.
daha çok gözaltıların olacağı operasyondur. nitekim operasyon başladığı günden beri .ıçı tututaşan birilerinin meğerse yarası varmış.
üniversitelerin de bu boka karıştığını göstermektedir.
adaletin gerçekleşmesi ve şeffaflık adına atılmış adımlar biri dahadır.

edit: eksiye devam. eksilemeyen adam değildir.
tutuşan tutuşana operasyonudur.
http://www.haber7.com/hab...nekonda-buyuk-korkusu.php
muhtemelen bu ve bundan sonraki birkaç gece uykuları kaçıracak olandır. yarası olanın uykularını tabi.

edit: sözlükte de uykusu kaçan var sanırım. sabredin sıra size de gelecek. eskiye devam etmeyen adam değildir.
isimlere bakınca bırakın örgütü birleşip ss.yapı kooperatif bile kuramayacakları aşikardır.
sabih kanadoğlu'nun da karıştığı operasyon.
(bkz: ergenekon operasyonu 1000 yıl sürecektir)
ileride dönüp dolaşıp şiir okumayı pek seven ve lider geçinen 'bazı' kişilerin götüne girecek dalgalardan biridir.*
ordunun uzun süren sessizliğini bozacağını düşündüğüm dalga. çünkü içinde birçok ordu mensubunu da içeriyor.
üniversiteye kadar sıcramayı basarmıs, deli sacması bir operasyondur.
sabih kanadoğlu'ndan bahsedilince güldüğüm bokatasyon*
bahsettiğimiz adam yargıtay onursal başsavcısı. yıllarca yanında çalışan bir memurun hediye olarak verdiği cüzdanı didik didik arayıp sonra alan adam. adı bir olaya karışmasın diye yıllardır tanıdığı adamlardan özür dileyerek her attığı adımı kontrollü atan adam. ne arıyorlar sizce onun evinde? önceki parti kapatmalarda destek aldığı muhbirlerini mi? yardım eden memurları mı?

eceli gelen köpeğin cami duvarına işemesidir son olanlar bekliyoruz bakalım. bataktan çıkmaya çalıştıkça daha çok batıyorlar. bataklığın kenarındaki çiçekleri de kurtulma ümidiyle yoluyorlar.

ssk'sı çökmek üzere, elinde beş kruş para kalmadığı için çoğu zaman sözleşmeli memurlarının maaşlarını geç yatırıyor, elinde ne var ne yok satmış, herşeyi abd'ye bel bağlamış ama o da krize kurban gidince ipini koparmış dana gibi ortalarda tekme atıyor boşu boşuna. ve bunları örtmek için ergenekon her zaman elinin altında.
(bkz: sevsinler seni)
Soruşturma kapsamında gözaltına alınan ya da arama yapılan kişilere şöyle bir bakalım;

- Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu
- Eski MGK Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç
- Eski 2. Ordu Komutanı Emekli Orgeneral Kemal Yavuz
- Eski Genelkurmay Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel
- Eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz

Başka hiçbir söze gerek yok, ki söylenemiyor zira. Sıkıntılar, hem de çok ağır sıkıntılar oldukça yakın.
bedrettin dalan'ın son yaptıgı acıklama su sekildedir. hayır, yeditepe üniversitesi ogrencisi olarak pek sevmezdik dalan'ı, bedo demişligimiz yaygındır hatta, ama artık pek bi seviyorum kendisini, biricik bedomuz.*
işte bu acıklama :

"Benim adımın geçmesinin sebebi, Türkiyenin En Atatürkçü Eğitim Zincirini kurmamdan kaynaklıdır. Üniversiteme laf söyletmem, 2 hafta sonra geliyorum havaalanından beni alsınlar."

edit: imla
bu olaylarda anladığım 28 şubat'ı oluşturan ortamdaki devlet ve millet yöneticilerinin tutarsızca içeri alındığıdır.Kardeşim Kemal Kerinçsiz ve ilhan Selçuk'un aynı suçtan yargılandığı davada tutarlılık aranır mı bilmiyorum eğer söylenenler doğruysa ilhan Selçuk kendi gazetesini bombalattı anlamı çıkıyor.akp karşıtı olan herkes sanırım içeri alınacak bu davada Sabil Kanadoğlu gibi düzgün bir adamla Tuncay Güney'in aynı dava kapsamında sorgulanması akıllara zarardır.bir numarayı arıyorlar Bedrettin Dalan adı geçiyor, bi boy küçüğü var Ali Müfit Gürtuna onu verelim size, bu dava yargıya olan güveni zedelemektedir, kardeşim Yalçın Küçük'ü zerre kadar sevmem girdiğim entrylerdende görülebilir, Küçük acaba Veli Küçük'le mi akraba haberimiz yok, bu adam 40 senedir aynı şeyleri savunuyor şimdi mi aklınız başınıza geldi.

not:yalçın küçüktür ama mide bulandırır derlerdi inanmazdım demek adamlarda geç idrak var.